Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 59
  • Thumbnail Image
    Item
    Екологічне виховання молодших школярів у позакласній діяльності: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Веліканова, Ганна Володимирівна; Великанова, А. В.; Velikanova, A.
    Стрімкі зміни в сучасному світі вимагають змін у сучасній освіті. В центрі уваги нової української школи стають завдання навчити учнів різним способам критичного мислення, вмінням зважувати та враховувати альтернативні думки, дискутувати, спілкуватися з іншими людьми. Для науковців та вчителів актуальним залишається питання: як викладати й навчати, як учити й учитися, щоб зробити процес навчання ефективним. Дипломне дослідження Веліканової Ганни Володимирівни присвячено актуальній для сучасної початкової освіти темі підвищення ефективності екологічного виховання молодших школярів у позакласній діяльності. Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури і додатків. У першому розділі «Екологічне виховання молодших школярів як педагогічна проблема» розкрито сутність та викладено зміст поняття «екологічне виховання». Досліджено особливості організації позакласної роботи екологічного спрямування в початковій школі, форми позакласної роботи. За результатами констатувального експерименту зроблено висновки щодо особливостей екологічного виховання молодших школярів у позакласній діяльності. Експеримент проходив у три етапи. В процесі експерименту були використані такі методи дослідження : опитування, спостереження, бесіди, експертних оцінок та анкетування. У другому розділі дослідження було обґрунтовано педагогічні умови екологічного виховання молодших школярів у позакласній діяльності: розширювати екологічні знання молодших школярів за допомогою народних українських традицій; стимулювання допитливості та інтересу до пізнання шляхом залучення молодших школярів лр природоохоронної діяльності; організація дослідницької діяльності учнів шляхом спостереження екологічних проблем у природі. Робота містить чітко сформульовані висновки, що відповідають завданням дослідження. Список використаної літератури налічує 69 джерел. Проведене нами дослідження не вичерпує всіх аспектів досліджуваної проблеми. Подальшого вивчення та обґрунтування потребує розробка інтерактивних технологій навчання молодших школярів різним видам позакласної діяльності(відвідування різних екологічних гуртків), пошук шляхів впровадження у навчальний план різноманітних інтегрованих програм з поглибленим вивченням екологічних проблем.
  • Thumbnail Image
    Item
    Творча самореалізація молодших школярів на уроках мистецтва : дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Бевза, Лілія Михайлівна; Bevza, Lily
    Дипломне дослідження присвячено актуальній проблемі педагогіки: потребою у зростанні творчих ресурсів дитини в умовах глобалізації та стрімкого розвитку суспільства; необхідністю активізації творчої активності у всіх сферах конструктивної діяльності; провідною роллю творчості як суб’єктивного й об’єктивного факторів розвитку культури самої особистості учня. У першому розділі «Творча самореалізація молодших школярів на уроках мистецтва як педагогічна проблема» проаналізовано стан проблеми дослідження у вітчизняній та зарубіжній літературі, розкрито зміст ключових понять з теми дослідження. Також висвітлено, щоб перші кроки дитини у світ мистецької творчості були скеровані досвідченим та творчим учителем. У другому розділі дипломної роботи «Педагогічні умови творчої самореалізації молодших школярів на уроках мистецтва» визначено та обґрунтовано педагогічні умови творчої самореалізації молодших школярів на уроках мистецтва. Дипломна робота має чітку структуру, містить змістовну теоретичну частину та виважений науково-методичний апарат дослідження. Автором дотримано логіки у викладі матеріалу. Проведене нами дослідження не вичерпує всіх аспектів досліджуваної проблеми. Подальшого вивчення та наукового обґрунтування потребують питання пошуку шляхів розвитку творчого мислення молодших школярів засобами різних видів мистецтв, розробка методичних засад творчої самореалізації учнів початкової школи засобами народних традицій з урахуванням регіонального компоненту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні основи опанування майбутніми вчителями початкових класів художньо-образної мови музики
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Маринчук, Т.; Marinchuk, T.
    У статті обґрунтовано педагогічну доцільність опанування майбутніми вчителями початкових класів художньо-образної мови музики, засобів музичної виразності з метою глибокого усвідомлення їх ролі і значення в осягненні школярами ідейно-художнього змісту музичних творів, закономірностей виникнення і розвитку музичного мистецтва, формування емоційно-ціннісного ставлення дітей до музики як незамінного джерела загальнолюдських цінностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтегрований підхід до опанування основ музичної грамоти молодшими школярами
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2018-11-21) Маринчук, В.; Marinchyk, V.
    Автор статті висвітлює можливості інтеграції змісту уроків музики у процесі викладання основ музичної грамоти, пропонує ряд ефективних методичних прийомів поліхудожньої діяльності молодших школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання творчих завдань під час вивчення інтегрованого курсу «Я досліджую світ» у початковій школі
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Бондар, Ю. В.; Бондарь, Ю. В.; Bondar, Y. V.
