Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Ретроспективний аналіз розвитку позашкільної освіти в Україні
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Максютов, Андрій
    У статті проаналізовані наукові дослідження та погляди науковців, що стосуються розвитку позашкільної освіти, функціонування та діяльності закладів позашкільної освіти в Україні. Проведено ретроспективний аналіз наукової та фахової літератури, присвяченої розвитку позашкільної освіти в Україні. Встановлено, що на етапі розвитку та розбудови української держави, одними із пріоритетних завдань педагогічної науки і практики є надання якісних освітніх послуг та висока якість системи позашкільної освіти. Доведено, що в умовах відродження національної системи освіти позашкільні навчальні заклади стають невід’ємним компонентом освітньої структури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Гендерні особливості ціннісних орієнтацій студентів закладів вищої освіти.
    (2022) Олійник, Н. А.; Імбер, В. І.; Білик, Т. С.
    У статті аналізуються ціннісні орієнтації юнаків та дівчат у студентському віці. Визначено, що ціннісні орієнтації сучасної молоді визначають їх цілі життя, задають певний вектор дій і вчинків сучасної молодої людини. З’ясовано, що розвиток ціннісних орієнтацій студентської молоді залежить від їх професійної діяльності, соціального розвитку, формування стратегій досягнення цілей, дотримання соціальних норм. Метою статті стало визначення особливостей розвитку ціннісних орієнтацій студентів залежно від приналежності до соціальної статі. Виявлені емпіричні дослідження ціннісних орієнтацій засновані на експрес-діагностиці соціальних цінностей особистості, яка сприяє виявленню особистих, професійних та соціально-психологічних орієнтацій та переваг студентської молоді. Опитування проводилось у педагогічному університеті, для студентів 4 курсу. Результати проведеного дослідження свідчать про особливості розвитку ціннісних орієнтацій студентської молоді залежно від приналежності до соціальної статі. Авторами виявлено, що інтелектуальні цінності посідають перше місце у ієрархії цінностей студентської молоді. Авторами обґрунтовано гендерні відмінності у розвитку ціннісних орієнтацій студентської молоді: у молодих людей найбільш розвинені сімейні, соціальні ціннісні орієнтації. Отримані результати свідчать про наявність гендерних відмінностей у формуванні ціннісних орієнтацій студентської молоді, що певним чином позначатиметься на їх подальшому розвитку. Подано рекомендації, щодо особливостей організації освітнього процесу у закладах вищої освіти. Ці дані слід враховувати в організації освітнього процесу з урахуванням виявлених гендерних особливостей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Позашкільна освіта учнівської молоді – нова педагогічна практика, створена на базі позашкільних установ.
    (2022) Максютов, А.; Maksiutov, A.
    У статті обґрунтовано структурно-функціональні аспекти створення та функціонування системи позашкільної освіти учнівської молоді. З’ясовано та доведено, що притаманна позашкільній освіті логіка неформальної та інформальної освіти перешкоджає підпорядкуванню позашкільної освіти учнівської молоді законодавчо закріпленим актам формальної освіти. Виявлено, що позашкільна освіта дозволяє реалізувати стійку потребу учнівської молоді в пізнанні та творчості, максимально розкрити себе, самовизначитися предметно, соціально, професійно. Установлено, що позашкільна освіта учнівської молоді за своїм змістом охоплює всі сфери життєдіяльності людини й реалізується в необмеженому освітніми стандартами просторі, саме тому її розглядають як поле розширення можливостей розвитку особистості, вона є абсолютно добровільною, не пов’язаною з віковим цензом, з обов’язковістю програмних вимог, з освітніми стандартами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Уплив пандемії COVID-19 на прояви схильності до прокрастинації у студентської молоді.
    (2021) Лящ, О.; Ковальчук, Ю.; Бойченко, А.; Liasch, O.; Kovalchuk, Y.; Boichenko, A.
    У статті представлено теоретичний аналіз проблеми впливу пандемії COVID-19 на прояви схильності до прокрастинації студентської молоді. Здійснивши аналіз літературних джерел, з’ясовано основні причини, які спричиняють до виникнення прокрастинації в умовах пандемії COVID-19: дистанційне навчання, адже дім асоціюється з відпочинком, тому стало значно складніше виконувати всі важливі завдання та справи в зазначений термін, також впливає страх невдачі, невпевненість у власних знаннях, уміннях та навичках. Гострота дослідження цього феномену проявляється в негативних наслідках прокрастинації на навчальний процес, що впливає на професіоналізм студентів. Звичка відкладати все на потім призводить до постійних боргів з минулих занять, спроб наздогнати своїх одногрупників, незадоволеності навчальним процесом у вузі, небажанням навчатися, академічною неуспішністю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічний напрям організації музично-дозвіллєвої діяльності учнівської молоді.
    (2021) Брилін, Б. А.; Бриліна, В. Л.; Brylin, B. A.; Brylina, V. L.
    У статті розглянуто різні інтерпретації сутності понять «вільний час», «дозвіллєва діяльність» у філософських, психолого-педагогічних та музикознавчих наукових дослідженнях. Виявлено деякі підходи до інтегрування цих понять в теорію педагогіки та методику музичного виховання учнівської молоді в умовах творчої дозвіллєвої діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості надання психологічної допомоги студентській молоді в сучасних умовах
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Холодова, О. О.
    У статті проаналізовано вікові особливості, специфічні риси і потреби студентської молоді та визначено її психологічну проблематику на сучасному етапі розвитку суспільства; простежено переваги та недоліки сучасних форм надання психологічної допомоги; обґрунтовано вибір найоптимальнішої форми психологічної допомоги студентській молоді, що є критерієм визначення соціально-психологічного тренінгу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Емпіричне дослідження соціальної активності студентської молоді
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Габа, І. М.
    У статті представлено результати емпіричного дослідження соціальної активності як якісної характеристики просоціальної спрямованості особистості, внутрішньо детермінованої її індивідуальними потребами, ціннісними орієнтаціями, вольовими характеристиками та особливостями, яке назовні проявляється у прагненні до перетворення соціуму і себе та відповідних діях (соціальній діяльності). На основі одержаних результатів встановлено залежність показників професійної самореалізації від чинників соціальної активності студентської молоді.