Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 14
  • Item
    Розвиток уявлень про цінності засобами музичного мистецтва
    (2024) Барановський, Ю; Барановська, І. Г.
    В статті порушується питання виховної сили музичного мистецтва. Розглядається феномен «цінності» як культурний еталон, взірець, котрий мотивує та визначає способи досягнення потреб та інтересів, поведінку та розвиток людини. На прикладах музичних творів показано здатність музики формувати цінності та смаки, викликати емоційні переживання та усвідомлювати значимість української історії, традицій, культури
  • Thumbnail Image
    Item
    До проблеми розвитку музичних здібностей дітей
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2021) Барановська, І.; Якименко, Ю.
    Сьогодні жодна країна в світі не в змозі дозволити собі такої розкоші, як обов'язкова початкова музична освіта для всіх дітей. Звичайно, це занадто дороге задоволення. Тому і сьогодні залишається воно долею обраних. Воно для тих дітей, у яких батьки реально дбають про їхнє майбутнє і готові докладати до цього особисті зусилля. Порада батькам: залучайте своїх дітей до занять музикою, підтримуйте і мотивуйте їх. Радійте їхнім досягненням та будьте щедрими на похвалу. Від спілкування з високим мистецтвом – Музикою – ваші діти будуть розумнішими, талановитішими, всебічно розвиненими та духовно багатшими.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив музичного мистецтва на розвиток «soft skills» учнів початкової школи
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Петелько, В.; Petelko, V.
    У статті обґрунтовано та доведено позитивний вплив використання музичного мистецтва на формування soft skills молодших школярів. Нами визначені основні функції музичного мистецтва, прийоми роботи з учнями початкових класів, які ефективно впливають на розвиток м‘яких навичок кожної дитини. Ми класифікували soft skills та довели, що музично-естетична діяльність створює чуттєву основу для особистісного становлення та розвитку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль музичного супроводу в емоційному сприйманні театралізованого дійства
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Колосовська, К.; Kolosovska, K.
    В статті йдеться про театр та важливість музичного супроводу в емоційному сприйманні театралізованого дійства. Розглянуто особливості впливу музики на глядача під час перегляду вистави в театрі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичне виховання дітей молодшого шкільного віку засобами музичного мистецтва
    (Вінниця : «Фірма «Планер», 2020) Амброжак, І. А.
    Метою статті є визначення ролі музичного мистецтва в естетичному вихованні дітей молодшого шкільного віку. Саме в галузі мистецтва дитина може надбати ранній, успішний, повноцінний досвід творчості, досвід, що незамінний для становлення самосвідомості, самовідчуття людини в світі і який допоможе їй в майбутньому стати успішною в будь-якій сфері діяльності. Дослідження показують, що заняття різними видами художньої творчості активізують інтелектуальну діяльність дітей, позитивно впливають на досягнення із загальноосвітніх дисциплін, підвищують загальну креативність людини, розвивають уяву, сприяють особистісному зростанню дітей: емоційна сфера збагачується, егоїстичні та споживчі мотиви поступаються місцем прагненню до саморозвитку та турботі про інших, зростають самостійність і відповідальність дитини – ознаки психічного здоров’я. Дослідження показують, що музика впливає і на психіку, і на фізіологію людини, що вона може здійснювати заспокійливий та збудливий ефект, викликати різноманітні емоції. У зв’язку з цим в системі естетичного виховання музика відіграє значну роль в розвитку загальних психічних властивостей, у вихованні емоційної чутливості, естетичних ідеалів особистості, особливо у дітей молодшого шкільного віку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічна модель розвитку музичного інтелекту молодших школярів на уроках музики
    (2018-11-21) Оберемок, Л.; Oberemok, L.
    У статті представлено модель розвитку музичного інтелекту в молодших школярів на уроках музики, виокремленні структурні компоненти музичного інтелекту, визначенні принципів диференційованого підходу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування чистоти інтонування у молодших школярів засобами духовної музики
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Вацьо, М.
    Завдяки даним принципам і за певних педагогічних умов можна досягти позитивних результатів як у розвитку внутрішнього слуху дітей, так і у формуванні чистоти інтонування. Головним чинником у цьому складному процесі є духовна музика ,яка завдяки своїм особливостям сприяє зменшенню збудженості дітей, досягненню спокійного,врівноваженого емоційного настрою. Тому деякі твори духовної музики доцільно включати і в репертуар хорових колективів загальноосвітніх шкіл,що сприятиме формуванню чистоти інтонування молодших школярів та вихованню їх моральних якостей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Гра на дитячих музичних інструментах : робоча програма
    (Вінниця:ВДПУ, 2020) Барановська, І. Г.; Барановская, И. Г.; Baranovskaya, I. G.; Шикирінська, О. А.; Шикиринская, О. А.; Shikirinskaya, O. A.
    Робоча програма «Гра на дитячих музичних інструментах» розроблена для студентів спеціальносты 013 Початкова освіта, освітніх програм 1. Початкова освіта. Мистецтво; 2. Початкова освіта. Логопедія; 3. Початкова освіта. Дошкільна освіта
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчого потенціалу молодших школярів у позакласній музичній діяльності
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2020) Барановская, І. Г.; Барановская, И. Г.; Baranovskaya, I. G.; Андрійців, О. М.; Андрийцив, О. Н.; Andriytsiv, O. M.
    Стаття присвячена проблемі розвитку творчого потенціалу молодших школярів. Схарактеризовано види та особливості позакласної діяльності в Новій українській школі. Представлено твори дитячого фольклору та розглянуті варіанти їх театралізації. Доведено, що організація позакласної музичної діяльності молодших школярів – моделювання їх творчого розвитку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток музичної освіти України кінця XVII – XVIII ст..
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2017) Барановська, І. Г.; Барановская, И. Г.; Baranovska, I.G.; Мозгальова, Н.Г.; Мозгалева, Н.Г.; Mozgaleva, N.G.; Уманська, Л.М.; Уманская, Л.М.; Umanskaya, L.M.
    У статті порушується проблема значення історичної музичної спадщини українського народу, досліджується питання становлення та розвитку музичної освіти України XVII – XVIII ст., вивчаються особливості діяльності братських шкіл, колегіумів, академій, музичних цехів тощо. Окрема увага приділяється виникненню музичних жанрів, що утворилися в церковній хоровій музиці. Акцентується увага на значенні українського фольклору (дум, різних жанрів народної пісні). Обґрунтовується значення гетьманських та поміщицьких маєтків, як провідних центрів музичної культури України (на прикладі діяльності хору, оркестру та театральної трупи у маєтку графа Потоцького у Тульчині).