Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 13
  • Thumbnail Image
    Item
    Емпіричні дослідження соціально-психологічних особливостей самоздійснення особистості в умовах сучасних трансформаційних змін
    (Вінниця : «Твори», 2022) Шахов, В. І.; Shakhov, V. I.; Шахов, В. В.; Shakhov, V. V.; Галузяк, В. М.; Haluziak, V. M.; Клибанівська, Т. М.; Klybanivska, T. M.; Саранча, І. Г.; Sarancha, I. H.; Фуштей, О. В.; Fushtei, O. V.; Педоренко, В. М.; Pedorenko, V. M.; Коломієць, Л. І.; Kolomiiets, L. I.; Шульга, Г. Б.; Shulha, H. B.; Лящ, О. П.; Штифурак, В. Є.; Shtyfurak, V. Ye.; Штифурак, В. С.; Shtyfurak, V. S.; Попова, О. В.; Popova, O. V.; Кухар, Н. М.; Kukhar, N. M.; Чухрій, І. В.; Chukhrii, I. V.; Комар, Т. О.; Komar, T. O.; Візнюк, І. М.; Vizniuk, I. M.; Поліщук, А. С.; Polishchuk, A. S.; Долинний, С. С.; Dolynnyi, S. S.; Паранюк, А. О.; Paraniuk, A. O.; Біліченко, О. В.; Bilichenko, O. V.
    У монографії висвітлюються соціально-психологічні аспекти самоздійснення особистості в умовах трансформаційних змін: роль сім’ї у формуванні ціннісних орієнтацій молоді, психологічні особливості розвитку особистісної зрілості студентів, формування професійної спрямованості майбутніх фахівців, позитивне мислення як фактор психологічного здоров'я молоді, особливості емоційної регуляції смисложиттєвої кризи соціальними робітниками, переживання та подолання кризових ситуацій в юнацькому віці, психологічна стійкість як фактор саморегуляції особистості, значення соціалізації в становленні соціальної компетентності старшокласників, формування інформаційної компетентності аспірантів і ін.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні аспекти проблеми розвитку професійної рефлексії майбутніх фахівців із соціальної роботи
    (Вінниця : Твори, 2019) Коломієць, Л. І.; Шульга, Г. Б.
    У статті розкрито аспекти проблеми розвитку професійної рефлексії студентів закладів вищої освіти, визначено її значущість для реформації сучасної вищої освіти на засадах екологічності педагогічної взаємодії, компетентнісного підходу. Професійну рефлексію схарактеризовано в контексті системної особистісної властивості. Конкретизовано, що цілеспрямований розвиток у студентів здібностей до професійної рефлексії збагачує складові майбутньої фахової діяльності. Розвиток професійної рефлексії вимагає використання цільового арсеналу засобів, що сприятимуть осмисленню студентами процесу накопичення й структурування фахового досвіду. Здійснено розгляд змісту і складових професійної рефлексії, запропоновано авторський погляд на систему супроводу її розвитку в студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Змістовий компонент підготовки майбутніх учителів до забезпечення наступності навчання.
    (Вінниця : Планер, 2011) Коломієць, Л. І.; Коломиец, Л. И.; Kolomiets, L. I.
    У статті актуалізуються сучасні наукові підходи до забезпечення наступності навчання дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні особливості мотивації волонтерської діяльності
    (Київ : Інститут психології імені Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України, 2017) Коломієць, Л. І.; Коломиец, Л. И.; Kolomiіets, L.; Глиздова, А. Ю.; Глыздова, А. Ю.; Узвенчук, В. С.
    У статті викладено основні результати теоретичного аналізу й емпіричного дослідження психологічних особливостей мотивації волонтерської діяльності. На основі узагальнення і систематизації наукових джерел висвітлено актуальність досліджуваної проблеми з огляду на геополітичні трансформації, соціально-економічні зміни, що відбуваються нині в українському суспільстві. Проаналізовано дані опитувань, проведених вітчизняними й зарубіжними вченими, на предмет субʼєктивно значущих мотиваторів соціальної активності волонтерів. На основі кількісного та якісного аналізу емпіричних даних схарактеризовано міру вираження установок волонтерів у мотиваційно-потребовій сфері, особливості їхньої особистісної спрямованості й мотивації досягнення. Представлено результати кореляційного аналізу між окремими дослідженими показниками, що репрезентують психологічні особливості мотивації волонтерської діяльності. З урахуванням результатів теоретичного аналізу й висновків емпіричного дослідження визначено перспективні для подальшого розроблення проблеми мотивації волонтерської діяльності аспекти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні засади оптимізації мотиваційно-ціннісної складової підготовки майбутніх соціальних педагогів і працівників до професійної діяльності
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2017) Коломієць, Л. І.; Коломиец, Л. И.; Kolomiіets, L.; Шульга, Г. Б.; Shulga, G. В.
