Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості підготовки зв’язуючого гравця у волейболі
    (ТОВ «Планер», 2018) Поліщук, Володимир; Polishchuk, Volodymyr; Боднар, Іван; Bodnar, Ivan
    У статті розглядається проблема удосконалення підготовки в командних спортивних іграх з урахуванням ігрових амплуа. Актуальність дослідження визначається недостатньою розробкою науково-обґрунтованої системи відбору за ігровими амплуа та специфікою такої підготовки у волейболі. Метою дослідження було визначення основних напрямів підвищення ефективності спеціальної підготовки зв’язуючого гравця у волейболі. Для розв’язання поставленої мети використовувалися методи аналізу та узагальнення наукових і методичних джерел, педагогічні спостереження, аналіз змагальної діяльності кваліфікованих гравців у волейболі. Дослідження проводилося під час змагань Чемпіонату України серед чоловічих команд Суперліги. На основі аналізу наукової та методичної літератури, аналізу змагальної діяльності кваліфікованих волейболістів було виявлено комплекс значущих показників підготовленості зв’язуючих у волейболі. Було визначено структуру техніко-тактичних змагальних дій зв’язуючого гравця. Універсальність зв’язуючого гравеця підтверджується використанням всіх техніко-тактичних прийомів гри в нападі та захисті, найбільшу частку в їх діяльності складають передачі м’яча. З’ясовано типологічні особливості його гри (точність при передачах м’яча та їх стабільність у стані біля межового стомлення, а також після максимально швидких переміщень у різних напрямках, високий рівень мобілізаційної готовності до дій, ініціатива в організації ігрових взаємодій) та визначено основні напрями застосування спеціальних засобів для підготовки зв’язуючого гравця. Запропоновано застосування індивідуальних програм підготовки у сполученні з універсальними методами індивідуалізації навчально-тренувального процесу, а також застосування комплексного підходу для розвитку провідних здібностей, якостей та рухових вмінь зв’язуючого гравця.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика вивчення нападаючого удар у волейболі на основі використання алгоритмізованої програми та активних методів навчання
    (ТОВ «Планер», 2018) Вознюк, Тетяна; Vozniuk, Tetiana; Боднар, Іван; Bodnar, Ivan
    У статті розглядаються питання удосконалення методики навчання технічних елементів на уроках фізичної культури за варіативним модулем «Волейбол» в загальноосвітніх школах. На прикладі вивчення прямого нападаючого удару з учнями 9 класу апробовано методику алгоритмізованого навчання із застосуванням активних методів – елементів проблемного навчання (постановка проблемних питань), методу самооцінки успішності. Додатково був зроблений перерозподіл навчальних годин для цілеспрямованого засвоєння цього технічного елементу. Навчаюча програма передбачала засвоєння технічного елементу покроково, тобто наступна вправа застосовувалася за умови достатнього рівня виконання попередньої. Отримані результати свідчать, що впровадження методики позитивно впливає не тільки на ефективність виконання нападаючого удару, але й сприяє розвитку швидкісно-силових здібностей.