Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інтернет-сервісів у професійній підготовці учнів закладів професійної освіти в умовах змішаного навчання
    (Вінниця : ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2024) Філімонова, І.А.; Яремчук, О.І.
    Проблема використання інтернет-сервісів у підготовці учнів закладів професійної освіти є однією з найважливіших на сучасному етапі, оскільки вони найбільшою мірою дозволяють розширити можливості традиційного навчання, ефективно використовувати інноваційні технології, орієнтують учасників освітнього процесу на досягнення нового освітнього результату.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва до соціокультурної діяльності засобами інноваційних технологій
    (ВДПУ ім. М. Коцюбинського. – Вінниця, 2020., 2020) Василевська-Скупа, Л. П.; Vasylevska-Skupa, L. P.; Слободиська, О. А.; Slobodyska, O. A.
    В статті висвітлено проблему підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва до здійснення соціокультурної діяльності засобами інноваційних технологій. Актуальність даного питання пов'язана із сучасними процесами глобалізації, утвердженням загальнолюдських, духовних та соціокультурних цінностей. У зв`язку з тим, що нині вітчизняна освіта орієнтована на входження у світовий інформаційно-освітній простір, зростають вимоги до впровадження ІКТ, зокрема веб-технологій для навчального процесу в мистецькій освіті ЗВО. Підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва, як трансляторів культурних вітчизняних та світових цінностей до соціокультурної діяльності передбачає накопичення великого багажу знань про культуру інших країн, що сприятиме обміну досвідом та толерантному ставленню до їхньої культури та мистецтва. Глобальна комп'ютеризація всього людства в єдину інформаційну систему стає могутнім чинником розкриття творчих потенцій особистості, звільнивши її від рутинної, формально-допоміжної праці. З метою підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва до соціокультурної діяльності важливим завданням мистецької освіти є пошук шляхів інноваційних освітніх методів, форм і технологій організації освітнього процесу, що сприятимуть розвитку емпатії, креативного мислення, запам`ятовуванню мистецьких особливостей різних країн та формуванню толерантного ставлення до них. Саме тому варто навчати студентів використовувати наступні інноваційні методи навчання: комікси, «Трикутник Уолта Діснея», «Артбук», настільні ігри, формат TED, ментальні мапи та квести. Застосування сучасних інноваційних технологій сприятиме зростанню творчого та інтелектуального потенціалу майбутніх учителів музичного мистецтва, продуктивній їх підготовці до соціокультурного розвитку підростаючого покоління засобами світового та національного музичного мистецтва.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інноваційних технологій у художньо-творчій діяльності майбутніх педагогів під час опанування художнього проектування виробів
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Дебре, О.С.; Debre, O.S.; Шовкова, А.О.; Shovkova, A.O.
    Статтю присвячено використанню інноваційних технологій під час викладання освітнього компонента «Художнє проектування виробів». Висвітлено переваги використання новацій та їх вплив на якість освітнього процесу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх викладачів художньо-мистецьких дисциплін у контексті застосування інноваційних технологій та прогресивних ідей зарубіжного досвіду
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Бойчук, В.М.; Boychuk, V.M.; Фу, Гуан; Fu, Huan
    У статті теоретично обґрунтовано об’єктивну необхідність застосування інноваційних технологій та прогресивних ідей зарубіжного досвіду у підготовці майбутніх викладачів художньо-мистецьких дисциплін. Зазначено, що для формування в особистості цілісної системи знань важливим є встановлення зв’язків між навчальними предметами. Визначено, що міждисциплінарна інтеграція фундаментальних наук, мистецтва та технологій є основою для впровадження в український освітній простір STEAM-освіти, яка сприяє розвитку таких важливих навичок, як комплексне розуміння наукових проблем, творчо-інженерний підхід до їх розв’язання, критичне мислення, здатність до оброблення інформації в образах і символах; здатність до аналізу декількох потоків інформації одночасно, інтегроване застосування наукового і художнього методів пізнання, використання в дослідницькій діяльності основ проектування та ін.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інноваційних технологій навчання в контексті вивчення диригентсько-хорових дисциплін у вищій школі
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Кушнір, К. В.; Белінська, Т. В.; Білозерська, Г. О.
    Статтю присвячено проблемі використання інноваційних технологій навчання в контексті вивчення диригентсько-хорових дисциплін у вищій школі. Особливу увагу закцентовано на синтезі традиційних та інноваційних способів навчання на прикладі впровадження в освітній процес інформаційних технологій. Способами збереження досвіду традиційної музичної освіти у вищій школі виступає низка пропонованих інноваційних технологій: інтелект-мапи, веб-квести, інтерактивні словник, вебінари, тренінги.
  • Thumbnail Image
    Item
    STEM-освіта в процесі підготовки майбутніх робітників електротехнічного профілю
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Матвійчук, А.Я.; Matviychuk, A.Ya.; Іванчук, А.В.; Ivanchuk, A.V.; Хватков, П.В.; Khvatkov, P.V.
    У статті проаналізовано зміст понять STEM/STEAM/STREAM-освіти та обґрунтовано необхідність їх упровадження при підготовці компетентних робітників по ремонту і налагодженню електрообладнання та електромонтерів. Запропоновано шляхи застосування елементів STREAM – освіти при викладанні електротехніки в професійно-технічних закладах. Доведено, що впровадження STREAM-технології у навчальний процес закладу професійно-технічної освіти ефективно впливає на формування фахових компетентностей майбутніх робітників електротехнічних спеціальностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Екологічно-технологічне проектування як інноваційна пізнавальна діяльність учнів базової та старшої школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля»., 2020) Соловей, В.В.; Solovey, V.V.; Аксьонова, О.В.; Aksyonova, O.V.; Мазур, І.Ю.; Мазур, И.Ю.; Mazur, I.Yu.
    Стаття присвячена проблемі визначення інноваційної пізнавальної діяльності учнів базової та старшої школи під час екологічно-технологічного проектування. Встановлено, що проектне навчання сприяє самостійному освоєнню учнями матеріалу екологічно-технологічного змісту. Логіка побудови екологічного проекту відповідає структурі проектної діяльності, що сприяє формуванню екологічно-технологічних компетентностей учнів школи в урочній, позаурочній, гуртковій, позакласній діяльності. Для успішного здійснення проектів необхідним є педагогічне планування та організація процесу, створення дидактичного, методичного й матеріально-технічного забезпечення, наявність здатності педагога розробляти екологічно-педагогічні проекти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування матеріалозберігаючих технологій під час профільного навчання учнів у школі
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля»., 2020) Шимкова, І.В.; Шимкова, И.В.; Shimkova, I.V.; Матієнко, В.Л.; Matiyenko, V.L.; Сімончук, В.В.; Simonchuk, V.V.
    Стаття присвячена проблемі застосування матеріалозберігаючих технологій під час профільного навчання учнів у школі на засадах алгоритмізації технологічної діяльності учнів під час виготовлення екологічно-технологічного проекту. Визначено технологічну послідовність обробки деталей виробу, що виготовляється з природних витратних матеріалів – кокосових шкаралуп. Схарактеризовано властивості матеріалів для виготовлення деталей. Запропоновано загальний алгоритм технологічного етапу проекту: напрацювання вимог техніки безпеки та охорони праці; вибір технології обробки деталей, їх з’єднання та оздоблення; складання технологічної картки з обробки деталей виробу; аналіз виконаної роботи.