Факультет іноземних мов

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/8b3994c0-270f-4e57-9a3a-6609126fc292

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Item
    Формування іншомовної компетентності у письмі учнів старшої школи засобами цифрових технологій
    (Вінниця: ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2023) Олійник, Каріна Миколаївна; Oliinyk, K.M.; Olijnyk, K. M.
    В роботі обґрунтовано формування іншомовної компетентності у письмі учнів старшої школи засобами цифрових технологій. У даному дослідженні було проаналізовано етапи формування іншомовної компетентності у письмі, визначено особливості використання цифрових засобів, розроблено вправи та завдання із використання цифрових технологій для формування іншомовної компетенції у письмі та проведено експериментальну перевірку ефективності використання цифрових технологій у процесі формування іншомовної компетентності у письмі учнів старшої школи під час вивчення іноземної мови. Актуальність дослідження полягає у покращенні освіти в Україні а саме не лише в передачі знань від вчителя до учня, але й на розвиток творчої діяльності та уяви учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сегментні характеристики високого фонетичного стилю у сучасному німецькому мовленні та врахування його особливостей у процесі формування іншомовної компетентності учнів старших класів закладів загальної середньої освіти
    (Вінниця: ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2023) Юрченко, Марія Олександрівна; Yurchenko, M.; Jurchenko, M.
    Ця робота досліджує сегментні характеристики високого фонетичного стилю в сучасному німецькому мовленні, які слід враховувати в процесі формування іншомовної компетентності учнів старших класів. Основна увага приділяється аналізу сегментних характеристик, таких як реалізація редукованого голосного Schwa-Laut [ə] та варіювання фонеми [r], а також характеристикам синсемантичних слів у високому фонетичному стилі. Робота пропонує розроблені практичні вправи для тренування вимови і формування навичок іншомовної комунікативної компетентності учнів.
  • Item
    Формування компетентності в читанні на матеріалі німецьковомних автентичних країнознавчих текстів в учнів профільної школи
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Боровський, Назар Леонідович
    Магістерська робота присвячена темі формування читацької компетенції на основі німецькомовних краєзнавчих текстів. Читацька грамотність є ключовою навичкою, яка має велике значення в сучасному глобалізованому світі. Вона не лише забезпечує доступ до інформації, але й сприяє особистісному та професійному розвитку. Розуміння та інтерпретація текстів необхідні для участі в суспільних дискусіях та для досягнення успіху в навчальних закладах. Ці тексти не лише дають можливість вивчати німецьку мову, але й дають змогу учням профільнох школи глибше зрозуміти культуру, історію та суспільство німецькомовних країн. Таким чином, країнознавчі тексти слугують мостом між лінгвістичною та культурною освітою. Загалом, ця магістерська робота робить важливий внесок у дискусію про просування читацької грамотності в культурному контексті. Вона підкреслює важливість народних текстів як цінного освітнього інструменту і пропонує практичні рекомендації для вчителів, які бажають інтегрувати ці тексти у свій навчальний процес. Таким чином, робота сприяє зміцненню читацької компетентності та міжкультурної освіти в німецькомовному світі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Іншомовна підготовка майбутніх учителів нефілологічних спеціальностей у закладах вищої освіти Республіки Польщі та Чеської Республіки
    (Вінниця: Друк, 2020) Громов, Є. В.; Громов, Е. В.; Gromov, Y. V.
    У монографії з’ясовано стан вивченості досліджуваної проблеми у вітчизняній і закордонній педагогічній літературі; визначені базові поняття та концептуальні засади процесу іншомовної підготовки майбутніх учителів нефілологічних спеціальностей у польських і чеських закладах вищої освіти; оцінений вплив світової освітньої політики та євроінтеграційних процесів на якість іншомовної підготовки майбутніх учителів нефілологічних спеціальностей у Польщі та Чехії; виявлені загальні та специфічні сучасні тенденції іншомовної підготовки майбутніх учителів нефілологічних спеціальностей; здійснений порівняльно-педагогічний аналіз особливостей іншомовної підготовки майбутніх учителів нефілологічних спеціальностей в Польщі, Чехії та Україні, а також визначені напрями й обґрунтовані перспективи використання позитивного досвіду польських і чеських освітян в процесі іншомовної підготовки вчителів нефілологічних спеціальностей у вітчизняних педагогічних ЗВО (підвищення мотивації студентів до вивчення іноземних мов, розвиток іншомовної міжкультурної комунікативної компетентності, посилення індивідуалізації навчання іноземним мовам, активізація обміну досвідом викладання іноземних мов між європейськими ЗВО).
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування стратегічної іншомовної компетентності старшокласників у процесі засвоєння лексико-граматичного матеріалу: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2018) Обертун, Світана Михайлівна; Обертун, С.М.; Obertun, S.M.
    Дипломна робота складається зі вступу, 2 розділів, висновків, списку використаних джерел (91 найменувань) та 2 додатків. Загальний обсяг роботи становить 117 сторінок, основний зміст викладено на 101 сторінках. У тексті вміщено 4 таблиць та 5 рисунків. У дипломному дослідженні розглянуто формування стратегічної іншомовної компетенції в учнів старшої школи; визначено критерії та рівні сформованості стратегічної іншомовної компетенції учнів старшої школи; розроблено систему вправ для формування стратегічної іншомовної компетенції у процесі засвоєння лексико-граматичного матеріалу учнів старшої школи та перевірено її ефективність.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування іншомовної компетентності учнів старшої школи у діалогічному мовленні на основі креолізованих текстів : дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Дмитришена, О. А.; Дмитришена, Е. А.; Dmytryshena, O. A.
