Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 13
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування методу дизайн-мислення у професійній підготовці вчителів трудового навчання і технологій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Коломієць, Д.І.; Kolomiets, D.I.; Козак, Т.С.; Kozak, T.S.; Швець, О.А.; Shvet, O.A.
    У статті обґрунтовано доцільність упровадження дизайн-освіти як інноваційної форми професійної підготовки вчителів трудового навчання. Проаналізовано причини уповільненого розвитку сфери дизайну в Україні. Обґрунтована необхідність розвитку дизайн-мислення в майбутніх учителів технологій. Вказано на функціонування взаємозв’язків між процесами дизайн-мислення та виробництва.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток дизайн-мислення учнів профільної школи за умов STEAM-освіти
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Гаркушевський, В.С.; Garkushevsky, V.S.; Прибиш, О.С.; Pribish, O.S.; Чорнобров, А.Л.; Chornobrov, A.L.
    У статті йдеться про розвиток дизайн-мислення учнів профільної школи за умов STEAM-підходу. Встановлено, що дизайнерське мислення є потужним засобом реалізації̈ STEAM-підходу, як для учнів профільної школи, так і для вчителів трудового навчання та технологій. Методологія дизайн-мислення є багатоступеневою (емпатія, визначення, генерація ідей, створення прототипу, тестування). Ці ідеї можна використовувати для створення досвіду на основі STEAM, який є відкритим, креативним для мотивації й розвитку творчого мислення учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні аспекти застосування особистісно-розвивальних технологій у навчанні основ виробництва учнів закладів професійної освіти
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S.D.; Богута, Ю.А.; Bohuta, YU.A.; Деркач, М.О.; Derkach, M.O.
    У статті схарактеризовано методичні аспекти застосування особистісно-розвивальних технологій у навчанні основ виробництва учнів закладів професійної освіти. Встановлено, що процес проектування особистісно-розвивальних технологій навчання у закладах професійної освіти складається з таких етапів: формулювання інтегральної цілі; побудова ієрархії цілей; добір педагогічних технологій та форм організації навчання; напрацювання навчальної мотивації; проектування структури та елементів змісту у вигляді завдань; добір методів навчання і подання конкретних прийомів реалізації змісту; обґрунтування засобів зворотного зв’язку в навчанні; матеріалізація педагогічних технологій (плани-конспекти, технологічні карти, алгоритми).
  • Thumbnail Image
    Item
    Проектування як засіб формування у студентів творчого підходу при створенні авторської ляльки
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Шимкова, Ірина; Shimkova, Irina
    У статті розглядаються особливості проектування та виготовлення авторських ляльок як засобу розвитку творчого потенціалу майбутніх учителів трудового навчання і технологій. Сучасні технології дозволяють значно спростити цей процес, залишивши більше часу для творчості і самореалізації. Впровадження у навчальний процес професійної підготовки авторської ляльки є ефективним засобом залучення студентів до проектної діяльності та формування їхньої професійної майстерності, розвиває творчі здібності, формує естетичний смак, удосконалює техніки ручної роботи з волокнистими матеріалами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні особливості навчання креслення учнів середньої і професійної школи засобами графічних завдань
    (Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2019) Цвілик, С. Д.; Цвилык, С. Д.; Tsvilik, S. D.; Шевчук, Ю. С.; Shevchuk, YU. S.; Юхименко, С. М.; Юхименко, С. Н.
    У статті розглянуто проблему формування графічних компетентностей учнів під час навчання креслення в середній і професійній школі засобами графічних завдань. Встановлено, що зміст графічних завдань має зумовлювати виникнення проблемної ситуації, а розв’язання – спонукати до використання старих знань у нових ситуаціях, а іноді й до самостійного здобування нових. Нарешті, обов’язковою особливістю графічних завдань є варіативність їх вирішення, бо тільки в цьому випадку виникає індивідуальний пошук, логічним завершенням якого і є суб’єктивно новий результат. Якщо немає вибору шляхів вирішення, значить, немає проектування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Змістовні компоненти та педагогічні умови формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій проектної культури
    (Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2019) Марущак, О. В.; Marushchak, О. В.; Савлук, В. М.; Савлук, В. Н.; Savluk, V. M.; Свята, М. В.; Святая, М. В.; Svyata, M. V.
    У статті наведено визначення поняття «проектна культура вчителя трудового навчання та технологій»; визначено змістовні компоненти формування у студентів проектної культури; сформульовано та обґрунтовано педагогічні умови формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій проектної культури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація проектно-технологічної діяльності учнів у старшій школі
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Глуханюк, В. М.; Глуханюк, В. Н.; Gluhanyuk, V. M.; Остаповець, Б. С.; Остаповец, Б. С.; Ostapovets, B. S.
    У статті розглянуто проблему вивчення особливостей та можливостей людини, умов цілеспрямованої дії на розвиток її творчого потенціалу, створенню повноцінного навчаючого й розвиваючого середовища. Ефективне вирішення проблеми здійснюється шляхом використання в навчанні сучасних педагогічних і технологічних систем, які базуються на засадах проектно-технологічної діяльності, що забезпечує одночасний розвиток, навчання і виховання учнів, шляхом залучення їх в активну творчу діяльність.
  • Thumbnail Image
    Item
    Форми та методи художньо-конструкторської діяльності старшокласників
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Глуханюк, В. М.; Глуханюк, В. Н.; Gluhanyuk, V. M.; Збрицький, М. М.; Збрицкий, Н.Н.; Zbritsky, M. M.
    У статті розглянуто проблеми художньо-конструкторської діяльності учнів та формування творчого світогляду учнів, створення умов засвоєння художньо-конструкторських навичок та умінь, застосування методів художньо-конструкторської діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток проектного мислення майбутніх учителів трудового навчання та технологій як засіб формування професійних компетенцій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі Поділля», 2018) Магдич, Я. І.; Магдич, Я. И.; Magdych, Ya. I.; Марущак, О. В.; Maruschak, O. V.
    У статті зазначено, що передумовою формування професійних компетенцій майбутнього вчителя трудового навчання та технологій є його проектна культура, однією з найважливіших складових якої є проектне мислення. Тому його розвиток має першочергове значення під час підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Економічна освіта й виховання учнів під час навчання варіативно-обов’язкового модулю «основи підприємницької діяльності» в старшій школі
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Гаркушевський, В. С.; Гаркушевский, В. С.; Garkushevsky, V. S.; Ваколюк, В. Ф.; Vakolyuk, V. V.; Подпокровний, С. В.; Подпокровный, С. В.; Podpokrovny, S. V.
    В статті розглядаються основні напрями й риси економічної освіти учнів під час навчання технологій в старшій школі відповідно до змісту оновленої програми. Встановлено, що глибокий аналіз змісту та застосування інноваційних методик навчання поліпшує процес утворення системи ключових компетентностей учнів та узагальнених економічних знань з основ виробництва, прискорює процес формування економічного мислення як аспекту економічної культури учнів старшої школи, розвиток умінь застосовувати теоретичні знання у практичній діяльності.