Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 11
  • Thumbnail Image
    Item
    Мотиваційно-ціннісні детермінанти індивідуального стилю педагогічного спілкування
    (Вінниця, 1999) Галузяк, Василь Михайлович; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.
    У статті розкривається психологічний зміст і структура індивідуального стилю педагогічного спілкування, обґрунтовується модель його мотиваційно-ціннісної детермінації. Виділені і проаналізовані базові параметри педагогічного спілкування, побудована оригінальна класифікація стилів, визначена їх поширеність серед студентів педагогічного ВНЗ і учителів загальноосвітніх шкіл. Виявлений взаємозв'язок між індивідуальними стилями педагогічного спілкування і особливостями мотиваційно-ціннісної сфери учителів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Професійна відповідальність як риса особистості
    (1994) Сметанський, Микола Іванович; Сметанский, Н. И.; Smetanskyi, M. I.; Галузяк, Василь Михайлович; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.
    Розкривається сутність і фактори формування професійної відповідальності у майбутніх учителів. Доводиться, що необхідною умовою формування професійної відпові-дальності майбутнього вчителя є його зацікавленість у процесі та результатах навчально-пізнавальної діяль¬ності. Обґрунтовуються педагогічні умови стимулювання навчально-пізнавальної діяльності студентів
  • Thumbnail Image
    Item
    Ідеї морального виховання в теоретичній спадщині В. Сухомлинського
    (Київ ; Кіровоград, 1999) Галузяк, Василь Михайлович; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.
    Проаналізовано погляди В. Сухомлинського на сутність і шляхи морального виховання особистості. Показана близькість його виховної позиції до ідей гуманістичної психології. Виокремлено два основні фактори, в яких В. Сухомлинський вбачав джерело моральної поведінки особистості: потреба у визнанні, повазі і самоповазі (почуття власної гідності, бажання “бути хорошим”) та емпатія, співпереживання навколишнім людям.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика визначення мотиваційного потенціалу стилів педагогічного спілкування
    (Київ : Проблеми людини, 1999) Галузяк, Василь Михайлович; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.
    У статті з позиції теорій очікуваної цінності розкривається методика визначення мотиваційного потенціалу стилів педагогічного спілкування. Мотиваційний потенціал стилю педагогічного спілкування визначається як добуток його валентності на суб`єктивну оцінку імовірності (очікування) його успішної реалізації педагогом.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема індивідуального стилю педагогічного спілкування
    (Вінниця : ВДПУ імені М. Коцюбинського, 1998) Галузяк, Василь Михайлович; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.
    Визначено основні напрями досліджень проблематики індивідуального стилю педагогічного спілкування: з’ясування сутності і структури стилів педагогічного спілкування, їх класифікація; діагностика стилів педагогічного спілкування; дослідження психологічних детермінант стилів педагогічного спілкування; вивчення психолого-педагогічних ефектів різних стилів педагогічного спілкування; з’ясування психологічних механізмів, закономірностей і можливостей цілеспрямованого формування та корекції індивідуальних стилів педагогічного спілкування; вивчення динаміки становлення і трансформації стильових особливостей педагогічного спілкування в процесі професійно-педагогічної підготовки і безпосередньої взаємодії педагога з вихованцями. Виокремлено й описано три біполярні параметри, які повинні враховуватися під час класифікації стилів педагогічного спілкування: «домінантність – пасивність»; «симпатія – антипатія»; «закритість – відкритість»
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування у школярів позитивного ставлення до учіння
    (1995) Галузяк, Василь Михайлович; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.; Сметанський, Микола Іванович; Сметанский, Н. И.; Smetanskyi, Mykola Ivanovych
    Розкривається значення потреб, емоцій і почуттів у навчальній діяльності школярів. Обґрунтовуються психолого-педагогічні умови формування в учнів позитивного ставлення до учіння шляхом задоволення їх потреб: у новизні, самоповазі, досягненні, самовизначенні
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування у школярів позитивного ставлення до учіння
    (Вісник профтехосвіти, 1995) Галузяк, Василь Михайлович; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.; Сметанський, Микола Іванович; Сметанский, Н. И.; Smetanskyi, M. I.
    Розкривається значення потреб, емоцій і почуттів у навчальній діяльності школярів. Обґрунтовуються психолого-педагогічні умови формування в учнів позитивного ставлення до учіння шляхом задоволення їх потреб: у новизні, самоповазі, досягненні, самовизначенні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема формування мотивації учіння студентів
    (Вінниця : ВДПІ, 1994) Галузяк, Василь Михайлович; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.; Горбунь, Ельвіра Леонасівна; Горбунь, Э. Л.; Horbun, E. L.
    Визначено і проаналізовано основні психологічні підходи до мотиваційного забезпечення учбової діяльності студентів: теорія учбової діяльності, теорія проблемного навчання, концепція спільної учбової діяльності, контекстний підхід до навчання. Проведено кореляційний аналіз взаємозв’язків між конструктами, що визначають ставлення студентів педагогічного інституту до різних навчальних предметів
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема личностной референтности педагога
    (Педагогика, 1998) Галузяк, Василь Михайлович; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.; Сметанський, Микола Іванович; Сметанский, Н. И.; Smetanskyi, M. I.
    Розглядається сутність і фактори формування особистісної референтності (значущості) педагога для вихованців. З'ясовуються психологічні передумови налагодження діалогічних стосунків педагога з вихованцями. Виокремлено й описано два типи особистісної референтності вихователя, що ґрунтуються на почуттях симпатії та поваги
  • Thumbnail Image
    Item
    Ідеї морального виховання в теоретичній спадщині В.Сухомлинського
    (Вінниця : Вінницький державний педагогічний інститут, 1997) Галузяк, Василь Михайлович; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.
    Проаналізовано погляди В. Сухомлинського на моральне виховання учнів. Показано близькість його виховної позиції до ідей гуманістичної психології і феноменалістичної педагогіки ХХ століття. Виділено два основні фактори, в яких В. Сухомлинський вбачав джерело моральної поведінки дитини і на формування яких спрямовував свої виховні зусилля: потреба у визнанні, повазі і самоповазі (почуття власної гідності, бажання “бути хорошим”) та емпатія, співпереживання оточуючим людям