Кафедра цифрових технологій і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/28c0d391-1030-4be6-8f9e-c67cd2f8a4eb

Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх учителів в освітньо-інформаційному середовищі закладів вищої освіти засобами інформаційно-комунікаційних технологій
    (Вінниця : ТОВ Фірма «Планер», 2019) Гуревич, Р. С.; Кадемія, М. Ю.; Бойчук, В. М.; Гордійчук, Г. Б.; Коношевський, Л. Л.; Коношевський, О. Л.; Опушко, Н. Р.; Шестопал, О. В.
    У монографії обґрунтовано використання освітнього середовища педагогічного закладу вищої освіти на основі ІКТ для підготовки майбутніх учителів. Схарактеризована практична діяльність педагогів і злобувачів вищої освіти з метою формування та розвитку професійно- інформаційної компетентності майбутніх учителів. Буде корисною викладачам педагогічних ЗВО, докторантам, аспірантам, магістрантам, керівникам закладів освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Електронна (дистанційна) освіта і заочне навчання: точки дотику, проблеми, перспективи
    (Вінниця : Друк плюс, 2022) Гуревич, Р. С.; Кобися, В. М.; Коношевський, Л. Л.; Коношевський, О. Л.; Опушко, Н. Р.; Драчук, М. І.
    Дослідження спрямоване на підвищення якості заочного навчання за допомогою сучасних педагогічних технологій, методик і засобів навчання. Проаналізовано можливості дистанційних освітніх технологій та електронного навчання, запропоновано методику організації навчання в мережі інтернет. Електронне (дистанційне) навчання приходить на зміну традиційній заочній освіті. Електронні освітні технології повністю відповідають вимогам сучасної концепції безперервної освіти, дозволяють організувати різні форми занять, що активізують пізнавальну діяльність студентів. Розроблена методика навчання в системі дистанційних освітніх технологій дозволяє: якісно організувати самостійну роботу студентів, розширити можливості для повноцінного сприйняття освітнього матеріалу та створення необхідних умов для результативної роботи й особистісного розвитку здобувачів заочної форми навчання. Під час цього як викладачеві, так і студенту необхідно освоїти сучасні форми та методи навчання, методичні та дидактичні прийоми електронного навчання, впевнено володіти різноманітними засобами інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ); уміти здійснювати моніторинг освітнього процесу, визначати сферу професійних інтересів, виявляти проблеми, що виникають під час здійснення професійної діяльності та знаходити шляхи їх розв’язання, аналізувати та здійснювати свою професійну освіту, виокремлювати суттєві особистісно-професійні завдання самоосвіти, визначати можливі шляхи та способи одержання додаткової професійної освіти, розв’язувати завдання професійного та кар’єрного зростання, використовуючи інформацію, включаючись у комунікації та дотримуючись правил поведінки особистості в інформаційному суспільстві; керувати освітнім процесом. Показано, що застосування дистанційних освітніх технологій, електронного навчання дозволяє створити загальний освітній простір, що відкриває студенту заочної форми навчання можливість побудови індивідуальної траєкторії навчання, що відповідає його індивідуальним потребам і вимогам замовника, тим самим підвищити рівень мотивації здобувача освіти і, як наслідок, якість підготовки фахівця.
  • Thumbnail Image
    Item
    Реалізація компетентнісного підходу у вищій школі на основі використання ідей контекстного навчання
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2014) Гуревич, Р. С.; Hurevych, R. S.
    Статтю присвячено питанням реалізації компетентнісного підходу у ВНЗ на основі використання ідей контекстного навчання. Здійсненно порівняльний аналіз понять «компетентність» і «професіоналізм». Визначено межі застосовуваності понять «компетенція», «компетентність», «професіоналізм» у загальному контексті освіти, що орієнтована на компетенції. Розкрито сутність педагогічної технології контекстного навчання у професійній підготовці майбутнього фахівця..
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційно-освітній портал у підготовці майбутніх учителів: [монографія]
    (Вінниця : Нілан- ЛТД, 2017) Гуревич, Роман Семенович; Гордійчук, Галина Борисівна; Кадемія, Майя Юхимівна; Кириленко, Неля Михайлівна; Коношевський, Леонід Леонідович; Шахіна, Ірина Юріївна; Гуревич, Р. С.; Гордийчук, Г. Б.; Кадемия, М. Е.; Кириленко, Н. М.; Коношевский, Л. Л.; Шахина, И. Ю.; Gurevych, R. S.; Hordiichuk, H. B.; Kademiia, M. Yu.; Kyrylenko, N. M.; Konoshevskyi, L. L.; Shakhina, I. Yu.
