Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 13
  • Item
    Упровадження системи методичних прийомів формування морального виховання молодших школярів у процесі аналізу літературних творів на уроках позакласного читання
    (2024) Комарівська, Н.О.; Колеснік, К. А.
    У статті розкрито особливості впровадження системи методичних прийомів формування морального виховання молодших школярів у процесі аналізу літературних творів на уроках позакласного читання. Звернено увагу на проблему моральне виховання як основу формування особистості. З’ясовано, що на уроках позакласного читання розширюється життєвий досвід дітей та усвідомлюються ними цінності та норми поведінки. Авторами статті закцентовано на тому, що у процесі роботи над твором можна використовувати прийоми спостереження над текстом, переказ, складання планів, створення ілюстрацій тощо
  • Thumbnail Image
    Item
    Український дитячий фольклор (матеріали до вивчення з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку)
    (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2024) Коваль, Т. В.; Комарівська, Н. О.; Колеснік, К. А.
    У навчальному посібнику представлено історико-педагогічний аналіз аспектів використання фольклорних творів у роботі з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку. Розкрито роль фольклору у формуванні особистості дитини, охарактеризовано малі фольклорні жанри та методику їх опрацювання в закладі дошкільної освіти та початковій школі, описано музично-фольклорні зразки та подано питання до бесід за їх змістом. Сформульовано методичні рекомендації щодо розвитку особистості дитини засобами фольклору. Навчальне видання призначене для студентів спеціальностей 012 Дошкільна освіта та 013 Початкова освіта, викладачів ЗВО, вихователів закладів дошкільної освіти, учителів початкових класів
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості організації групової діяльності учнів у початковій школі
    (Вінниця : ТОВ фірма «Планер», 2016) Колеснік, К. А.; Колесник, Е. А.; Kolesnik, К. А.
    Стаття присвячена безумовно актуальній проблемі, оскільки сьогодні Україна чітко визначила орієнтири на входження в освітній та науковий простір Європи, здійснює модернізацію освітньої діяльності в контексті європейських вимог. Це викликало підвищення вимог до організації навчального процесу, які мусять відповідати сучасним реаліям суспільного життя. Мета і зміст навчання більш успішно досягаються з допомогою варіювання організаційних форм навчання. Це пояснюється специфікою розвитку молодшого шкільного віку, зокрема сприйнятливістю до особистісного досвіду інших – їхнього творчого пошуку емоційних оцінок. У статті порушено проблему організації групової діяльності учнів у початковій школі. Особлива увага акцентується на формах організації навчальної діяльності, а також описано теоретичний аспект організації групової діяльності молодших школярів. На основі вивчення психолого-педагогічної літератури встановлено, що питаннями форм організації навчання займалисятакі науковці, як О. Вашуленко, В. Дьяченко, І. Ґудзик, В. Науменко, І. Чередов, А. Ярошенко.Аналізуючи сучасну педагогічну літературу та педагогічні джерела, було з’ясовано зміст поняття «форма організації навчання», що свідчить про нечітке та неоднозначне тлумачення, а це призводить до термінологічної плутанини. Значну увагу приділено вибору форм організації навчання, особливостям їх змісту.Виділені й описані характерні особливості організації групової діяльності. Охарактеризовано форми групової роботи, а саме ланкова, бригадна та парна. Автором проведене анкетування серед вчителів початкових класів шкіл м. Вінниці стосовно використання ними технології групової навчальної діяльності. На підставі аналізу відповідей вчителів встановлено, що учителі прагнуть до створення у своєму класі дружнього і міцного учнівського колективу, розвиває свої творчі здібності, з цікавістю проводить навчальний процес.Такий погляд буде цікавий для студентів, вчителів початкових класів.Проблема потребує подальшого дослідження
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив групової діяльності на розвиток мовленнєвої компетентності дітей старшого дошкільного віку
    (Івано-Франківськ, 2017) Колеснік, К. А.; Колесник, Е. А.; Kolesnik, K. A.
    Стаття присвячена одній з актуальних проблем сучасної дошкільної лінгводидактики – розвиткові мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку під час групової діяльності. Мета і зміст навчання більш успішно досягаються з допомогою варіювання організаційних форм навчання. Особлива увага приділяється розвитку мовленнєвих здібностей старших дошкільників. Надана характеристика понять «групова навчальна діяльність», « мовленнєва комунікація»
  • Thumbnail Image
    Item
    Виховання у дітей почуття власної гідності як проекції морально-гуманістичних цінностей
    (Вінниця, 2018) Голюк, О. А.; Holiuk, O. A.; Гайдукевич, Анна; Haidukevych, A.; Пахальчук, Н. А.; Pakhalchuk, N. A.; Карук, І. В.; Karuk, І. V.; Колеснік, К. А.; Колесник, К. А.; Kolesnik, K. A.
