Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічна фасилітація педагогічної праці
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Маслов, Валерій; Шетеля, Наталія
    У статті здійснено спробу проаналізувати сучасну ситуацію щодо недостатньої психологізації навчально-виховного процесу як чинника його полегшення в закладах освіти. Розглянуто підхід, який дозволяє підвищити його ефективність із застосуванням діагностики індивідуальних психологічних особливостей, їх наступного врахування в процесі навчання і виховання учнів за допомогою відповідних диференційовано та індивідуально адаптованих психолого-педагогічних методів, прийомів та засобів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні особливості розвитку творчого мислення дітей молодшого шкільного віку.
    (2018) Лук’янчук, М. В.; Lukianchuk, M.
    Реформування сучасної освіти передбачає зміщення акцентів щодо накопичення нормативно визначених знань, умінь і навичок на вироблення й розвиток умінь діяти, бути конкурентоспроможним, застосовувати досвід у проблемних умовах, коли не спрацьовують типові варіанти рішення тощо. Тому проблема розвитку творчості, творчих здібностей особистості набуває першочергового значення. У статті представлений аналіз та узагальнення різних підходів до структури творчих здібностей учнів початкових класів, визначено їх структурні компоненти, показники та провідні критерії, виходячи із вікових та психологічних характеристик учнів початкової школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Історіогенез дослідження здібностей як необхідної передумова розвитку обдарованості дитини
    (Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2018-11-08) Штифурак, В.; Shtifurak, V.; Штифурак, В.; Shtifurak, V.
    У статті з позицій різних наукових шкіл проаналізовано поняття «здібності», «нахили», «обдарованість». Розкрито психологічну сутність та зв’язок названих феноменів із умовами успішної діяльності. На основі історичного екскурсу показано етапи дослідження проблеми та її сучасний стан.
  • Thumbnail Image
    Item
    Термінологічні аспекти формування професійної компетентності майбутнього фахівця
    (Київ ; Вінниця :Планер, 2014) Король, В. П.; Korol, V. P.; Марущак, О. В.; Marushchak, O. V.
    У статті представлено термінологічні аспекти дослідження проблеми формування професійної компетентності майбутнього фахівця; здійснено системний аналіз понять «компетенція», «компетентність», «професійна компетентність»; визначено співвідношення розглядуваних понять; обґрунтовано основні характеристики компетенцій та компетентностей; виокремлено три підходи до визначення співвідношення цих понять, у яких відбувається значна поляризація позицій; визначено структурні компоненти компетентності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчого потенціалу дітей дошкільного та молодшого шкільного віку засобами фольклору
    (Вінниця : ВДПУ, 2016) Комарівська, Н. О.; Комаровская, Н. А.; Komarivskа, N. O.
    Стаття присвячена безумовно актуальній проблемі, адже сьогодні Державними національними програмами освіти передбачено докорінне реформування концептуальних засад освіти й спрямування зусиль держави на розкриття таланту й розвитку творчого потенціалу підростаючого покоління. Визначено, що дошкільний та молодший шкільний вік – це найбільш сприятливий період для реалізації поставлених завдань. Автор переконаний, щоб розвинути до належного рівня творчі здібності інтелектуально обдарованої особистості, її потрібно якомога раніше виявити і впродовж її навчання цілеспрямовано впливати на розвиток творчих задатків. У вирішенні цього завдання велика роль відводиться дитячому фольклору як найбільш природному й органічному засобу виховання та навчання. Окреслено можливості застосування в навчальному процесі різноманітних жанрів усної народної творчості для розвитку творчого потенціалу дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.