Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Інноваційні технології навчання : методичні рекомендації до лабораторних робіт
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Левчук, Н. В.
    Сучасний етап розвитку суспільства ставить перед українською системою освіти цілий ряд принципово нових проблем, обумовлених соціально-економічними, світоглядними і іншими чинниками. Одним з найперспективніших напрямків розвитку сучасної біологічної освіти є впровадження інтерактивних методів навчання, які роблять процес навчання активним, творчим та результативним.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психолого-педагогічні основи формування дослідницьких умінь учнів у процесі вивчення природничих дисциплін
    (Вінниця, 2020) Нікітченко, Л. О.; Левчук, Н. В.; Баюрко, Н. В.
    Вчитель природничих дисциплін повинен створити сприятливі умови для професійного самовизначення учнів, сприяти розвитку творчого мислення, практичних навичок роботи, морально-волових якостей, культури праці. На заняттях учні ознайомлюються з різними практичної діяльності, і в залежності від виявлених здібностей у них формується інтерес до певних тем з хімії та біології. Педагогічна освіта  особливий тип професійної підготовки, в якій метою є не тільки засвоєння системи знань, умінь і навичок, а й формування професійних якостей особистості майбутнього вчителя. Головним завданням постає розуміння вчителем структури й особливостей педагогічної діяльності, специфіки роботи вчителя, усвідомлення того, що особистість учителя є головним “інструментом” його успішної діяльності з учнями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Бінарний урок як форма реалізації інтегрованого підходу у навчанні біології.
    (Вінниця, – 2019., 2019) Баюрко, Н.В.; Baiurko, N.V.; Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenco, L.O.; Левчук, Н. В.; Levchuk, N.V.
    У статті розглянуто основні підходи до інтегрованого навчання в середніх закладах освіти. Розкрито практичну цінність бінарних уроків (біології і математики) у формуванні пізнавальної активності школярів і як засобу підвищення ефективності освітнього процесу у старшій школі. Результативність навчання на основі міжпредметних зв’язків досягається шляхом розвитку в учнів умінь застосовувати знання у конкретній практичній діяльності. Здатність до перенесення знань, способів діяльності з однієї предметної області в іншу, широкого їх застосування є основою творчих здібностей і загального розвитку особистості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування цiлiсних знань молодших школярів про живу природу
    (Вінниця, – 2018., 2018) Конопко, О. П.; Konopko, O.P.; Levchuk, N.V.; Левчук, Н. В.
    В статті розкрито сучасні підходи до формування природознавчих понять про живу природу у початковій школі. Розкрито значення дослідницької діяльності, виконання практичних робіт, міні-проектів. залучення до екскурсійної роботи, застосування у навчальному процесі елементів дискусії, як ефективних засобів формування знань молодших школярів про живу природу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Екологічне виховання молодших школярів в процесі гурткової роботи еколого-натуралістичного профілю.
    (Вінниця, – 2018., 2018) Качалаба, Ж. М.; Качалаба, Ж. Н.; Kachalaba, G.N.; Левчук, Н. В.; Levchuk, N.V.
    В статті розкрито окремі педагогічні умови формування екологічної вихованості учнів початкових класів. Представлені результати експериментальних досліджень, поетапність формування екологічної вихованості молодших школярів в процесі гурткової роботи
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика навчання біології та природознавства
    (Вінниця : ВДПУ, 2016) Нікітченко, Л. О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L. O.; Левчук, Н. В.; Levchuk, N. V.
    Методика навчання біології - наука, яка вивчає закономірності процесу навчання та виховання, обумовленого особливостями шкільного предмета біології. Головне завдання методики навчання біології - формування творчої особистості майбутнього вчителя, оволодіння методичними знаннями та уміннями які б забезпечили виконання різних функцій учителя. Методичні рекомендації до лабораторних робіт з методики навчання біології та природознавства містить рекомендації щодо проведення лабораторно-практичних занять з усіх розділів шкільного курсу біології.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретико-методичні засади підготовки майбутніх учителів при-родничих дисциплін у процесі фахової практики
    (Вінниця : ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017) Нікітченко, Л. О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L. O.; Левчук, Н. В.; Levchuk, N. V.
    Автори монографії ставили за мету дати в оглядовому форматі основну інформацію, необхідну для організації та проведення фахових практик у процесі професійної підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін Робота спрямована на підвищення якості підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін і може використовуватися у навчальному процесі ВНЗ за різними кваліфікаційними рівнями із напрямами підготовки 091 Біологія, 014.05 Середня освіти (Біологія). У роботі розглянуто окремі питання методичного забезпечення фахових практик
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування змісту еколого-педагогічної підготовки майбутніх вчителів природничих дисциплін до екологічної освіти учнів
    (ВДПУ, Вінниця, 2017) Левчук, Н. В.; Левчук, Н.В.
    У статті висвітлено теоретичні передумови формування змісту екологічної освіти майбутніх вчителів. Розглядається група завдань, пов'язаних з визначенням змісту екологічної підготовки студентів. Виділено підходи, які обумовлюють відбір і структурування змісту екологічного освіти майбутніх вчителів, які випливають із специфіки навчального процесу у вищих педагогічних навчальних закладів.