Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 21
  • Thumbnail Image
    Item
    The effect of digital inequality on vinnytsia higher school teachers educating remotely during lockdown
    (Praha. Česká republika, Nemoros, 2022) Semenov, Ievgenii
    The purpose of this article is to de㸶ne the concept of digital inequality and investigate the situation with digital inequality among teachers of Vinnytsia higher educational institutions by data analysis of the anonymous survey. The article presents and analyzes the results of the study in terms of equal access of teachers to modern digital technology, which was used to provide the educational process during the switch to remote teaching, and the impact of social and economic conditions in the country on digital inequality among teachers and its further e〼ect on the quality of the remote learning during the lockdown period. The empirical basis of the study is the author's research involving questionnaires and interviews, which were held among the teachers of Vinnytsia higher educational institutions within the period of March-May 2021.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання прийомів формувального оцінювання в умовах дистанційного навчання молодших школярів
    (Вінниця: ВДПУ, 2022) Любчак, Людмила; Хутченко, Діана
    У статті представлено нові підходи до системи оцінювання навчальних досягнень учнів молодшого шкільного віку в контексті ідей концепції «Нова українська школа». На основі аналізу національного та зарубіжного досвіду розкрито методичні засади використання прийомів формувального оцінювання в освітньому процесі початкової школи. Обґрунтовано доцільність та наведено приклади використання сучасних онлайн-сервісів та інструментів оцінювання молодших школярів в умовах дистанційного навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація самостійної графічної підготовки майбутніх інженерів у кризових умовах
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Джеджула, Олена
    У статті проаналізовано теоретичні й практичні засади організації самоосвітньої діяльності майбутніх інженерів у процесі графічної підготови. З’ясовано сучасний стан самоосвітньої графічної діяльності студента у кризових умовах. Визначено та обґрунтовано педагогічні умови ефективної самостійної графічної підготовки: створення інтегрованого інформаційного навчального середовища із системним оновленням навчального контенту; запровадження методики формування готовності студентів до самоосвітньої діяльності; системне залучення студентів до наукової діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Шляхи підвищення ефективності самостійної роботи майбутніх учителів іноземних мов в умовах дистанційного навчання
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Довгалюк, Таміла; Лісниченко, Алла; Фальштинська, Юлія
    У статті розкрито сутність, зміст, методи, шляхи та педагогічні умови підвищення ефективності організації самостійної роботи студентів, майбутніх викладачів іноземних мов в умовах дистанційного навчання. Визначено цілепокладання та забезпечення рефлексивного ставлення студентів до навчальної діяльності як ключові чинники у підвищенні ефективності самостійної роботи майбутніх учителів іноземних мов. Запропоновано алгоритм дій для організації цілепокладання викладача та студентів у навчальному процесі. Визначено основні рефлексивні структурні елементи самоконтролю, та прийоми розвитку рефлексивних умінь. Описано та проаналізовано можливості онлайн ресурсів для самостійного розвитку мовних навичок та мовленнєвих умінь майбутніх учителів іноземних мов.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні особливості дистанційного навчання у закладах вищої освіти: практичний досвід
    (Вінниця : Друк плюс, 2022) Кириленко, Валерій Вадимович; Кириленко, Неля Михайлівна; Крижановський, Андрій Іванович; Ромащук, Ольга Ігорівна
