Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 27
  • Thumbnail Image
    Item
    Компетентнісний підхід у підготовці майбутніх учителів англійської мови.
    (2018) Смовженко, Л. Г.; Smovzhenko, L.
    У статті розглянуто деякі аспекти реалізації компетентнісного підходу в підготовці майбутніх учителів англійської мови. Окреслено основні компоненти у викладанні англійської мови: виховний, розвивальний, освітній та практичний. Розкрито основні принципи технології комунікативного методу навчання англійської мови. Головною метою системи підготовки педагогічних кадрів є формування професійної компетентності майбутніх вчителів у відповідності зі визначеними стандартами, що передбачає розвиток їхнього творчого потенціалу, педагогічної майстерності, підвищення інтелектуального і загальнокультурного рівня. Підготовка майбутніх учителів англійської мови в умовах компетентнісного підходу сприяє формуванню в них здатностей розв’язувати професійні завдання, підсилює практичну спрямованість освіти, підкреслює роль досвіду, висуває на перший план не лише інформованість, а й уміння вирішувати життєві та професійні проблеми. При підготовці компетентного вчителя англійської мови необхідно реалізувати власне комунікативне навчання спілкування цією мовою і виходити з основних принципів компетентнісного підходу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування професійно-інформаційної компетентності майбутніх перекладачів у вивченні фахових дисциплін.
    (2018) Плахотнюк, Г. М.; Plakhotniuk, G. M.
    Модернізація системи вищої освіти України зумовлена процесами, які відбуваються на європейських теренах й актуалізують потребу в підготовці людини до життя в умовах інформаційного суспільства. Особливоїактуальності набуває проблема формування професійної компетентності перекладача засобами інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) з урахуванням вимог світових стандартів і ринку праці. Проблема формування професійної компетентності перекладачів засобами ІКТ зумовлена низкою чинників, серед яких визначаємо такі: загальні, пов’язані з тотальною інформатизацією в Україні, що вимагає від фахівців будь-якого профілю володіння сучасними ІКТ для ефективного використання у професійній діяльності; спеціальні, зумовлені необхідністю оволодіння перекладачем найсучаснішою науковою та навчальною інформацією з метою досягнення вищого рівня професіоналізму. Знання програмних продуктів, алгоритмів перекладацької діяльності засобами ІКТ забезпечать трансформацію існуючої професійної парадигми в якісно новий стан, сприятиме самовираженню та самовдосконаленню фахівця. Уперше визначено сукупність педагогічних умов, які сприяють формуванню професійної компетентності перекладача засобами ІКТ (посилення мотивації у майбутніх перекладачів до професійного зростання засобами ІКТ; забезпечення міжпредметних зв’язків у фаховій підготовці на основі використання ІКТ; організація та актуалізація самостійної навчально-пізнавальної діяльності студентів засобамиІКТ).
  • Thumbnail Image
    Item
    Світле комп’ютерне майбутнє і проблеми зайнятості населення
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Гуревич, Р. С.; Козяр, М. М.; Опушко, Н. Р.
    У статті проведено аналітичне дослідження проблеми професійної адаптації сучасної молоді до вимог інформаційного суспільства. Авторами доведено, що молодь має прагнути до нових знань та інформації, що в свою чергу, допоможе їм адаптуватися до умов швидкої зміни вимог і технологій підготовки фахівців, поновлювати впродовж усього періоду діяльності власні професійні знання та постійно підвищувати професійну компетентність. Зазначається, що державна система освіти за таких умов має сприяти виробленню адекватної організаційної структури і забезпечувати реалізацію принципу «освіта впродовж усього життя». Встановлено, що виходячи з названих проблем, в усіх розвинених країнах освіта людей на різних вікових ступенях є стратегічним напрямом державної політики, в нього інвестують значні державні та приватні кошти, в тому числі на нові дослідження та розробки. Саме освіта визначає обличчя майбутнього, забезпечуючи розширене репродукування особистісного, інтелектуального, соціального, морального, загальнокультурного і врешті-решт економічного потенціалу будь-якої країни і всього людства. Автори статті наголошують на проблемі адаптації професійного життя підростаючого покоління в майбутньому. Проаналізувавши думки експертів, встановлено, що очікуються значні запити на фахівців, які розробляють нові товари та послуги, системи управління, комп’ютерні технології та соціальні концепції, а також на фахівців виробничої галузі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні засади формування професійної компетентності у майбутніх фахівців з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності
    (Вінниця : Твори, 2019) Стеблюк, С. В.
    У статті розкрито сучасні підходи до формування професійної компетентності фахівців засобами інноваційних технологій. З’ясовано актуальність дослідження, стан вивченої проблеми у науковій літературі. Проаналізовано інноваційні методи викладання фахових дисциплін у системі «коледж-університет» зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Дібрано окремі із них, які мали місце в практиці роботи автора. Наведено не тільки алгоритм застосування інноваційних методів, але й фрагменти лекційних, практичних (семінарських) занять з економічних дисциплін. Використовуються у процесі їх реалізації комп’ютерні технології.
  • Thumbnail Image
    Item
    Професійна комунікативна компетентність як необхідна умова ефективної діяльності майбутнього кваліфікованого робітника сфери послуг
    (Вінниця : Твори, 2019) Гуревич, Р. С.; Бойчук, О. Ю.; Бойчук, В. М.
