Кафедра цифрових технологій і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/28c0d391-1030-4be6-8f9e-c67cd2f8a4eb

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 25
  • Thumbnail Image
    Item
    Гібридне навчання: переваги та недоліки
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2016) Дідух, Л. І.; Didukh, L.
    У статті розглядається гібридне навчання, онлайн-навчання, їхня інтеграція, переваги та недоліки, а також перспективи його використання у ВНЗ у підготовці конкурентоздатних фахівців, зміна ролі викладача у цьому процесі. З метою одержання якісної освіти висвітлені і функціонують безкоштовні освітні ресурси, що допомагають одержувати необхідну навчальну інформацію в більшості на дистанційній основі. Зокрема, нові освітні технології дозволяють кожному не тільки навчатися, а й вчити інших, наприклад, Moodle, Google «Classroom», EduBrite та ін. При цьому особливого значення набуває моніторинг якості знань студентів у гібридному навчання. Сервіси Edutainme надають можливість для здійснення тестування в онлайн-навчанні. Гібридне навчання дозволяє усунути деякі проблеми в здійснення освітньої діяльності у ВНЗ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтенсифікація навчального процесу засобами інтерактивного навчання
    (Київ ; Вінниця : ФОП Тарнашинський О.В., 2017) Кадемія, Майя Юхимівна; Кадемия, Майя Ефимовна; Kademiya, M.; Дідух, Любов Іванівна; Дидух, Любовь Ивановна; Didukhe, L.
    У статті розглянута інтенсифікація навчального процесу на основі використання диференційованого інтерактивного навчання з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Особлива увага приділяється впровадженню сучасних педагогічних технологій: l-learning, m-learning, f-learning, SMART-learning, blended-learning та відповідних методик, а також створення і використання інформаційно-освітнього середовища, його поновлення на основі концепції «хмарних обчислень» та його засобів. Отже, це надасть можливість кожному студенту самостійно визначати час і місце навчання, навчатися за власною траєкторією та бажанням.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання методів інтерактивного навчання у закладах професійної освіти
    (Київ-Вінниця: ФОП Тарнашинський О.В., 2017) Гордійчук, Галина Борисівна; Гордийчук, Галина Борисовна; Gordiychuk, Galina Borisovna
    У статті аналізується доцільність використання методів інтерактивного навчання у закладах професійної освіти; наводяться приклади використання деяких методів інтерактивного навчання. У статті робиться наголос на тому, що ефективність використання інтерактивних методів залежить від декількох факторів: рівня підготовки учнів й володіння викладачем методиками використання інтерактивних методів. Методи інтерактивного навчання відкривають для учнів можливості співпраці зі своїми ровесниками, дають змогу реалізувати природне прагнення людини до спілкування, сприяють досягненню учнями вищих результатів засвоєння знань і формування вмінь. Використання методів інтерактивного навчання сприяють загальному розвитку учнів, наданню кожному з них оптимальних можливостей для особистісного становлення й вдосконалення в контексті самовизначення, самореалізації та формування професійної культури. З цією метою під час роботи з учнями використовуються такі методи інтерактивного навчання, як: метод «Мікрофон», метод «Мозковий штурм», метод «Займи позицію», метод «Робота в парах», метод «Коло ідей». Використовуючи методи інтерактивного навчання, зокрема на уроках інформатики спостерігалась зацікавленість дітей, їх емоційне піднесення та небайдужість до того, що відбувається на уроці. Інформаційно-комунікаційні технології дозволяють забезпечити інтеракцію завдяки використанню можливостей мережевих та соціальних сервісів. Нині настільки поширеними є такі веб-технології: блоги, документи для спільного користування й редагування, вікі-статті, фото й відео сервіси, ментальні карти, платформа для створення онлайн-вправ навчального характеру LearningApps тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інформаційно-комунікаційних технологій тасоціальних сервісів у навчанні
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2014) Шахіна, І. Ю.; Шахина, И. Ю.; Shakhina, I. Yu.
    У статті висвітлено використання інформаційно-комунікаційних технологій у системі освіти, їх переваги та недоліки, цілі; проаналізовано та охарактеризовано соціальні сервіси, виділено їх основні можливості у педагогічній практиці.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання ІКТ у підготовці майбутніх учителів початкової школи
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2014) Гордійчук, Г. Б.; Гордийчук, Г. Б.; Hordiichuk, H. B.
    У статті окреслюються шляхи використання інформаційно-комунікаційних технологій і мультмедійних засобів навчання у підготовці вчителів початкової школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання мультимедійних проектів як форми інтеграції педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій у підвищенні кваліфікації викладачів
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2014) Кадемія, М.Ю.; Kademiia, M.Iu
    У статті розглянута організація та методика здійснення підвищення кваліфікації педагогів на основі використання мультимедійних проектів і форм інтеграції педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій, створення відповідних мультимедійних продуктів, що в подальшому використовуються в навчальному процесі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Перспективи впровадження інтерактивних систем в навчальний процес вищих педагогічних навчальних закладів
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Люльчак, С. Ю.; Liulchak, S. Yu.
    В статті розглянуто основні можливості та підходи до використання інтерактивних систем навчання в процесі фахової підготовки майбутніх педагогів. Визначено, що впровадження інтерактивних технологій підвищує загальний рівень навчального процесу, підсилює мотивацію навчання і пізнавальну активність студентів, постійно підтримує вчителів в стані творчого пошуку дидактичних іновацій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання ІКТ у навчальному процесі педагогічного ВНЗ
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2014) Кармазіна, О. І.; Карамзина, О. И.; Karmazina, O. I.; Коношевський, Л. Л.; Коношевский, Л. Л.; Konoshevskyi, L. L.
    У статті розкрито потенційні можливості використання ІКТ, зокрема інтерактивного плаката, ресурсів Інтернету і практики спілкування через Інтернет студентів — майбутніх учителів
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування мотиваційної компетентності учнів професійно-технічних закладів
    (Київ ; Вінниця :Планер, 2015) Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Ю.; Kademiia, M. Yu.
    У статті розглядається проблема формування мотиваційної компетентності учнів ПТНЗ, умови, що сприяють її формуванню і підвищенню, розвитку інтересу до навчання в процесі здійснення теоретичного і виробничого навчання. Підвищення мотиваційної компетентності на основі наближення навчання до майбутньої професійної діяльності, що має позитивний вплив на формування конкурентоздатного робітника.
  • Thumbnail Image
    Item
    Керування навчальним процесом з використанням навчального порталу
    (Київ ; Вінниц : Планер, 2014) Кобися, А. П.; Кобыся, А. П.; Kobysia, A. P.; Кобися, В. М.; Кобыся, В. М.; Kobysia, V. M.
    У статті розглянуто використання Веб-порталу кафедри як інформаційного освітнього середовища для організації і підтримки навчального процесу з підготовки майбутніх педагогічних працівників у ВНЗ, описані особливості, функції і параметри інформаційного освітнього середовища і роль викладача у ньому