    У статті розглядаються психолого-педагогічні аспекти дистанційного навчання у закладах вищої освіти. Зокрема, формування психологічної готовності студентів до дистанційного навчання, психологічний аналіз навчальної технології дистанційного навчання та специфіка його психологічних механізмів. Застосування комп’ютерних навчальних систем в умовах дистанційного навчання створює сприятливі умови для врахування запропонованого нами психологічного механізму при побудові навчального процесу. Це виявляється в тому, що за цих умов з’являється можливість передавати студентам усі функції управління навчальною діяльністю, включаючи вибір завдань за рівнями складності, а також вибір послідовності вивчення навчального матеріалу. А завдяки врахуванню індивідуальних психологічних особливостей студентів можливо досить точно визначити, які саме функції управління доцільно передавати студентам на певному етапі навчання, адже врахування специфіки психологічних механізмів дистанційного навчання є важливою передумовою його ефективності. У статті представлено педагогічний досвід організації дистанційного навчання у КЗВО «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» на базі багатофункціональної платформи LMS Collaborator, визначено цифрові інструменти з метою забезпечення дистанційного навчання, окреслено пункти, що забезпечує досліджувана нами система: управління користувачами, ролями та правами доступу, імпорт та інтеграцію з кадровими системами, контроль доступу та дій; організацію навчання та контроль успішності студентів, доступ та дії, повну автоматизацію освітнього процесу; зручність оцінювання академічної успішності здобувачів освіти, ведення електронних журналів успішності та активності студентів в системі; можливість адміністратора співпрацювати з розробниками системи, повідомляти про неточності в роботі, консультуватися з приводу коректного налаштування роботи тих чи інших модулів; мобільність і комфорт. У статті також окреслені перспективи вдосконалення системи дистанційного навчання в коледжі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз підходів до реалізації теоретичних концепцій зарубіжних авторів з організації дистанційної форми навчання в закладах загальної середньої освіти України
    (Вінниця : Друк плюс, 2022) Литвинова, Світлана Григорівна; Водоп'ян, Наталія Іванівна
    Мета статті полягає в здійсненні аналізу підходів до реалізації теоретичних концепцій зарубіжних авторів для організації дистанційної форми навчання в закладах загальної середньої освіти України. Зарубіжні вчені за останні десятиріччя запропонували багато теорій дистанційного навчання, на зміст яких впливали суспільство, політика, економіка та технології. Теоретичні концепції розбігаються, утворюючи декілька напрямів. Основними з яких є: теорія автономії та незалежності, теорія індустріалізації викладання, теорія взаємодії та комунікації, теорії дистанційного навчання. Прихильники теорії автономії і незалежності наполягають на автономному, асинхронному принципі навчання студентів в дистанційному режимі, при якому діалог між викладачем і отримувачем знань відсутній. Одним з них є Чарльз А. Ведемейєр, розробник теорії, яка стала відомою як відкрита та дистанційна освіта. Автор теорії індустріалізації навчання О. Петерс розглядає дистанційну форму навчання як продукт індустріальної епохи і, стверджуючи, що навчання на відстані неможливо проаналізувати з точки зору загальноприйнятої дидактики, визначає іншу основу для аналізу - порівняння з індустріальним виробництвом товарів. О. Петерс запропонував використання економічної та індустріальної теорії для аналізу дистанційної форми навчання, надав освітній термінології індустріальне визначення. На відміну від О. Петерса, прихильники теорії взаємодії та комунікації Б. Холмберг, Дж. Беет, Д. Сьюарт наголошували на важливості психолого-педагогічних та інформаційно- технологічних аспектів в процесі взаємодії вчителя та учня під час дистанційного навчання. В статті розглянуто дистанційну форму навчання в закладах загальної середньої освіти як складник цифрової трансформації освіти; узагальнено результати аналізу підходів до реалізації теоретичних концепцій зарубіжних авторів з організації дистанційної форми навчання. Проведено аналіз можливостей реалізації теоретичних концепцій в закладах загальної середньої освіти України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості організації дистанційного навчання в початкових школах Фінляндії.
    (2022) Білик, Ю. П.
