Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 33
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування професійно-інформаційної компетентності майбутніх перекладачів у вивченні фахових дисциплін.
    (2018) Плахотнюк, Г. М.; Plakhotniuk, G. M.
    Модернізація системи вищої освіти України зумовлена процесами, які відбуваються на європейських теренах й актуалізують потребу в підготовці людини до життя в умовах інформаційного суспільства. Особливоїактуальності набуває проблема формування професійної компетентності перекладача засобами інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) з урахуванням вимог світових стандартів і ринку праці. Проблема формування професійної компетентності перекладачів засобами ІКТ зумовлена низкою чинників, серед яких визначаємо такі: загальні, пов’язані з тотальною інформатизацією в Україні, що вимагає від фахівців будь-якого профілю володіння сучасними ІКТ для ефективного використання у професійній діяльності; спеціальні, зумовлені необхідністю оволодіння перекладачем найсучаснішою науковою та навчальною інформацією з метою досягнення вищого рівня професіоналізму. Знання програмних продуктів, алгоритмів перекладацької діяльності засобами ІКТ забезпечать трансформацію існуючої професійної парадигми в якісно новий стан, сприятиме самовираженню та самовдосконаленню фахівця. Уперше визначено сукупність педагогічних умов, які сприяють формуванню професійної компетентності перекладача засобами ІКТ (посилення мотивації у майбутніх перекладачів до професійного зростання засобами ІКТ; забезпечення міжпредметних зв’язків у фаховій підготовці на основі використання ІКТ; організація та актуалізація самостійної навчально-пізнавальної діяльності студентів засобамиІКТ).
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування професійної іншомовної готовності студентів-аграріїв засобами інформаційно-комунікаційних технологій.
    (2018) Дакалюк, О. О.; Dakaliuk, O.
    У статті здійснено аналіз наукової та методичної літератури щодо формування професійної іншомовної готовності студентів-аграріїв засобами інформаційно-комунікативних технологій. Виявлено переваги та дидактико-методичний потенціал ІКТ щодо формування професійної іншомовної готовності студентів-аграріїв. Було визначено поняття та умови формування готовності до професійного іншомовного спілкування. Розглянуто етапи підготовки студентів до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у процес навчання іноземної мови професійного спрямування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання ситуаційного моделювання з реалізацією в комп’ютерно орієнтованому середовищі в підготовці майбутніх педагогів професійного навчання
    (Вінниця : Твори, 2019) Данилишина, К. О.
    У статті проаналізовано поняття моделювання як методу наукового дослідження та окреслено можливості використання ситуаційного моделювання в підготовці майбутніх педагогів професійного навчання; проаналізовано використання інформаційно-комунікаційних технологій під час формування професійних компетенцій у майбутніх педагогів професійного навчання. Охарактеризовано загальні та професійні компетентності, що формуються у процесі вивчення навчальних дисциплін «Комп’ютерно-орієнтовані технології», «Комп’ютерні технології в навчальному процесі», «Інформаційно-комунікаційні технології в наукових дослідженнях» у комп’ютерно орієнтованому середовищі під час створення телекомунікаційних навчальних проектів у вигляді веб-розробок та веб-квестів. Детально охарактеризовано можливості використання ситуаційного моделювання підготовці майбутніх педагогів професійного навчання з метою формування професійних компетенцій з підготовки та проведення навчальних занять і позаурочних заходів, описано структуру веб-квесту та детально охарактеризовано призначення його структурних елементів, описано таксономію освітніх цілей Б. Блума та детально охарактеризовано всі її рівні. Результати проведеного дослідження дають підстави стверджувати, що поетапна методика формування професійних компетенцій майбутніх педагогів професійного навчання дозволила визначити: систему знань про педагогічну професію, представлена категоріальним складом педагогічного мислення, який включає низку ієрархічно організованих рівнів: рівень загальних ідей; рівень конструктивно-методичних схем; рівень технічних прийомів реалізації таких схем; систему стратегічних інтелектуальних умінь, що актуалізуються у процесі вироблення й прийняття педагогічного рішення; систему основних і проміжних рішень, що регулюють процес мисленнєвої діяльності вчителя під час розв’язання ним педагогічних задач.
  • Thumbnail Image
    Item
    Смарт-технології як освітній контент у процесі інформатизації вищої педагогічної школи
    (Вінниця : Твори, 2019) Сапогов, М. В.
    У статті проаналізовано деякі проблеми використання потенціалу інформатизації освітнього процесу у вищій педагогічній школі, названо проекти, які пов’язані зі створенням, пошуком та розповсюдженням відкритих освітніх ресурсів, визначено основні напрями застосування електронного підручника в освітньому процесі. Здійснено аналіз наукових джерел з питань інформатизації освітнього процесу у вищій школі. Закцентовано увагу на інформаційних технологіях навчання, які розглядаються як оригінальні технології створення, передавання і збереження навчальних матеріалів, інших інформаційних ресурсів освітнього призначення, а також організації й супроводу навчального процесу за допомогою телекомунікаційного зв’язку та комп’ютерних систем і мереж, що цілеспрямовано, систематично й послідовно впроваджуються в педагогічну практику для підвищення якості освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація самостійної роботи студентів за допомогою веб-квестів
    (Вінниця :«Планер, 2011) Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Ю.; Kademiya, M. Yu.
    У статті розглянута технологія Веб-квесту та використання цієї технології у здійсненні самостійної роботи студентів, підвищення розвитку їх пізнавальної самостійності, мотивація навчальної діяльності та підвищення якості підготовки майбутніх фахівців.
