Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 16
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретичні основи художньо-конструкторської діяльності учнів старшої школи під час навчання технологій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2022) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Недзеленко, Ю.А.; Nedzelenko, Yu.A.; Дощечкіна, І.В.; Doshchechkina, I.V.
    У статті теоретично обґрунтовано необхідність упровадження в освітній процес закладів загальної середньої освіти основ художньо-конструкторської діяльності під час навчання старшокласників технологій. Зазначено, що термін «художнє конструювання» використовується, як правило, у трьох значеннях: ототожнюється з дизайном, як практика дизайну, як заключний етап процесу художнього проєктування. Наголошено, що дизайн покладений в основу сучасних програм трудового навчання та технологій, оскільки дизайнерська діяльність визнана засобом розвитку творчих здібностей учнів. Здійснення якісної проєктно-технологічної діяльності передбачає наявність у молоді розвинутої художньо-конструкторської компетентності, яка виступає важливою складовою процесу проєктування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методологічні аспекти формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій професійних компетенцій засобами народних ремесел
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2022) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Слободянюк, Н.А.; Slobodyaniuk, N.A.; Зеленько, М.А.; Zelenko, M.A.
    У статті визначено та теоретично обґрунтовано методологічні аспекти формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій професійних компетенцій засобами народних ремесел. Розкрито зміст понять «компетенція» і «професійні компетенції майбутнього вчителя трудового навчання та технологій». Визначено структуру (проєктна, технологічна, науково-дослідна, підприємницька, педагогічна), рівні сформованості (низький (репродуктивний), середній (базовий), високий (творчий)), критерії та показники (мотиваційний, когнітивний, діяльнісно-операційний, особистісний) професійних компетенцій майбутнього вчителя трудового навчання та технологій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Реалізація засобів графічного дизайну у проєктуванні костюма майбутніми вчителями трудового навчання та технологій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Плазовська, Л.В.; Plazovska, L.V.; Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Савлук, В.М.; Savluk, V.M.
    У статті обґрунтовано особливості проєктування моделей одягу засобами графічного дизайну у професійній підготовці майбутнього вчителя трудового навчання та технологій; наголошено на важливості графічної діяльності під час дизайн-проєктування; визначено особливості творчого процесу створення композиції під час дизайн-проєктування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретико-методологічні аспекти розвитку проєктної культури майбутніх учителів трудового навчання та технологій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Багрій, Д.С.; Bahriy, D.S.; Лукова, О.М.; Lukova, O.M.
    У статті обґрунтовано теоретико-методологічні аспекти розвитку проєктної культури майбутніх учителів трудового навчання та технологій. Схарактеризовано структуру проєктної культури як основи формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій професійної компетентності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Навчання майбутніх учителів трудового навчання та технологій основам композиції у декоративно-ужитковому мистецтві
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Соловей, В.В.; Solovey, V.V.; Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Лукова, О.М.; Lukova, O.M.; Багрій, Д.С.; Bahriy, D.S.
    У статті теоретично обґрунтовано доцільність навчання майбутніх учителів трудового навчання та технологій основам композиції у декоративно-ужитковому мистецтві та формування у них уявлень про основні поняття, закони і засоби композиції. Зазначено, що композиція, яка становить підґрунтя світобудови, є основою створення композиції будь-якого художнього твору. Гармонія, цілісність, симетрія, ритм, що властиві для світу природи, лежать і в основі будь-якого людського творіння.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичне виховання учнів закладів загальної середньої освіти засобами декоративно-ужиткового мистецтва
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Соловей, В.В.; Solovey, V.V.; Свята, М.В.; Svyata, M.V.; Сімончук, В.В.; Simonchuk, V.V.
    У статті теоретично обґрунтовано об’єктивну необхідність включення декоративно-ужиткового мистецтва в процес естетичного виховання і мистецької освіти учнів закладів загальної середньої освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ігрові елементи на уроках трудового навчання як засіб активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів закладів загальної середньої освіти
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Савлук, В.М.; Savluk, V.M.; Тихолаз, Д.В.; Tykholaz, D.V.
    У статті обґрунтовано об’єктивну необхідність долучення учнів закладів загальної середньої освіти до ігрової діяльності на уроках трудового навчання з метою активізації їхньої навчально-пізнавальної діяльності; визначено цілі, яких можна досягти, використовуючи ігри на уроках трудового навчання; зазначено, що програма трудового навчання надає широких можливостей для використання ігрової діяльності під час вивчення різних технологій з виготовлення об’єктів проєктно-технологічної діяльності на уроках.
  • Thumbnail Image
    Item
    Науково-теоретичні аспекти формування готовності майбутніх учителів трудового навчання та технологій до навчання учнів закладів загальної середньої освіти декоративно-ужиткового мистецтва
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Соловей, В.В.; Solovey, V.V.; Сухорукова, Н.Ю.; Sukhorukova, N.Yu.
    У статті обґрунтовано об’єктивну необхідність і розкрито науково-теоретичні аспекти формування готовності майбутніх учителів трудового навчання та технологій до навчання учнів закладів загальної середньої освіти декоративно-ужиткового мистецтва. Визначено низку суперечностей у системі професійної підготовки вчителів трудового навчання та технологій, що зумовлюють актуальність проблеми; теоретико-методологічні положення досліджуваної проблеми. Сформульовано організаційно-педагогічні умови формування досліджуваного феномену; практичні рекомендації з удосконалення професійної підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій у контексті дослідження.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості навчання майбутніх учителів трудового навчання та технологій, педагогів професійної освіти проєктуванню текстильної функціональної іграшки
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Кирилюк, В.В.; Kirilyuk, V.V.; Семенюк, С.П.; Semenyuk, S.P.
    У статті обґрунтовано особливості навчання майбутніх учителів трудового навчання та технологій, педагогів професійної освіти проєктуванню текстильної функціональної іграшки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Реалізація міжпредметних зв’язків у навчанні майбутніх педагогів середньої та професійної освіти, фахівців образотворчого і декоративного мистецтва геометричної побудови орнаменту
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Семенюк, С.П.; Semenyuk, S.P.; Миколюк, Д.М.; Mykolyuk, D.M.; Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.
    У статті теоретично обґрунтовано об’єктивну доцільність реалізації міжпредметних зв’язків у навчанні майбутніх учителів трудового навчання та технологій, педагогів професійної освіти, фахівців образотворчого і декоративного мистецтва геометричної побудови орнаменту; наведено конкретні приклади застосування геометричних знань під час створення орнаменту.