Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення спеціальної фізичної підготовленості гімнасток-художниць 6-ти років на етапі початкової підготовки
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Несмелова, Анна; Розман, Вікторія
    В статті досліджується рівень спеціальної фізичної підготовленості дівчат 6-ти років, які займаються художньою гімнастикою на етапі початкової підготовки. Етап початкової підготовки створює важливі передумови для розкриття спортивного таланту юних гімнасток. На цьому етапі закладаються основи фізичної підготовленості та технічної майстерності гімнасток-художниць. Впровадження в тренувальний процес експериментальної програми удосконалення спеціальної фізичної підготовленості юних гімнасток на етапі початкової підготовки підтвердило ефективність її використання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технологія розвитку гнучкості дівчат, які займаються художньою гімнастикою на етапі попередньої базової підготовки.
    (2023) Білокур, Р. М.; Капланська, І. В.
    У статті досліджується рівень гнучкості юних гімнасток 8-ми років груп попередньої базової підготовки. Результати, які були отримані після експерименту, тривалість якого 4 місяця, підтверджують доцільність використання вправ, які сприяли покращенню гнучкості в експериментальній групі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Моделювання професійної діяльності тренера з художньої гімнастики
    (ТОВ «Планер», 2019) Сиваш, Ірина; Syvash, Iryna; Лахман, Юлія; Lakhman, Yuliia
    Майстерність кращих тренерів, вивчення їх досвіду, розробка моделей професійної діяльності тренерів з художньої гімнастики дозволяє намітити шлях, який веде до заповітної цілі – високих спортивних результатів. В роботі використано аналіз науково-методичної літератури, систематизація та узагальнення, опитування, педагогічні спостереження за тренувальним та змагальним процесом та анкетування. У статті сформульовані професійні характеристики особистості у діяльності тренера з художньої гімнастики. У моделі врахована діяльність кращих тренерів країни, їх знання, вміння та індивідуальний досвід. Представлені основні складові моделі педагогічної діяльності, що необхідні у тренерській роботі. Виявлено найбільш важливі чинники, що впливають на професійні якості тренера з художньої гімнастики. Розроблено практичні рекомендації, що дозволять визначити тренерам свої недоліки та переваги у роботі, побачити напрямок до самовдосконалення та перспективи досягнення високих результатів. Для того, щоб виконати свої професійні обов’язки, тренеру необхідно знати специфіку обраного виду спорту, зміст посадових обов’язків, критерії, за якими оцінюються його ділові та особистісні якості. У нашій роботі ми намагалися відобразити не тільки модель особистості тренера з художньої гімнастки, а й специфіку цього виду спорту. Також, ми виокремили характеристики та дії, які будуть відповідати сучасним потребам для здійснення тренерської діяльності. Вони повинні глибоко володіти знаннями, які складають предмет їх спеціалізації, підходити до процесу навчання з професійним інтересом, з розумінням завдань, з тверезою самооцінкою своєї професійної підготовленості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема ранньої спеціалізації в художній гімнастиці на сучасному етапі розвитку спорту.
    (ТОВ «Планер», 2017) Шинкарук, Оксана; Shynkaruk, Oksana; Колчин, Марія; Kolchyn, Maria
    У статті розглянуто проблему ранньої спеціалізації відповідно до вимог сучасного спорту. Досліджено різні підходи в ретроспективному плані щодо віку початку занять спортом та становленням спортивної майстерності. Визначено, що для художньої гімнастики в сучасних умовах характерно підвищення складності змагальної композиції, технічних елементів, що потребує від тренера та спортсменки збільшення часу для освоєння необхідних рухових дій. Це є визначальним для ранньої спеціалізації в гімнастиці. При початку занять художньою гімнастикою у віці 3-5 років необхідно враховувати вікові особливості фізичного та психологічного розвитку дитини, що є запорукою спортивного довголіття.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування комплексного контролю в системі підготовки кваліфікованих гімнасток в групових вправах
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Сиваш, Ірина; Syvash, Iryna; Сиваш, Ирина; Шинкарук, Оксана; Shynkaruk, Oksana; Шинкарук, Оксана
    В статті розглянуто комплексний контроль в підготовці спортсменок у групових вправах художньої гімнастики. Представлені існуючі види контролю тренувального процесу, на основі яких вносяться корективи у процес підготовки спортсменок. Узагальнено підходи для реалізації конкретних методичних завдань і досягнення основної мети - успішного виступу на змаганнях.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування педагогічної технології навчання у процесі фізичного вихованні учнів середніх класів
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Дмитренко, Світлана; Дмитренко, Светлана; Dmytrenko, Svitlana
    В статті представлено результати впровадження педагогічної технології з ритмічної гімнастики для удосконалення фізичних здібностей учнів середніх класів. Встановлено позитивні зрушення в усіх тестових вправах, у той час, як результати хлопчиків та дівчаток контрольної групи статистично достовірно не змінились. Результати проведеного дослідження свідчать про позитивний вплив застосування у навчальний процес учнів середніх класів комплексів ритмічної гімнастики, з цілеспрямованим впливом на розвиток фізичних здібностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ритмічна гімнастика як засіб підвищення ефективності уроків фізичної культури
    (Вінниця (ВДПУ), 2011) Швець, Оксана; Швец, Оксана; Shvets, Oksana
    У статті досліджується вшив використання ритмічної гімнастики на фізичну підготовленість дітей молодшого шкільного віку. Результати, які були одержані в експериментальних умовах, підтверджують доцільність застосування ритмічної гімнастики на уроках фізичної культури з дітьми молодшого шкільного віку, і дають підстави рекомендувати їх в навчальний процес загальноосвітніх шкіл як ефективний засіб фізичного виховання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технологія викладання ритміки і хореографії та вплив на фізичну підготовленність студентів інституту фізичного виховання і спорту
    (Вінниця: ТОВ «Планер», 2016) Кізім, Вікторія; Кизим, Виктория; Kizim, Viktoriia; Андрєєва, Регіна; Андреева, Регина; Andrieieva, Rehina
    У статті запропонована програма комплексного використання різних сучасних ритмічно – рухових та хореографічних засобів і наведені результати досліджень впливу програми на рівень фізичної підготовленості студентів інституту фізичного виховання та спорту.