    У роботі проаналізовано комунікативно-ситуативний підхід у навчанні іншомовного діалогічного мовлення; охарактеризовано діалогічне мовлення як вид іншомовної мовленнєвої діяльності; розроблено комплекс вправ на основі креолізованих текстів для навчання діалогічного мовлення учнів старших класів. Розкрито поняття діалогічного мовлення та діалогічної компетентності. Детально проаналізовано третій та четвертий етапи формування іншомовної компетентності учнів старшої школи в діалогічному мовленні та розроблено відповідні вправи. Визначено роль використання креолізованих текстів в освітньому процесі. Обґрунтовано, що пробне навчання мотивує старшокласників спілкуватися та вивчати іноземну мову.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування письмової комунікативної компетенції учнів старших класів засобами технологій креативного письма : дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2019) Хоптова, Анжеліка Григорівна; Хоптова, А. Г.; Hoptova, A.G.
    Дипломна робота складається зі вступу, 2 розділів, висновків, списку використаних джерел (70 найменувань) та додатків. Загальний обсяг роботи становить 89 сторінок, основний зміст викладено на 80 сторінках. У тексті вміщено 10 таблиць. У дипломному дослідженні розглянуто дефінітивну характеристику понять «комунікативна компетенція» та «креативне письмо» і описано їх роль у розвитку іншомовної компетенції у письмі учнів старшої школи; визначено критерії та рівні сформованості комунікативної компетенції в письмі учнів старшої школи; розроблено серію уроків для формування комунікативної компетенції в письмі в учнів старшої школи засобами креативного письма та перевірено їх ефективність.
  • Thumbnail Image
    Item
    Іншомовна компетентність як складова професійної комунікації у підготовці фахівців технічних спеціальностей
    (Вінниця: ВДПУ, 2018) Лебедєва, Н. А.; Лебедева, Н. А.; Тимкова, В. А.; Тымкова, В. А.; Lebedieva, N. A.; Tymkova, V. A.
    У статті розглянуто особливості формування іншомовної компетентності у майбутніх фахівців технічних спеціальностей у контексті професійної комунікації. Сучасні вимоги до володіння фахівцем іноземною мовою потребує вдосконалення системи іншомовної підготовки: розробки нових методів і форм навчання, пошуку технологій організації навчального процесу, що відповідають сучасним вимогам. Значущим, у контексті нашого дослідження, є процес навчання з використанням таких технологій, що допомагають змінити характер ролей викладача та студента, які стають рівновідповідальними за кінцевий результат освіти. Для цього в навчальний процес вводять елементи науково-дослідницької роботи, та підкріплюють спрямуванням викладачем самостійної роботи студентів. Володіючи великим освітнім потенціалом, навчальний предмет «Іноземна мова» у вищій школі, окрім вирішення завдань розвитку особистості, є ресурсом систематичного поповнення професійних знань, формування і розвитку комунікативних умінь та навичок. Потреба у використанні компетентнісного підходу також викликана уточненням мети і результату підготовки в технічному вузі як умови підвищення якості професійного навчання. Іноземна мова є обов'язковою дисципліною освітньої програми та повинна реалізовуватися із застосуванням як традиційних, так і інформаційних технологій освітнього процесу. Необхідність цілісного дослідження системи навчання іншомовного професійного спілкування в технічному ЗВО вимагає принципово іншогоn підходу – комунікативного. Фундаментальне значення дослідження системи навчання іншомовного професійного спілкування в технічному ЗВО дозволяє поглибити розуміння основ навчання іншомовного спілкування загалом та професійного безпосередньо. Прикладне значення дослідження полягає в використанні при підготовці курсів з теорії та практики іншомовного професійного спілкування, методології та методики її вивчення, спецкурсів з підготовки професійних перекладачів, а також у професійній діяльності майбутнього випускника технічного ЗВО, що пов’язана з міжнародною практикою або стажуванням.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування польського досвіду іншомовної освіти у педагогічних університетах України.
    (Українська полоністика. – Житомир, 2017) Оніщук, І. І.; Онищук, И. И.; Onishchuk, І. І.
    У статті розглядаються особливості іншомовної освіти в України та Польщі. Проаналізовано термін «іншомовна освіта» та виділено спільні та відмінні риси у навчанні студентів у вищих навчальних закладах України та Польщі. Головним питанням статті є застосування досвіду іншомовної освіти польських вищих навчальних закладах у педагогічних установах України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання пролемно-орієнтованого навчання засобами інформаційно-комунікаційних технологій у формуванні іншомовної компетентності майбутніх фахівців
    (Львів : ЛБУ БЖД, 2017) Подзигун, О. А.; Подзигун, Е. А.; Podzyhun, O. A.; Петрова, А. І.; Петрова, А. И.; Petrova, A. I.; Клос, Н. С.; Klos, N. S.
    У статті розглядаються особливості проблемно-орієнтованого навчання із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій на заняттях з англійської мови для професійного спілкування; розкрита роль викладача у проблемно-орієнтованому навчанні; подано приклади проблемних ситуацій для формування іншомовної компетентності майбутніх фахівців; доведено, що таке навчання з використанням засобів інформаційно-комунікаційних технологій дозволяє майбутнім фахівцям будь-якої галузі формувати певні моделі наукового дослідження, випробовувати себе на професійну придатність, шукати найефективніші шляхи розв’язання поставлених завдань й прогнозувати результати їх вирішення засобами іншомовної комунікативної компетенції.