    У статті систематизовано погляди сучасних науковців (О. Алпатова, О. Грибок, А. Капська, О. Карпенко, Н. Ларіонова, І. Маноха, О. Філь та ін.) на сутність, зміст і структуру готовності майбутніх соціальних педагогів і працівників до професійної діяльності. Визначено, що готовність, як системне, ієрархічне, багаторівневе утворення особистісно-професійного розвитку, є результатом цілеспрямованої професійної підготовки майбутніх фахівців у вищому навчальному закладі. Розкрито погляди дослідників на компонентний склад готовності майбутніх соціальних педагогів і працівників до професійної діяльності. З позицій науковців узагальнено сутність мотиваційного, когнітивного, операційно-технологічного, особистісного і рефлексивного компонентів, які типово виокремлюються у публікаціях, присвячених означеній проблемі. Наголошено, що в сучасних психолого-педагогічних дослідженнях з проблеми оптимізації вищої освіти соціальних педагогів і працівників акцент робиться на необхідності формування мотиваційно-ціннісного компоненту готовності до майбутньої професійної діяльності, що визнається найбільш складним і надзвичайно важливим завданням вищої школи (Н. Ларіонова, І. Мельничук, Н. Перхайло та ін.). Визначено, що мотиваційно-ціннісний компонент готовності є першоосновою формування суб’єктної особистісно-професійної позиції фахівців, як основи їхнього професіоналізму, професійної ідентичності, професійної спрямованості, професійної самосвідомості, запорукою мобільності й конкурентоздатності на ринку соціальних послуг. Конкретизовано, що здобування вищої освіти вимагає впровадження інновацій у зміст, технології, методи і засоби навчально-професійної діяльності студентів (Л. Завацька, В. Малінкіна, І. Мельник, Н. Перхайло та ін.). Доцільним виявляється використання з цією метою інтерактивних технологій навчання, які максимально спрямовані на формування стійкої позитивної професійної мотивації, пізнавальної активності студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічні особливості самоактуалізації осіб юнацького віку з різним рівнем стресостійкості
    (2017) Коломієць, Л. І.; Коломиец, Л. И.; Kolomiіets, L.; Cтепова, А. С.; Степовая, А. С.; Stepova, A.
    У статті викладено основні результати теоретичного аналізу й емпіричного дослідження психологічних особливостей самоактуалізації осіб юнацького віку з різним рівнем стресостійкості. На основі узагальнення і систематизації наукових джерел висвітлено актуальність досліджуваної проблемидля гармонізації психічного розвитку, соціального благополуччя і психологічної адаптації юнаків і дівчат. На основі кількісного та якісного аналізу емпіричних даних схарактеризовано рівні розвитку стресостійкості й самоактуалізації студентської молоді, проаналізовано вплив соціального й емоційного інтелекту як чинників самоактуалізації юнацтва. Представленорезультати кореляційного аналізу між показниками розвитку самоактуалізації й рівнем стресостійкості осіб юнацького віку, доведено гіпотезу щодо взаємозв’язку самоактуалізації зі складовими емоційного й факторами соціального інтелекту. З урахуванням результатів теоретичного аналізу й висновків емпіричного дослідження визначено перспективні для подальшого розроблення проблеми аспекти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Щоденникові спостереження як метод дослідження психічного розвитку дітей в історії експериментальної педагогіки кінця ХІХ – початку ХХ століття
    (Херсон, 2015) Коломієць, Л. І.; Коломиец, Л. И.; Kolomiіets, L.
    У статті проаналізовано інформацію про розроблення змісту й методики щоденникових спостережень за особливостями психічного розвитку дітей відомими представниками експериментальної педагогіки кінця ХІХ – початку ХХ ст.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічний зміст і чинники етнічної толерантності юнацтва
    (Вінниця : ВДПУ, 2015) Коломієць, Л. І.; Коломиец, Л. И.; Kolomiіets, L.
    У статті проаналізовано зміст і чинники етнічної толерантності осіб юнацького віку. Етнічна толерантність визначається як інтегративна полікомпонентна характеристика, яка пронизує всі сфери людського життя. Систематизовано чинники й умови її розвитку, прояву та стійкості. Обґрунтовано концептуальну модель етнічної толерантності в сукупності таких чинників: суспільного, індивідуально-психологічного й соціально-психологічного. Означено діагностичні індикатори, які лежать в основі системного вивчення етнічної толерантності юнацтва.
  • Thumbnail Image
    Item
    Екологічність освітнього середовища вищого навчального закладу як чинник первинної професіоналізації майбутніх фахівців
    (Житомир : Вид- во ЖДУ ім. І. Франка, 2016) Коломієць, Л. І.; Коломиец, Л. И.; Kolomiіets, L.
    У статті проаналізовано зміст, структуру, складові поняття „освітнє середовище”, визначено основні підходи до його тлумачення в сучасних психолого-педагогічних джерелах. Конкретизовано умови ефективності й продуктивності освітнього середовища для особистісно-професійного розвитку майбутніх фахівців у процесі здобуття вищої освіти. Освітнє середовище вищого навчального закладу визначено як відкриту екологічну систему, яка є органічною частиною життєвого середовища студентів, розвивається на макро-, мезо- й мікрорівнях на засадах відкритості, динамічності, варіативності й діалогічності. Розкрито сутність екологічності освітнього середовища крізь призму новітніх підходів і парадигм (екогуманітарної, екопсихологічної, екофасилітуючої тощо).
  • Thumbnail Image
    Item
    Актуалізація аспектів підготовки педагогів до діагностування психічного розвитку дітей наприкінці ХІХ – початку ХХ століття
    (Вінниця : ВДПУ, 2014) Коломієць, Л. І.; Коломиец, Л. И.; Kolomiіets, L.
    У статті проаналізовано аспекти підготовки педагогів до діагностування психічного розвитку дітей, що актуалізувалися в доробку відомих діячів психолого-педагогічної науки наприкінці ХІХ – початку ХХ ст.