Кафедра цифрових технологій і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/28c0d391-1030-4be6-8f9e-c67cd2f8a4eb

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх учителів в освітньо-інформаційному середовищі закладів вищої освіти засобами інформаційно-комунікаційних технологій
    (Вінниця : ТОВ Фірма «Планер», 2019) Гуревич, Р. С.; Кадемія, М. Ю.; Бойчук, В. М.; Гордійчук, Г. Б.; Коношевський, Л. Л.; Коношевський, О. Л.; Опушко, Н. Р.; Шестопал, О. В.
    У монографії обґрунтовано використання освітнього середовища педагогічного закладу вищої освіти на основі ІКТ для підготовки майбутніх учителів. Схарактеризована практична діяльність педагогів і злобувачів вищої освіти з метою формування та розвитку професійно- інформаційної компетентності майбутніх учителів. Буде корисною викладачам педагогічних ЗВО, докторантам, аспірантам, магістрантам, керівникам закладів освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційно-комунікаційні технології навчання: термінологічний словник
    (Вінниця : ФОП Тарнашинський О. В., 2017) Кадемія, М. Ю.; Кізім, С. С.
    Запропонований словник містить біля 1600 термінів, які використовуються в навчальному процесі на основі ІКТ, але враховуючи те, що впровадження нових ІКТ постійно змінюється, виникає необхідність постійного його доповнення та оновлення. Усі словникові терміни розміщені в алфавітному порядку. Структура включає: 1) заголовне слово; 2) тлумачення. Різні значення багатозначних слів відокремлюються цифрами з крапкою. При словах можуть бути скорочені і пояснювальні помітки, які вказують на сферу вживання слова.
  • Thumbnail Image
    Item
    Блог-квест у підготовці компетентного фахівця
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2014) Кадемія, М. Ю.; Kademiia, M. Yu.; Скупий, О. М.; Skupyi, O. M.
    У статті розглянуто використання Інтернету, його сервісів, проектних технологій: Веб-квест та Блог- квест в інтерактивному навчанні учнів і студентів, а також їх вплив на формування компетентного фахівця.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування мотиваційної компетентності учнів професійно-технічних закладів
    (Київ ; Вінниця :Планер, 2015) Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Ю.; Kademiia, M. Yu.
    У статті розглядається проблема формування мотиваційної компетентності учнів ПТНЗ, умови, що сприяють її формуванню і підвищенню, розвитку інтересу до навчання в процесі здійснення теоретичного і виробничого навчання. Підвищення мотиваційної компетентності на основі наближення навчання до майбутньої професійної діяльності, що має позитивний вплив на формування конкурентоздатного робітника.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування контектсного підходу в процесі підготовки майбутніх учителів до інноваційної педагогічної діяльності
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2014) Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Е.; Kademiia, M. Yu.; Шевченко, Л. С.; Shevchenko, L. S.
    У статті розглянуті умови формування професійно-значимих умінь і навичок майбутніх фахівців під час навчання у ВНЗ на основі використання сучасних педагогічних технологій, що орієнтовані на майбутню професійну діяльність.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інновації в освіті на основі використання E-learning
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Ю.; Kademiia, M. Yu.
    Зростання економіки диктує необхідність такої освіти, яка готує людину до повноцінного життя в умовах змін. Перехід до інноваційного суспільства зумовлює підвищення вимог до комунікативної та інформаційної компетентності особистості, його професійної мобільності. Інтенсивний розвиток мережі Інтернет, у якій здійснюється пошук, збереження та використання інформації, котра дає змогу спільно працювати обмінюватися інформацією, відкриває нові можливості вдосконалення навчального процесу, впровадження інновацій в освіту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання змішаної технології навчання у дистанційній освіті
    (Київ–Вінниця :ТОВ фірма «Планер», 2016) Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Ю.; Kademiya, M.
