Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Підвищення мотивації до занять руховою активністю студентів на основі використання фітнес-додатків
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Дяченко, Анна; Кульчицька, Ірина; Антонюк, Андрій; Diachenko, Anna; Kulchytska, Irina; Antoniuk, Andrii
    Актуальність теми дослідження. Останніми десятиліттями люди частіше стали замислюватися про своє здоров'я і заняття різними видами рухової активності. На сьогоднішній день цьому сприяє велика кількість мобільних додатків для фітнесу та бігу, які популярні серед широкого кола користувачів. Вони дозволяють контролювати активність, вагу, спалювання калорій, вносять ігрові та змагальні моменти в процес тренування. Додатки дають змогу дотримуватися режиму тренувань, нагадують про цілі і спонукають дотримуватися їх, перетворюють звичайні заняття в змагання. Можливість змагатися один з одним в умовах самостійних тренувань значно підвищує результативність. Мета дослідження – дослідження впливу використання фітнес-додатків на підвищення мотивації та рівня рухової активності студентів. Методи дослідження. Для досягнення мети дослідження використовувалися наступні методи: аналіз науково - методичної літератури та інтернет ресурсів, педагогічне спостереження, педагогічний експеримент та анкетне опитування. Результати дослідження. В статті проаналізовано використання фітнес-додатків для підвищення мотивації до занять фізичними вправами студентської молоді. В ході дослідження застосовувались додатки для контролю активності (кількості кроків) студентів. Також проведено анкетування з метою отримання результатів про застосування фітнес-додатків. Висновки. Більшість існуючих мобільних додатків сприяють активізації механізмів мотивації - саморозвитку та самовдосконаленню. У сучасному світі практично всі студенти користуються мобільними гаджетами в повсякденному житті і навчальній сфері діяльності. Багато з них використовують в оздоровчих цілях, оскільки вважається, що додатки для занять фізичними вправами є досить ефективним інструментом підтримки гарної фізичної форми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретична складова ефективності технології професійно- прикладної фізичної підготовки студентів закладів освіти
    (ТОВ "Твори", 2020) Асаулюк, Інна; Дяченко, Анна; Маринчук, Петро; Asauliuk, Inna; Diachenko, Anna; Marynchuk, Petr; Асаулюк, Инна; Дяченко, Анна; Маринчук, Петр
    Актуальність теми дослідження. Формування теоретичних знань з фізичної культури студентів у процесі професійно- прикладної фізичної підготовки є найважливішим етапом підготовки висококваліфікованих фахівців. Мета роботи – визначення ефективності застосування теоретичного модуля технології професійно-прикладної фізичної підготовки в процесі фізичного виховання студентів мистецьких спеціальностей. Матеріал і методи. У роботі використано аналіз фахової науково-методичної літератури та соціологічні методи дослідження, методи математичної статистики. Проведення експерименту передбачало залучення студентів Вінницького училища культури і мистецтв імені М. Д. Леонтовича спеціальності «Музичне мистецтво». Результати роботи. В статті проаналізовано ефективність застосування теоретичного модуля технології професійно-прикладної фізичної підготовки в процесі фізичного виховання студентів мистецьких спеціальностей. Цей модуль застосовано з метою створення готовності студентів до участі в процесі професійної підготовки, формування активно-позитивного ставлення до майбутньої пізнавальної діяльності, створення мотиваційної сфери, зосередження уваги на професійній музичній діяльності. Проведено оцінку теоретичних знань студентів спеціальності «Музичне мистецтво».