    У статті розглядається питання організації дистанційного навчання в початковій ланці освіти в Фінляндії в період карантину в зв’язку з COVID-19. Пандемія внесла неочікувані корективи в освітній процес усіх країн світу на всіх рівнях: від закладів дошкільної до вищої освіти. Початкова школа виявилась найбільш вразливою під час вимушеного введення карантинних обмежень, адже процес цифровізації освітнього середовища потребує від учнів молодших класів певного рівня володіння інформаційно-комунікаційними технологіями. Для того, щоб освітній процес був результативним, необхідні великі зусилля у налагодженні взаємозв’язків між вчителями, учнями та батьками. Вагомим чинником виступає готовність вчителя до організації дистанційного навчання. Аналізуються дані міжнародних досліджень, які свідчать про відносно легкий та успішний перехід фінської освіти до дистанційного формату освіти, що пов’язано із високим рівнем диджітилізації та роботою освітян з віртуальними середовищами та платформами ще до кризи, що виникла внаслідок карантинних обмежень, зумовлених поширенням коронавірусу SARS-CoV-2. Охарактеризовано особливості магістерської програми підготовки вчителів у Фінляндії, спрямованої на формування у майбутніх учителів початкових класів високого рівня цифрових навичок та готовності до опанування, впровадження і створення інновацій в галузі освіти. Виявлено, що причиною успішного переходу до дистанційного навчання є наявність цифрових ресурсів та високий рівень цифрової інфраструктури фінської освіти. Перераховано умови якісної організації дистанційного навчання в початковій освіті. Названо найбільш поширені онлайн середовища та платформи для здійснення дистанційного навчання. Важливим чинником підвищення якості дистанційної освіти є професійна методико-практична підготовка вчителів у галузі інформаційних технологій, мережевих систем та віртуальних середовищ. Розвиток дистанційної освіти в Україні потребує державної підтримки, розробки і нарощення сучасної високопродуктивної технологічної інфраструктури та науково-методичного вдосконалення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мультимедійний контент як базовий компонент моделі навчання професійної англійської мови в умовах дистанційного навчання.
    (2022) Бебих, В.; Рак, О.; Bebykh, V.; Rak, O.
    Статтю присвячено актуальній проблемі викладання професійної англійської мови в дистанційній формі. На основі методичних принципів формування англомовної комунікативної компетентності та спроектованої педагогічної моделі застосування засобів їх реалізації в умовах дистанційного навчання узагальнено практичний досвід застосування мультимедійного контенту; розроблено комплекс завдань для навчання професійної англійської мови майбутнього медика з врахуванням параметрів, які уможливлюють опосередковане керування навчальною діяльністю студента.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування інформаційно-комунікаційних технологій у процесі навчання вищої математики у технічних ЗВО.
    (2022) Хом’юк, І.; Кирилащук, С.; Хом’юк, В.; Khomyuk, I.; Kyrylashchuk, S.; Khomyuk, V.
    У статті розкрито зміст інформаційно-комунікаційних технологій, які більшість ЗВО для забезпечення належної якості вищої освіти почали активно використовувати в освітньому процесі. Для вивчення проблеми реалізації ІКТ в освітньому процесі проаналізовано дефінітивну основу дослідження. Визначено структурні елементи ІКТ, завдання яких виконувати певні функції освітнього процесу. Виокремлено знання та вміння, якими мають володіти викладачі щодо організації роботи в телекомунікаційному середовищі. Презентовано систему JetIQ, яка є власною локальною мережею ВНТУ, що забезпечує доступ до всіх ресурсів закладу, а також до глобальної мережі, і в свою чергу, є однією із найважливіших передумов впровадження ІКТ в освітній процес. Наведено результати анкетування студентів Вінницького національного технічного університету факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії щодо виявлення мотивів застосування ІКТ в освітньому процесі (на прикладі вивчення вищої математики).
  • Thumbnail Image
    Item
    Уплив пандемії COVID-19 на прояви схильності до прокрастинації у студентської молоді.
    (2021) Лящ, О.; Ковальчук, Ю.; Бойченко, А.; Liasch, O.; Kovalchuk, Y.; Boichenko, A.
    У статті представлено теоретичний аналіз проблеми впливу пандемії COVID-19 на прояви схильності до прокрастинації студентської молоді. Здійснивши аналіз літературних джерел, з’ясовано основні причини, які спричиняють до виникнення прокрастинації в умовах пандемії COVID-19: дистанційне навчання, адже дім асоціюється з відпочинком, тому стало значно складніше виконувати всі важливі завдання та справи в зазначений термін, також впливає страх невдачі, невпевненість у власних знаннях, уміннях та навичках. Гострота дослідження цього феномену проявляється в негативних наслідках прокрастинації на навчальний процес, що впливає на професіоналізм студентів. Звичка відкладати все на потім призводить до постійних боргів з минулих занять, спроб наздогнати своїх одногрупників, незадоволеності навчальним процесом у вузі, небажанням навчатися, академічною неуспішністю.