    Монографію присвячено аналізу й обґрунтуванню теоретичних і методичних засад застосування в освітній практиці ВНЗ інформаційно-освітніх порталів як структурованої бази знань у різних галузях науки та діяльності, доступну користувачам через інтерфейс веб-сайту, таку, що має педагогічний потенціал, оптимізація якого дозволить задовольнити особистісно-значущі освітні потреби студентів забезпечити можливість самоосвіти, самовиховання і саморозвитку студентів із урахуванням їхніх індивідуальних інтересів, схильностей і можливостей повноцінного функціонування в інформаційному просторі. Викладені в монографії концептуальні ідеї і положення переконливо свідчать про принципову можливість застосування інформаційно-освітніх порталів та інформаційно-освітнього середовища педагогічного ВНЗ у процесі професійної підготовки майбутніх учителів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мультимедійні технології та засоби навчання : навчальний посібник
    (Вінниця : Нілан-ЛТД, 2017) Гуржій, Андрій Миколайович; Гуревич, Роман Семенович; Коношевський, Леонід Леонідович; Коношевський, Олег Леонідович; Гуржий, А. Н.; Гуревич, Р. С.; Коношевский, Л. Л.; Коношевский, О. Л.; Gurzhii, A. M.; Gurevych, R. S.; Konoshevskyi, L. L.; Konoshevskyi, О. L.
    У навчальному посібнику на основі узагальнення та структурування накопиченого вітчизняного та зарубіжного досвіду використання комп’ютерно орієнтованих засобів і мультимедійних технологій навчання авторами – фахівцями в галузі інформаційно-комунікаційних технологій, розкриваються загальні відомості про мультимедійні технології та засоби навчання, використання Інтернет у навчальному процесі та формування єдиного інформаційно-освітнього середовища закладів освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційні освітні технології як чинник розвитку професійних компетенцій педагогічного персоналу ПТНЗ
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Гуревич, Р. С.; Hurevych, R. S.
    Проблемно-орієнтований підхід до навчання дозволяє викладачу сфокусувати увагу учнів або студентів на аналізі та розв’язанні певної конкретної проблемної ситуації, що вимагає вільного володіння ролями – гіда, мотиватора, політика, консультанта. Особливу значущість в інноваційній освіті мають проектно-організовані технології навчання роботів команді, що сприяють розвитку в усіх учасників освітнього процесу проектної, організаційної та комунікативної компетенцій. Отже, інноваційні освітні технології, згідно з нашою гіпотезою, перетворюють викладача,майстра виробничого навчання в організатора, консультанта та помічника, який створює необхідні умови для активної пізнавальної активності учнів ПТНЗ.
  • Thumbnail Image
    Item
    Cучасні комп'ютерні технології як засіб інтердисциплінарного навчання
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2014) Гуревич, Р. С.; Hurevych, R. S.
    Розглянуті сучасні комп’ютерні технології, що можуть слугувати засобами інтердисциплінарного навчання у ВНЗ. Головна увага приділена геоінформаційним системам (ГІС), що є предметом розгляду географії та інформатики. Також розглянуті зв’язки фізики та інформаційно-комунікаційних технологій, можливості цих дисциплін у формуванні наукового світогляду студентів
  • Thumbnail Image
    Item
    Інформаційне суспільство як важливий чинник розвитку освітнього середовища у ВНЗ
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Гуревич, Р. С.; Gurevich, R. C.
    Стаття присвячена розгляду становлення інформаційного суспільства в Україні наприкінці ХХ – на початку ХХІ століття. Обґрунтовується, що це є фактором розвитку інформаційного освітнього простору. Метою інформатизації системи вищої освіти є підвищення ефективності навчання, завдяки розширенню обсягів інформації та вдосконаленню методів її застосування, а також спрямованість на можливість використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі ВНЗ та майбутній професійній діяльності здобувачів вищої освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Освітнє середовище для підготовки майбутніх педагогів засобами ІКТ : [монографія]
    (Вінниця : ФОП Рогальська І. О., 2011) Гуревич, Р. С.; Гордійчук, Г. Б.; Коношевський, Л. Л.; Коношевський, О. Л.; Шестопалюк, О. В.; Gurevych, R. S.; Gordiychuk, G. B.; Konoshevskyi, L. L.; Konoshevskyi, O. L.; Shestopaliuk, O. V.
    У монографії теоретично обґрунтовано використання освітнього середовища навчального закладу на основі ІКТ для підготовки майбутніх учителів у ВНЗ. Схарактеризовано практична діяльність педагогів і студентів з метою формування та розвитку професійно-інформаційної компетентності майбутніх педагогів. Буде корисною викладачам педагогічних ВНЗ, докторантам, аспірантам, магістрантам, керівникам навчальних закладів.