Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічне мислення як складова особистісної зрілості майбутніх учителів
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Гурін, Руслан; Терзі, Пилип; Начинова, Олена
    Статтю присвячено аналізу проблеми формування особистісної зрілості майбутніх учителів та педагогічного мислення як її складової. Мета статті полягала у теоретичному обґрунтуванні педагогічного мислення як складової особистісної зрілості майбутніх учителів та визначенні детермінант його формування. Під час реалізації мети дослідження було використано такі методи, як аналіз сучасних нормативно-правових, методичних, психолого-педагогічних джерел із проблеми підготовки майбутніх учителів та систематизація наукової інформації щодо змісту феноменів «особистісна зрілість» та «педагогічне мислення». Охарактеризовано функції (діагностична, стимулювальна, інформаційна, розвивальна, компенсаторна, оцінна, самовдосконалення) та відповідні до них види (теоретичне і практичне) педагогічного мислення. Аналіз наукового фонду надав можливість встановити, що педагогічне мислення характеризується як здатність усвідомлено використовувати педагогічні ідеї, знання та вміння в конкретних ситуаціях професійної діяльності, здатність бачити в певних явищах діяльності педагогічну сутність, що надалі буде визначати активність і прагнення особистості до досягнень у майбутній професії. Подано авторський погляд на детермінанти формування педагогічного мислення майбутніх учителів, під якими розуміємо специфічний вплив на здобувачів вищої освіти, в основі якого є суб’єктивні та об’єктивні чинники, від яких залежить усвідомлення ними педагогічної дійсності, взаємозв’язків у ній та самореалізація їх у майбутній професійній діяльності. Спираючись на предмет дослідження, схарактеризовано такі детермінанти, як: використання інтерактивних методів навчання під час підготовки майбутніх учителів; залучення майбутніх учителів до ігрового моделювання під час навчання; настанова майбутніх учителів на безперервний саморозвиток. Розглянуто змістовне наповнення понять «саморозвиток» та «інтерактивні методи навчання».
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інтерактивних методів навчання для формування клінічного мислення студентів під час вивчення дисципліни «онкологія»
    (Вінниця : Твори, 2018) Дроненко, В. Г.
    У статті обґрунтована актуальність формування клінічного мислення майбутнього лікаря засобами інтерактивних технологій навчання. Доведена ефективність таких методів і форм організації навчання, як кейс-стаді, симуляційні методи і кооперативне навчання. Пропонується поєднувати кооперативне навчання майбутніх лікарів з методом аналізу конкретних ситуацій (кейсів) і відпрацювання вузьких практичних навиків (симуляції), що в реальності уможливлює оперативний зворотній зв'язок (дебрифінг) між студентом і викладачем та іншими студентами, формує навики роботи в команді, розвиває всі складові клінічного мислення. Проаналізовано особливості дидактичних кейсів, які можуть бути застосовані для розвитку клінічного мислення студентів, акцентовано на призначенні різних видів завдань (проблемні, оцінювальні, ілюстративні) в поєднанні з симуляціями для розвитку компонентів клінічного мислення студентів, зокрема їхньої здатності розуміти причиново-наслідкові зв’язки, що виникають в перебігу конкретного захворювання; опановувати нові методики постановки діагнозу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Гуманістичні цінності та інновації у виховній роботі з учнями.
    (Вінниця : Планер, 2011) Столяренко, О. В.; Столяренко, А. В.; Stolyarenko, O. V .
    Стаття присвячена науковому аналізу проблеми використання інновацій у вихованні школярів на основі гуманістичних цінностей і творчого підходу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання методів інтерактивного навчання у закладах професійної освіти
    (Київ-Вінниця: ФОП Тарнашинський О.В., 2017) Гордійчук, Галина Борисівна; Гордийчук, Галина Борисовна; Gordiychuk, Galina Borisovna
    У статті аналізується доцільність використання методів інтерактивного навчання у закладах професійної освіти; наводяться приклади використання деяких методів інтерактивного навчання. У статті робиться наголос на тому, що ефективність використання інтерактивних методів залежить від декількох факторів: рівня підготовки учнів й володіння викладачем методиками використання інтерактивних методів. Методи інтерактивного навчання відкривають для учнів можливості співпраці зі своїми ровесниками, дають змогу реалізувати природне прагнення людини до спілкування, сприяють досягненню учнями вищих результатів засвоєння знань і формування вмінь. Використання методів інтерактивного навчання сприяють загальному розвитку учнів, наданню кожному з них оптимальних можливостей для особистісного становлення й вдосконалення в контексті самовизначення, самореалізації та формування професійної культури. З цією метою під час роботи з учнями використовуються такі методи інтерактивного навчання, як: метод «Мікрофон», метод «Мозковий штурм», метод «Займи позицію», метод «Робота в парах», метод «Коло ідей». Використовуючи методи інтерактивного навчання, зокрема на уроках інформатики спостерігалась зацікавленість дітей, їх емоційне піднесення та небайдужість до того, що відбувається на уроці. Інформаційно-комунікаційні технології дозволяють забезпечити інтеракцію завдяки використанню можливостей мережевих та соціальних сервісів. Нині настільки поширеними є такі веб-технології: блоги, документи для спільного користування й редагування, вікі-статті, фото й відео сервіси, ментальні карти, платформа для створення онлайн-вправ навчального характеру LearningApps тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтерактивний театр як форма підготовки майбутніх учителів до попередження і розв’язання педагогічних конфліктів
    (Вінниця : Нілан ЛТД, 2014) Холковська, І. Л.; Холковская, И. Л.; Kholkovska, I. L.; Курганова, О. І.; Курганова, О. И.; Kurhanova, O. I.
    У статті розглядається сутність і можливості використання інтерактивного театру як форми підготовки майбутніх учителів до попередження та розв’язання педагогічних конфліктів.