Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 18
  • Thumbnail Image
    Item
    Збірник інтегрованих лекцій з основ дизайну
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Бабчук, Ю. М.
    Збірник інтегрованих лекцій з основ дизайнерської діяльності є важливим інструментом у підготовці кваліфікованих фахівців для освітнього сектору. Цей збірник пропонує систематизований огляд ключових концепцій та практичних аспектів дизайну, спрямований на розвиток комплексного розуміння та вмінь у галузі дизайну серед майбутніх вчителів технологій. Кожна лекція в цьому збірнику зосереджена на різних аспектах дизайну, які мають значення для майбутніх педагогів технологій. Починаючи від історії становлення дизайну та закінчуючи теоретичними методиками використання дизайну в освітньому процесі. Мета цього збірника - підготувати майбутніх учителів технологій до ефективного використання дизайну в освітньому процесі, розвиваючи їх творчий потенціал та сприяючи створенню гармонійного предметного середовища, що найбільш повно задовольняє матеріальні та духовні потреби людини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Різновекторність наукових досліджень у сфері дизайну
    (Кривий Ріг : КДПУ, 2023) Бабчук, Ю. М.; Чадюк, Г. Ф.
    Стаття аналізує різновекторність наукових досліджень у сфері дизайну, розглядаючи широкий спектр аспектів, що охоплюють інноваційність, технологічний прогрес, надає важливий огляд тенденцій та перспектив у сфері дизайну, відзначає роль досліджень у сприянні сталому розвитку та інноваціям у цій сфері.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технології Model Builder як засіб формування фахових компетентностей в проєктній діяльності
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Рябець, С. І.; Рябець, І. С.
    Вивчення програмування через створення власних проєктів відкриває перед студентами безмежні можливості для розвитку фахової компетентності, підвищення мотивації для засвоєння нових знань і розвитку у галузі розробки програмного забезпечення. Цей підхід допомагає створювати професійну спрямованість серед різноманітних інтересів в галузі ІТ. У даному дослідженні розглянута важлива функція програми-гри Model Builder, яка дозволяє збирати віртуальні моделі з деталей, виготовлених на 3D-принтері та надає можливість їхньої повноцінної візуалізації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Важливі чинники інформатичної культури в підготовці майбутнього вчителя трудового навчання та технологій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2022) Чернявський, Т.В.; Chernyavsky, T.V.
    Інформатизація сучасної освіти, доступність до локальних і мережевих ресурсів, застосування дистанційних методів навчання, можливості проводити заняття та оцінювати засвоєний учнями матеріал за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення зумовлюють підвищення вимог до рівня інформаційної культури майбутніх вчителів трудового навчання. Одним із напрямів підготовки майбутніх вчителів трудового навчання є створення інформаційного освітнього середовища та активного використання інформаційних технологій при впровадженні педагогічних інновацій у процес підготовки майбутніх вчителів трудового навчання. Важливим чинником при підготовці молодих вчителів, стає діяльність викладачів, яка має бути спрямована на ефективне застосування та використання інформаційних технологій, ресурсів, програмного забезпечення, підвищення інформаційної культури вчителя трудового навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості застосування епоксидної смоли в декоративно-ужитковому мистецтві та предметах інтер’єру
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2022) Бабчук, Ю.М.; Babchuk, Yu.M.; Алексеєва, А.Ю.; Alekseeva, A.Yu.; Микитин, А.Я.; Mykytyn, A.Ya.
    У статті розглянуто особливості застосування епоксидної смоли в декоративно-ужитковому мистецтві та предметах інтер’єру. Використання епоксидної смоли є актуальним, оскільки матеріал має низку технологічних та естетичних переваг.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретичні основи художньо-конструкторської діяльності учнів старшої школи під час навчання технологій
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2022) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Недзеленко, Ю.А.; Nedzelenko, Yu.A.; Дощечкіна, І.В.; Doshchechkina, I.V.
    У статті теоретично обґрунтовано необхідність упровадження в освітній процес закладів загальної середньої освіти основ художньо-конструкторської діяльності під час навчання старшокласників технологій. Зазначено, що термін «художнє конструювання» використовується, як правило, у трьох значеннях: ототожнюється з дизайном, як практика дизайну, як заключний етап процесу художнього проєктування. Наголошено, що дизайн покладений в основу сучасних програм трудового навчання та технологій, оскільки дизайнерська діяльність визнана засобом розвитку творчих здібностей учнів. Здійснення якісної проєктно-технологічної діяльності передбачає наявність у молоді розвинутої художньо-конструкторської компетентності, яка виступає важливою складовою процесу проєктування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Закордонний досвід організації дизайнерської діяльності учнів
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Бабчук, Ю.М.; Babchuk, Yu.M.; Швець, О.А.; Shvets, O.A.
    У статті проаналізовано закордонний досвід організації дизайнерської діяльності учнів. Здійснено порівняння моделей дизайн-мислення. Визначено основні переваги застосування методу дизайн-мислення на уроках трудового навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технологія навчання петриківському розпису учнів ПТНЗ спеціальності «Художник-оформлювач»: магістерська робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Якубівська, Н. Л.; Yakubivska, N. L.
    У магістерській роботі розглянуті питання систематизації та узагальнення понять розпису, технології виготовлення виробів, оздоблення петриківським розписом творчих проектів і на цій основі створена методика викладання спецдисциплін при підготовці майбутніх художників-оформлювачів. При цьому детально опрацьована педагогічна, методична та спеціальна література з дослідженої проблеми; визначені загальні шляхи та освітні технології для підвищення ефективності та якості навчання петриківському розпису в процесі підготовки художників-оформлювачів; з’ясовані генезис й основні історичні етапи розвитку українського народного декоративного розпису у ХХІ столітті; визначені естетичні показники матеріалів, особливості технологічних прийомів та засобів художньої виразності. На основі педагогічного експерименту доведено гіпотезу дослідження, що завдяки широкому впровадженню елементів українського декоративного розпису значно поліпшиться якість фахових компетенцій майбутніх художників-оформлювачів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання онлайн-ресурсів у процесі вивчення дисципліни «Типографіка і шрифти»
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Злагоднюк, М.С.; Zlahodnyuk, M.S.; Подвальнюк, А.І.; Podvalnyuk, A.I.; Шимкова, І.В.; Shymkova, I.V.
    У статті розглядаються та характеризуються онлайн-ресурси, котрі допомагають вдосконалити навички типографіки при створенні власних дизайнів у процесі вивчення дисципліни «Типографіка і шрифти».
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація освітнього процесу майбутніх вчителів трудового навчання та технологій при вивченні навчальної дисципліни «Основи дизайну»
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Савчук, І.В.; Савчук, И.В.; Savchuk, I.V.; Макоцька, Г. В.; Makotska, G. V.
    У статті розглянуто особливості організації освітнього процесу майбутніх вчителів трудового навчання та технологій при вивченні навчальної дисципліни «Основи дизайну», визначених через їх тематику та форми організації, а також проаналізовано зміст навчального матеріалу означеної навчальної дисципліни відповідно до вимог кредитно-модульної системи.