    Cтаттю присвячено висвітленню особливостей використання творчих завдань із застосуванням інтерактивних технологій під час вивчення інтегрованого курсу «Я досліджую світ». Зокрема, наголошено на пріоритетному значенні початкової освіти в загальноосвітній підготовці школярів. Розкрито можливості інтегрованого курсу «Я досліджую світ» для формування ключових та предметних компетентостей молодших школярів. Засобом активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках «Я досліджую світ» визначено творчі завдання із елементами інтерактивних технологій. Зосереджено увагу на розкритті сутності творчих завдань та їхній вагомій ролі для розвитку пізнавальних процесів молодших школярів. Запропоновано різноманітні завдання творчого характеру для активізації усного мовлення та творчого мислення учнів. Особливу увагу приділено інтерактивним методам, зокрема, інтерактивним іграм, що сприяють розкриттю креативних здібностей учнів під час вивчення курсу «Я досліджую світ». Одним із перспективних методів, що сприяє вирішенню завдань Нової української школи, визначено лепбук – інтерактивну папку для дітей. У ході дослідження доведено переваги використання лепбуків під час вивчення інтегрованого курсу «Я досліджую світ». Наголошено на необхідності активного використання в навчальній та позашкільній діяльності методу проєктів, який сприяє формуванню аналітичного мислення молодших школярів та навичок групової взаємодії. Запропоновані орієнтовні назви групи для організації проєктної діяльності. Визначено позитивні аспекти впровадження методу проєктів. Розкрито форми позаурочної діяльності, які сприяють розширенню кругозору учнів молодшого шкільного віку. Виокремлено базові положення, на яких має ґрунтуватися система творчих завдань, спрямована на розвиток творчих здібностей молодших школярів. Завдяки широкому використанню творчих завдань із застосуванням інтерактивних технологій освітній процес буде результативнішим та прогресивнішим.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості використання інтерактивних технологій кооперативного навчання на уроках математики в початковій школі
    (Інноваційна педагогіка, 2020) Бондар, Ю.В.; Бондарь, Ю.В.; Bondar, Y.V.
    Стаття присвячена висвітленню особливостей використання інтерактивних технологій кооперативного навчання на уроках математики в початковій школі. Зокрема, обґрунтовано необхідність формування та розвитку особистісних якостей учнів. Розкрито значення математики для формування ключових компетентностей молодших школярів. Актуалізовано зміст математичної освіти для всебічного розвитку особистості учня. Окреслено проблеми, які стоять перед сучасною початковою школою. Ефективним шляхом удосконалення навчального процесу визначено широке впровадження інтерактивних технологій, зокрема, кооперативного навчання на уроках математики в початковій школі. Наголошено на їхній вагомій ролі в навчальному процесі як активної форми міжсуб’єктної взаємодії. Зосереджено увагу на сутності кооперативної форми навчальної діяльності. Визначено основні етапи організації колективної роботи. Звернуто увагу на активізацію пізнавальної діяльності учнів на уроках математики. Висвітлено особливості організації та проведення групової та парної роботи, зокрема наведено алгоритм здійснення групової взаємодії. Запропоновано різноманітні завдання математичного змісту, які передбачають групову та парну інтеракцію, обґрунтовано переваги такої співпраці. Зосереджено увагу на завданнях творчого характеру. Наголошено, що формувати вміння розв’язувати задачі необхідно в групах, а обчислювальні навички – в парах. Ефективною технологією кооперативного навчання визначено роботу в парах, акцентовано увагу на перевагах цієї технології. Запропоновано різноманітні ігри математичного змісту, ребуси для організації парної та групової роботи на уроках математики. Наголошено на необхідності впровадження методу парного взаємонавчання. Висвітлено сутність даного методу. Наведено вправи, які можна виконати, не витрачаючи багато часу за умови організації парної співпраці. У рамках статті запропоновані практичні рекомендації учням для ефективної взаємодії в парах. Зроблено висновок, що використання інтерактивних технологій кооперативного навчання на уроках математики сприяє розвитку творчої самостійності молодших школярів
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні основи опанування майбутніми вчителями початкових класів художньо-образної мови музики
    (Вінниця : Корзун Д. Ю.,, 2018) Маринчук, Т. Т.; Marinchuk, T.T.
    У статті обґрунтовано педагогічну доцільність опанування майбутніми вчителями початкових класів художньо-образної мови музики, засобів музичної виразності з метою глибокого усвідомлення їх ролі і значення в осягненні школярами ідейно-художнього змісту музичних творів, закономірностей виникнення і розвитку музичного мистецтва, формування емоційно-ціннісного ставлення дітей до музики як незамінного джерела загальнолюдських цінностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інтерактивних технологій в освітньому процесі початкової школи
    (Бердянськ, 2019) Бондар, Ю.В.; Бондарь, Ю.В.; Bondar, Y. V.
    У статті окреслено шляхи використання інтерактивних технологій з метою активізації навчально-пізнавальної діяльності молодших школярів. Зокрема, досліджуються особливості побудови уроку, вимоги до його структури, застосування інтерактивних методів на різних етапах інтерактивного заняття в початковій школі
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація естетичного виховання молодших школярів на уроках літературного читання
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2019) Колісник, А.; Колисник, А.; Kolisnyk, А.
    У статті розглянуто можливості організації естетичного виховання учнів початкової школи на уроках літературного читання. Автор переконана, що для досягнення високого рівня естетичного виховання на уроках літературного читання учителю необхідно спрямовувати увагу дітей на літературознавчі аспекти під час опрацювання художніх творів, використовувати різні види читання, розвивати художні здібності та зв’язне мовлення під час виконання творчих завдань, використовувати інші види мистецтва на уроках літературного читання
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання досвіду В.О.Сухомлинського в побудові сучасного уроку в умовах школи І ступеня
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2019) Вітюк, А.; Витюк, А.; Vitiuk, А.
    У статті подано аналіз праць видатного педагога В.О.Сухомлинського щодо організації уроку в початковій школі на гуманістичних засадах. Провідною для сучасного вчителя визначено систему поглядів на людину як на цінність. Обґрунтовано необхідність проведення уроків мислення серед природи. Доведено необхідність у сучасній початковій школі використання казок, оповідань, творів-мініатюр, легенд як засобів формування гуманності у дітей. Визначено роль педагога у розвитку в дітей доброти і людяності