  • Thumbnail Image
    Item
    Гібридне навчання: переваги та недоліки
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2016) Дідух, Л. І.; Didukh, L.
    У статті розглядається гібридне навчання, онлайн-навчання, їхня інтеграція, переваги та недоліки, а також перспективи його використання у ВНЗ у підготовці конкурентоздатних фахівців, зміна ролі викладача у цьому процесі. З метою одержання якісної освіти висвітлені і функціонують безкоштовні освітні ресурси, що допомагають одержувати необхідну навчальну інформацію в більшості на дистанційній основі. Зокрема, нові освітні технології дозволяють кожному не тільки навчатися, а й вчити інших, наприклад, Moodle, Google «Classroom», EduBrite та ін. При цьому особливого значення набуває моніторинг якості знань студентів у гібридному навчання. Сервіси Edutainme надають можливість для здійснення тестування в онлайн-навчанні. Гібридне навчання дозволяє усунути деякі проблеми в здійснення освітньої діяльності у ВНЗ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтенсифікація навчального процесу засобами інтерактивного навчання
    (Київ ; Вінниця : ФОП Тарнашинський О.В., 2017) Кадемія, Майя Юхимівна; Кадемия, Майя Ефимовна; Kademiya, M.; Дідух, Любов Іванівна; Дидух, Любовь Ивановна; Didukhe, L.
    У статті розглянута інтенсифікація навчального процесу на основі використання диференційованого інтерактивного навчання з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Особлива увага приділяється впровадженню сучасних педагогічних технологій: l-learning, m-learning, f-learning, SMART-learning, blended-learning та відповідних методик, а також створення і використання інформаційно-освітнього середовища, його поновлення на основі концепції «хмарних обчислень» та його засобів. Отже, це надасть можливість кожному студенту самостійно визначати час і місце навчання, навчатися за власною траєкторією та бажанням.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання методів інтерактивного навчання у закладах професійної освіти
    (Київ-Вінниця: ФОП Тарнашинський О.В., 2017) Гордійчук, Галина Борисівна; Гордийчук, Галина Борисовна; Gordiychuk, Galina Borisovna
    У статті аналізується доцільність використання методів інтерактивного навчання у закладах професійної освіти; наводяться приклади використання деяких методів інтерактивного навчання. У статті робиться наголос на тому, що ефективність використання інтерактивних методів залежить від декількох факторів: рівня підготовки учнів й володіння викладачем методиками використання інтерактивних методів. Методи інтерактивного навчання відкривають для учнів можливості співпраці зі своїми ровесниками, дають змогу реалізувати природне прагнення людини до спілкування, сприяють досягненню учнями вищих результатів засвоєння знань і формування вмінь. Використання методів інтерактивного навчання сприяють загальному розвитку учнів, наданню кожному з них оптимальних можливостей для особистісного становлення й вдосконалення в контексті самовизначення, самореалізації та формування професійної культури. З цією метою під час роботи з учнями використовуються такі методи інтерактивного навчання, як: метод «Мікрофон», метод «Мозковий штурм», метод «Займи позицію», метод «Робота в парах», метод «Коло ідей». Використовуючи методи інтерактивного навчання, зокрема на уроках інформатики спостерігалась зацікавленість дітей, їх емоційне піднесення та небайдужість до того, що відбувається на уроці. Інформаційно-комунікаційні технології дозволяють забезпечити інтеракцію завдяки використанню можливостей мережевих та соціальних сервісів. Нині настільки поширеними є такі веб-технології: блоги, документи для спільного користування й редагування, вікі-статті, фото й відео сервіси, ментальні карти, платформа для створення онлайн-вправ навчального характеру LearningApps тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови використання ІКТ у фаховій підготовці вихователя дошкільного навчального закладу
    (Київ-Вінниця: ФОП Тарнашинський О.В., 2017) Федчишина, Тетяна Леонідівна; Федчишина, Татьяна Леонидовна; Fedchishina, Tatyana Leonidovna
    Сьогодні відбуваються суттєві зміни в економіці, політиці, культурі України, що відображається і на системі педагогічної освіти, яка набуває нових форм та якостей, зокрема у вищій школі. Основною метою педагогічної освіти сьогодні є підготовка майбутнього педагога відповідного рівня і профілю, конкурентоздатного на ринку праці, компетентної та відповідальної людини, що вільно володіє своєю професією й орієнтується в суміжних сферах знань, здібної до ефективної роботи за фахом на рівні світових стандартів, готової до постійного професійного зростання, соціальної та професійної мобільності. Провідні принципи системи підготовки майбутніх спеціалістів з дошкільного фаху ґрунтуються на положеннях Конституції України, Законів України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, “Про вищу освіту”, Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, Державних стандартах дошкільної освіти та інших документах і нормативних актах [16]. Вивчення нормативно-правової бази щодо підготовки майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів (ДНЗ) засвідчує, що мають велике значення пошуки сучасних підходів до підготовки фахівців означеної галузі у вищих навчальних закладах (ВНЗ).
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інформаційно-комунікаційних технологій тасоціальних сервісів у навчанні
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2014) Шахіна, І. Ю.; Шахина, И. Ю.; Shakhina, I. Yu.
    У статті висвітлено використання інформаційно-комунікаційних технологій у системі освіти, їх переваги та недоліки, цілі; проаналізовано та охарактеризовано соціальні сервіси, виділено їх основні можливості у педагогічній практиці.