  • Thumbnail Image
    Item
    До питання експертного оцінювання фізичних якостей студентів закладів освіти як передумови розробки фізкультурно-оздоровчих технологій
    (ТОВ «Планер», 2019) Кашубa, Віталій; Kashuba, Vitalii; Асаулюк, Інна; Asauliuk, Inna; Дяченко, Анна; Diachenko, Anna
    Актуальність роботи зумовлена особливостями професійної діяльності людини, спектром вимог до рівня розвитку фізичних якостей, психофізіологічних функцій і психічних властивостей особистості. В процесі аналізу літератури виокремлено необхідність наукового обґрунтування методики фізичного виховання, реалізації фізкультурно-оздоровчих технологій в процесі фізичного виховання студентів музичних спеціальностей. Мета роботи - здійснити ранговий розподіл професійно-значущих фізичних якостей студентів музичних спеціальностей, спеціалізації «фортепіано, оркестрові, струнні інструменти». Матеріал і методи. У роботі використано аналіз фахової науково-методичної літератури та соціологічні методи дослідження, метод експертного оцінювання, методи математичної статистики. Під час укладання анкети зверталися до викладачів Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського, Вінницького училища культури і мистецтв імені М. Д. Леонтовича, Тульчинського коледжу культури зі стажем понад 10 років. Результати роботи. Визначено, що найбільш значущою професійною фізичною якістю для студентів спеціалізації оркестрові, струнні інструменти, з точки зору експертів є моторика рук (R = 1,25); на 2 місці – координація рухів плечей і передпліччя (R = 2,17). Для студентів спеціалізації фортепіано – на 1 місці статична силова витривалість (R = 1,33), на 2 та 3 місцях моторика рук (R = 2,00) та координація рухів плечей і передпліччя (R = 2,42) відповідно. Ключові висновки. На основі експертного оцінювання окреслено перспективи підвищення ефективності процесу фізичного виховання студентів музичних спеціальностей. При розробці фізкультурно-оздоровчих технологій в процесі фізичного виховання студентів музичних спеціальностей, доцільно враховувати визначені в процесі дослідження професійно значущі фізичні якості, що дозволить забезпечити ефективність процесу професійно-прикладної фізичної підготовки студентів означених спеціальностей та підвищити рівень їх фізичного стану.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні підходи до удосконалення навчального процесу на основі формування здоров'язбережувального освітнього середовища.
    (ТОВ «Планер», 2018) Дяченко, Анна; Diachenko, Anna
    У статті перераховано завдання реалізації здоров'язберігаючих технологій у навчально-виховному процесі. Визначено педагогічні умов, що необхідні для забезпечення даного процесу. Наголошено на особливостях підготовки вчителя, здатного забезпечити відповідне освітнє середовище. Проаналізовано представлені в літературі моделі підготовки майбутнього вчителя до створення здоров’язбережувального середовища.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні аспекти діяльності тренера
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Асаулюк, Інна; Асаулюк, Инна; Asauliuk, Inna; Дяченко, Анна; Дяченко, Анна; Diachenko, Anna; Каплінський, Василь; Каплинский, Василий; Kaplinskyi, Vasyl
    У статті проаналізовано педагогічні аспекти діяльності тренера-викладача. Описано негативний бік мовних впливів тренера на спортсмена в змагальній діяльності. Подано схематичне зображення структури педагогічної майстерності тренера. Описано з чим пов'язаний негативний вплив порад-підказок тренера спортсмену безпосередньо під час змагання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ефективність технології корекції постави молодших школярів з послабленим зором
    (Житомир : Вид-во ФОП Євенок О. О., 2016) Дяченко, Анна; Diachenko, Anna
    Стан постави є об’єктивним показником фізичного стану та здоров’я підростаючого покоління. Розробка технологій корекції та профілактики порушень постави дітей шкільного віку є актуальним питанням. У статті представлено результати впровадження технології корекції постави молодших школярів з особливими потребами, а саме – зміни кутових характеристик сагітального та фронтального профілю постави дітей молодшого шкільного віку з послабленим зором.
  • Thumbnail Image
    Item
    Порівняльна характеристика фізичного стану дітей з обмеженими можливостями та їх практично здорових однолітків
    (Вінниця: ТОВ «Планер», 2016) Дяченко, Анна; Diachenko, Anna
    Здорові і гармонійно розвинені діти - показник найважливіших досягнень суспільства в соціально-економічному, культурному й науковому плані. Вчені акцентують увагу на дисгармонійному розвитку дітей з обмеженими можливостями і їхнє відставання від практично здорових однолітків за різними показниками фізичного розвитку та фізичної підготовленості, що зумовлює особливості їх навчання і виховання у загальноосвітніх навчальних закладах та висуває підвищені вимоги до рівня фізичного стану означених дітей. У статті представлено показники фізичного розвитку молодших школярів за даними різних авторів та результати особистих досліджень щодо дітей з послабленим зором. У ході проведення нами дослідження отримані абсолютно нові кількісні дані біогеометричного профілю постави означених дітей, які описані у даній статті.