    Реформаційні процеси, що відбуваються нині у сфері освіти, вимагають від майбутніх кваліфікованих робітників сфери послуг не лише оволодіння певним рівнем освіти, а й уміння акумулювати життєвий і професійний досвід, прогнозувати можливі наслідки власної діяльності, тобто формування професійної компетентності. Остання має включати сукупність умінь і навичок, що забезпечують продуктивне функціонування процесу спілкування. Отож, можна констатувати, що професійна компетентність є провідним чинником і стрижневим компонентом майбутньої професії, а комунікативна компетентність, у свою чергу, виступає необхідною умовою ефективної професійної діяльності. У програмі традиційної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників сфери послуг формуванню та розвитку комунікативної компетентності приділяється недостатня увага. Випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти не готують до свідомого конструювання за допомогою мовних засобів (вербальних і невербальних) своїх взаємовідносин із різними комунікативними партнерами, не вчать ефективних прийомів спілкування задля ефективної координації спільної діяльності. Як результат – майбутній кваліфікований робітник не має відповідних умінь у галузі професійного спілкування. Ми переконані, що для полегшення процесу адаптації молодого робітника у професійному колективі необхідно ознайомити його із нормами професійного спілкування. Особливо актуальною є ця проблема для робітників сфери послуг, оскільки їхня професійна діяльність передбачає постійний безпосередній комунікативний контакт з клієнтом. Стаття присвячена проблемі формування професійної комунікативної компетентності майбутніх кваліфікованих робітників у закладі професійної (професійно-технічної) освіти сфери послуг. У ній проаналізовано різні підходи до визначення дефініцій «компетентність», «професійна компетентність», «комунікативна компетентність», уточнено поняття «професійна комунікативна компетентність». Окреслено взаємозв’язок між особливостями роботи системи «людина – людина» і якістю володіння комунікативними уміннями, що лежать в основі формування професійної комунікативної компетентності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Актуальність застосування компетентнісного підходу в професійній освіті
    (Вінниця : Твори, 2019) Опушко, Н. Р.; Костенко, Н. І.
    Інтеграційні процеси України зумовлюють реформування системи професійної освіти, що полягає в переорієнтації мети освіти, підходів, принципів, методів, технологій навчання. Зміни у структурі системи професійної освіти, передбачає підготовку конкурентоспроможного та висококваліфікованого фахівця, який має володіти усіма професійними та особистісними компетенціями, що забезпечить йому перспективу на сучасному ринку праці. У статті висвітлено питання компетентнісного підходу в професійній освіті, проаналізовано сутність поняття «компетентнісного підходу», визначено його сутність та структуру; схарактеризовано ключові поняття дослідження «компетенції» та «компетентність»; здійснено історико-ретроспективний аналіз поняття «компетентнісний підхід», визначено особливості досліджуваного поняття. Авторами дано порівняльну характеристику властивостей різних педагогічних підходів, що широко використовуються у сучасній педагогічній науці. Авторським колективом встановлено, що компетентнісний підхід, будучи орієнтованим, перш за все, на нове бачення мети та оцінки результатів професійної освіти, висуває свої вимоги і до інших складових освітнього процесу – змісту, педагогічних технологій, засобів контролю та оцінки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Забезпечення професійної спрямованості процесу формування продуктивного педагогічного мислення майбутніх учителів фізичної культури на основі компетентнісного підходу
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Гуменюк, С. В.
    У статті розглянуто педагогічні умови забезпечення професійної спрямованості процесу формуванню продуктивного педагогічного мислення майбутніх учителів фізичної культури на основі компетентнісного підходу, сутність якої полягає у спрямованості освітнього процесу на розвиток ключових і предметних компетентностей. З’ясовано, що в досвіді зарубіжних країн ключова компетенція відповідає найширшому колу специфіки, вона універсальна для різних видів педагогічної діяльності й може бути умовно названою як «здатність до діяльності». З метою практичного запровадження компетентнісного підходу запропоновано ієрархію компетентностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Конфліктологічна компетенція як ключова складова професійної компетентності майбутніх учителів при творчому підході до попередження та розв’язання конфліктів.
    (Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2011) Зайцева, К. І.; Зайцева, К. И.; Zaitseva, K.I.
    У статті розглядається проблема формування конфліктологічної компетенції майбутніх учителів як ключової складової їхньої професійної компетентності при творчому підході до попередження та розв’язання конфліктів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування іншомовної професійно-комунікативної компетенції майбутніх фахівців з авіоніки як педагогічна проблема.
    (Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2011) Глушаниця, Н. В.; Глушаница, Н. В.; Glushanitsa, N.V.
    В статті обґрунтовується наукове и практичне значення іноземної професійно-комунікативної компетенції у підготовці майбутніх авіаційних інженерів, а також визначається зміст понять „компетенція”, „компетентність”, „компетенція”, „професійна компетентність”.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток іншомовної компетентності майбутніх викладачів вищої школи: дипломна робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2016) Кравецька, А.
    Комплексне й поетапне застосування можливостей комп'ютера для окремих дидактичних цілей, використання самостійної роботи, впровадження різних форм інтерактивних занять сприяють формуванню внутрішньої мотивації до вивчення іноземної мови, його застосуванню в обраній професії, формують творчі здібності майбутніхвикладачів вищої школи , виводячи їх овий інформаційний і креативно-когнітивний рівень. Реалізація запропонованої технології в повному обсязі забезпечуєормування продуктивного рівня іншомовної комунікативної компетенції у 60,33% студентів, творчого рівня - у 33% студентів. У процесі навчання формуються також особистісні якості, необхідні майбутнімвикладачам вищої школи.