    Значення людської особи є важливим фактором демократичних перетворень у суспільстві. Стаття присвячена питанням виховання самооцінки дітей. Автори підкреслюють важливу роль вчителя в цьому процесі. Модернізація сучасної освіти пропонує нові вимоги до професійної освітньої діяльності. Дослідники розрізняють компоненти поняття «гідність». Теоретичний аналіз проблеми призвів до висновку, що гідність пов'язана з почуттям самооцінки. У статті висвітлено умови ефективного формування самооцінки: формування почуття честі, позитивне ставлення до себе, готовність вчителя до гармонійного розвитку особистості дитини, організація взаємодії педагога з дітьми , створення сприятливих умов для розвитку особистісних здібностей тощо. Автори представляють варіанти вправ у системі гімнастики Ботмера.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив колективної творчої діяльності на розвиток мовленнєвої компетентності молодших школярів
    (Вінниця : ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2010) Колеснік, К. А.; Колесник, К. А.; Kolesnik, K. A.
    Колективна творча діяльність – це суспільно-значуща діяльність вихователів і вихованців, спрямована на вирішення життєвоважливих завдань, яка задумується, організовується, вирішується, виконується, оцінюється спільно дітьми і дорослими, в якій відбувається розвиток колективістських демократичних основ життя, управління, активного ставлення до оточуючого середовища, і яка є завжди особистісно орієнтованою і спонукає до розвитку творчих здібностей її учасників. У початковій школі формується не просто творча особистість, а виховується мовна особистість з відповідними ціннісними орієнтирами, розвиненими комунікативними можливостями, мотивацією до самостійного читання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості організації колективної творчої діяльності у процесі мовленнєвої роботи з молодшими школярами у педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського
    (Вінниця : ВДПУ, 2010) Колеснік, К. А.; Колесник, К. А.; Kolesnik, K. A.
    Педагогічний секрет В. О. Сухомлинського передусім виявився в тому, що навчання, розвиток, виховання дітей відбувалися в ситуації рівноправного партнерського спілкування, а не педагогічного керування мовленнєвою чи пізнавальною діяльністю дітей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема організації групової діяльності: історико-критичний аналіз літератури
    (Львів : ГО «Львівська педагогічна спільнота», 2016-09) Колеснік, К. А.; Колесник, К. А.; Kolesnik, K. A.
    Сучасна школа потребує ефективного вирішення проблеми організації груповоїдіяльності молодших школярів, адже важливо, щоб навчальний процес став для дітей не тільки оволодінням знаннями, без яких вони не зможуть обійтися у повсякденному житті, але й виховував гуманні стосунки між ними, самостійності, уміння доводити і відстоювати власну точку зору, а також прислуховуватися до думки товаришів, викликав естетичне задоволення, палке бажання йти шляхом свого розвитку, долаючи складні ділянки у навчанні, обходячи невиразність та звичне ставлення до нього, знаходячи кожного разу щось нове, привабливе і цікаве у почутому, побаченому й пережитому.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема групової діяльності учнів в історії педагогічної думки
    (Вінниця : Нілан-ЛТД, 2016-04) Колеснік, К. А.; Колесник, К. А.; Kolesnik, K. A.
    Групове навчання може стати не лише важливим резервом підвищення ефективності навчання, а й сприяти активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів. Однак його широке впровадження гальмується нерозробленістю методичного забезпечення, що ґрунтувалося б на результатах наукових досліджень.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості впровадження в освітній процес фронтальних, групових індивідуальних форм організації молодших школярів
    (Бар : Редакційно-видавничий центр Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського, 2016) Колеснік, К. А.; Колесник, К. А.; Kolesnik, K. A.
    Удосконалення форм організації навчальної діяльності науковці передусім пов’язують із оновленням групової та парної форм. Реалізація інтерактивного підходу щодо організації навчання дає змогу, не знижуючи вимог програми, зробити навчальний процес для молодших школярів цікавим. Умовою успішної навчальної діяльності учнів є поєднання їх колективних, групових, парних та індивідуальних форм організації навчально-пізнавальної діяльності. Такі уроки дають можливість не тільки підвищити інтерес учнів до навчальної дисципліни, але й розвивати творчість, самостійність школярів, навчати їх роботі з різними джерелами знань (енциклопедіями, словниками, довідниками, пізнавальною літературою тощо). Різноманітні форми організації навчання збільшують активність дітей у процесі навчання.