    У статті розглянута проблема підготовки фахівців у ВНЗ на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій та інформаційно-комунікаційних мереж, створення і використання інформаційно-освітнього середовища. Впровадження в навчальний процес електронного, мобільного всепроникаючого, «перевернутого» навчання як складової змішаного навчання у ВНЗ. Впровадження і використання віртуального освітнього середовища Moodle, що надає можливість інтерактивного спілкування студентів і викладачів та моделі здійснення навчання у віртуальних класах з використанням соціальних сервісів Веб 2.0 і Веб 3.0 як ефективного засобу підвищення якості навчання студентів, формування професійної компетентності майбутніх фахівців і навичок самостійного навчання впродовж усього життя.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технологія веб-квест у навчанні студентів
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2016) Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Ю.; Kademiya, M.
    Здійснено аналіз проектної технології Веб-квест, визначено її вплив на організацію освітніх задач на всіх рівнях навчання з використанням Веб-технологій і ресурсів Інтернет, а також описується досвід створення і використання технологій Веб-квест і Блог-квест у навчальному процесі, який нині доповнений трьома видами анкет: вхідною, поточною і підсумковою, що виконуються на Google диску, а також за підсумками виконання проекту створюється Блог за відповідною тематикою. Це дає можливість здійснювати оперативний зворотній зв’язок з усіма учасниками проекта, формуючи безпосередньо їх комунікативну компетенцію. Зазначені технології Веб-квест і Блог-квест сприяють формуванню професійної компетентності, а також розвитку новинок самостійного навчання школярів, студентів, що є важливим у сучасному суспільстві.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація навчального процесу у віртуальному університеті
    (2016) Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Ю.; Kademiya, M.
    У статті розглядається проблема організації навчального процесу ВНЗ в умовах інформатизації навчального закладу, створення віртуального освітнього середовища та використання його для навчання віртуального колективу. Реалізація моделі віртуального університету відбувається на базі корпоративного порталу університету, робота віртуальних кафедр на основі використання інноваційних технологій навчання: електронного, мобільного, всепроникаючого, «перевернутого» за змішаною моделлю на основі здійснення відкритої освіти. Визначено переваги та недоліки такої системи навчання та можливостей здійснення «перевернутого» навчання з будь-якого місця і в будь-який час, що сприятиме професіоналізації та підвищенню мобільності тих, хто навчається.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток ІТ-компетентності майбутніх керівників вищих навчальних закладів як проблема сучасної освіти
    (Вінниця :ВДПУ, 2016) Гузь, С. І.; Huz, S.; Кадемія, М. Ю.; Кадемия, М. Ю.; Kademiya, M.
    У статті розглядаються питання розвитку ІТ-компетентності майбутніх керівників ВНЗ, інформатизація навчально-виховного процесу, впровадження та ефективне застосування ІКТ в освіті, розвиток та вплив сучасних інформаційних технологій на освіту. Сучасні вимоги до навчання та викладання у ВНЗ потребують висококваліфікованих, ерудованих та обізнаних у своїй справі керівників, котрі вправно володіють та використовують у житті вищого навчального закладу сучасні інформаційні технології. Керівник зобов’язаний уміти організувати управлінський процес навчання таким чином, щоб студенти навчились аналізувати, осмислювати та використовувати отриману інформацію у навчальній діяльності та поза нею, пояснювати та узагальнювати її, застосовувати в конкретних умовах тощо. Інформаційне суспільство потребує керівників, здатних ефективно застосовувати ІКТ-технології у власній професійній діяльності, вирішувати проблеми у відповідній сфері, проводити перевірки щодо організації навчального процесу та керувати динамікою прогресу в сфері навчання, професійної самореалізації, розвитку кожного студента у напряму формування життєвого шляху. Постійна практика використання нових інформаційних технологій привчає до нового стилю роботи, а досвід використання соціальних сервісів спонукає до пошуку нових форм діяльності, налаштовує на нові педагогічні й організаційні рішення навчальних ситуацій. Проблема компетентності керівників вищих навчальних закладів у сфері використання інформаційних технологій досі є актуальною.