Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 78
  • Thumbnail Image
    Item
    Спілкування як об’єкт навчання в початковій школі.
    (2008) Смовженко, Л. Г.
    Метою статті є розгляд спілкування як об’єкта навчання в початковій школі на основі виділення типів навчальної взаємодії на уроках іноземної мови.
  • Thumbnail Image
    Item
    Позанавчальна діяльність у формуванні громадянського самовизначення робітничої молоді.
    (2008) Сахневич, І. Д.
    Розбудова держави вимагає, щоб Україна мала своїх патріотів, здатних розвивати й захищати її. Тому гостро постає питання про виховання громадянина нової формації, свідомого, творчого, готового до плідної праці в різних сферах суспільного життя. Це зумовлює необхідність підвищення якості освіти і виховання, вирішення їхніх основних завдань: набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування у молоді незалежно від національності рис громадянина української держави, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми патріотизму у вихованні: стан та перспективи.
    (2008) Роговська, Є.
    Аналізуючи літературу, присвячену проблемам патріотизму та патріотичного виховання, можна помітити певний прорив у її поглибленому осягненні і об’єктивному висвітленні, починаючи з 80-х років, коли власне науковий підхід почав позбуватися кон’юнктурної заідеологізованості. Патріотизм вважається надійним фундаментом, на якому успішно формуються надетнічна, національна свідомість, історична пам’ять.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психолого-педагогічна характеристика девіантної поведінки молодших школярів.
    (2008) Пивовар, І.В.
    Проблема девіантної поведінки посідає провідне місце серед актуальних та є одним із невирішених завдань психолого-педагогічної науки. Про це свідчить соціальний процес «народження», зокрема, такого типу сучасної молодої людини, характерними рисами якої є індиферентність, інфантильність, аморальність, безвідповідальність, культурно-емоційна обмеженість, духовна бідність тощо. У зв’язку з цим, ми стаємо свідками виокремлення із суспільної стратифікації нового прошарку населення – девіантного, чисельність якого зростає надзвичайними темпами, поповнюючи його девіантами різного типу – адиктивного, деліквентного, патохарактерологічного (неправильне виховання), психопаталогічного (психічні розлади та захворювання) тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Український фольклор у формуванні учнівської молоді.
    (2008) Пальонний, В. І.
    В умовах гуманітаризації навчально-виховного процесу основна увага вчених, педагогів-практиків зосереджується на таких проблемах освіти, як засвоєння культурноісторичних надбань світового масштабу, сприйняття та розуміння національного культурного досвіду попередніх епох та сучасності, саморозвиток і самоактуалізація особистості шляхом підвищення власного професійного та духовного рівня. У зв’язку з цим сучасна освітня сфера розвивається переважно на основі пріоритету принципів особистісно та змістовно орієнтованого навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Музично-естетичне виховання підлітків засобами народних традицій.
    (2008) Мартинюк, М. В.
    Аналіз відповідної документації показав, що в системі шкільної освіти недостатньо визначено зміст музично-естетичного виховання підлітків. Музично-естетичне виховання приховує в собі потенціал, що сприяє якнайповнішому гармонійному, духовному, естетичному, інтелектуальному розвитку та самореалізації дітей, задоволенню їхніх потреб і здібностей, розкриттю творчих задатків кожного учня.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування екологічної культури майбутнього вчителя природничих дисциплін.
    (2008) Левчук, Н. В.
    Метою статті є розгляд поняття «екологічна культура», а також обґрунтування ефективних шляхів формування екологічної культури майбутніх учителів природничих дисциплін.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль самовиховання у зміцненні фізичного здоров’я майбутніх учителів.
    (2008) Кошолап, А. С.
    Мета даної статті полягає в з’ясуванні ролі самовиховання у зміцненні фізичного здоров’я майбутніх учителів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Творча активність як психолого-педагогічне поняття.
    (2008) Зозуляк, В. Л.
    Аналіз психолого-педагогічної літератури обумовив мету нашого мікро-дослідження, а саме – необхідність уточнення змісту та структури поняття «творча активність особистості».
  • Thumbnail Image
    Item
    Рефлексивні здібності в структурі готовності вчителя до створення виховних ситуацій.
    (2008) Демченко, О. П.
    Одним із напрямів сучасних психолого-педагогічних досліджень є спрямованість науки на пошук нових шляхів удосконалення системи професійної освіти майбутніх учителів. Її оновлення слід здійснювати на основі врахування вимоги особистісно зорієнтованого підходу щодо необхідності психологічного супроводу виховного процесу та сучасного трактування науковцями сутності виховної діяльності як психолого-педагогічного феномена.