Факультет дошкільної і початкової освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1138775f-1b08-47bf-a499-ce539393afa0

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 20
  • Item
    Творчий розвиток дітей молодшого шкільного віку в процесі вивчення засобів музичної виразності
    Маринчук, Т.
    В статті розкриваються особливості формування творчого розвитку дітей молодшого шкільного віку засобами вивчення засобів музичної виразності. Автор презентує методичні прийоми та підходи до застосування вивчення засобів музичної виразності з дітьми, залучення учнів до творчого процесу
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання розвивальної гри в творчому розвитку дітей дошкільного віку
    (Київ: УДУ імені Михайла Драгоманова, 2023) Топчій, А.; Тодосієнко, Н. Л
    У статті розкрито механізм використання ігрового підходу до взаємодії педагога й дітей середнього дошкільного віку, висвітлено зміст педагогічного потенціалу та теоретичних аспектів реалізації творчого розвитку дітей дошкільного віку та перспективності використання рольових ігор в закладах дошкільної освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Гра як засіб розвитку творчої індивідуальності учнів
    (2020) Старовойт, Л. В.; Starovoit, L. V.
    Стаття присвячена актуальній проблемі творчого розвитку молодших школярів на уроках трудового навчання. Розкрито зміст та особливості творчого підходу до уроків трудового навчання у початковій школі. Визначено місце і роль дидактичної гри на уроках трудового навчання у початковій школі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання творчих завдань у різних видах художньої діяльності як методичний прийом розвитку творчих здібностей молодших школярів
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Московчук, Б.; Moskovchuk, B.
    У статті визначено методичні прийоми розвитку творчих здібностей учнів у процесі художньої діяльності. Запропоновано низку творчих завдань, які розкривають творчих потенціал дитини в процесі музичної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Уроки музичного мистецтва як складова творчого розвитку молодших школярів
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2019-10-10) Усенко, Ю.; Коваль, Т.В.; Usenko, Y.; Koval, T.V.
    На уроках музичного мистецтва, саме завдяки особливій чуттєвій атмосфері стає можливою робота душі – своєю неповторною силою музика пробуджує, впливає на відчуття силою художніх образів, активізує уяву та викликає різні емоції, адже «музика- мова почуттів», вона хвилює, викликає переживання та позитивні емоції.
  • Thumbnail Image
    Item
    Шляхи реалізації творчого розвитку дошкільників в процесі художньої праці
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2019-10-10) Старовойт, Л.В.; Starovoit, L.V.
    Основна увага вихователя в процесі художньої праці має бути спрямована на розвиток у дітей уваги, словесно-логічної пам’яті, образного і логічного мислення, репродуктивної і творчої уяви, інтелектуальних здібностей. Дошкільники в процесі художньої праці мають змогу порівнювати, узагальнювати, запам’ятовувати, міркувати, уявляти, вирішувати логічні завдання та пізнавати багато нового. У створенні розвивального середовища вихователю варто враховувати такі аспекти: моделювання творчих ситуацій у співпраці з дітьми; використання якісно-нових прийомів, що ґрунтуються на рефлексивно-вольових механізмах співпереживання й емоційно-позитивного оцінювання і ведуть до самовиховання, самоствердження особистості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль декоративно-ужиткового мистецтва у творчому розвитку дитини
    (Вінниця : «Фірма «Планер», 2018) Колодійчук, А. Б.
    Мета статті полягає у розгляді художньо-естетичного потенціалу декоративно-ужиткового мистецтва та його ролі у творчому розвитку дитини. Використання творів декоративно-ужиткового мистецтва впливає на формування творчої особистості, складає певний набір технік, які в практичній діяльності учнів дають очікуваний розвиваючий результат. Адже через декоративно-ужиткове мистецтво ми формуємо не лише творчу, креативну особистість, а й розвиваємо любов до прекрасного, естетичний смак, задатки закладені в дитині з народження. На нашу думку декоративно-ужиткове мистецтво має масштабний вплив на виховання і розвиток дитини. Крім естетики та краси, є можливість сформувати вміння вчитись, досягати поставлених цілей долаючи перешкоди, вміння мислити абстрактно, продумувати власні дії наперед, координувати рухи. Через мистецтво учитель має змогу навчати новому, незвіданому, створює ситуації успіху, закладає підвалини творчості на все майбутнє життя. Тому декоративно-ужиткове мистецтво має великий художньо-естетичний потенціал у розвитку особистості молодших школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості творчого розвитку молодших школярів на уроках образотворчого мистецтва
    (Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2018, 2019-10-10) Мальована, Т.; Барановська, І.Г.; Baranovska, I.G.; Malovanaya, T.
    Мета статті – визначити критерії творчого розвитку учнів на основі його чотирьохкомпонентної структури (емоційний, когнітивний, мотиваційний, діяльнисний) і ступінь використання у навчально-виховному процесі функціональних можливостей образотворчого мистецтва у творчому зростанні особистості молодшого школяра.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психолого-педагогічні аспекти творчого розвитку учнів початкових класів на уроках мистецтва
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Княжук, Ю.
    Розвиток є передумовою творчості, яка є нероздільною з продуктивною діяльністю людини, – це поетапний рух індивіда у напрямі особистісних кількісних змін у якісні. Зазначаємо, що творчий розвиток – це динамічний процес становлення особистості, спрямований на розширення обсягу здібностей, які формуються та збагачуються у практиці різних видів конструктивної діяльності, результати її характеризуються oригінальністю, новизною та креативністю. Психологічні механізми образотворчої діяльності молодших школярів ґрунтуються на індивідуальних особливостях: генетичних задатках, відношення до типу темпераменту, рівня сприйняття. На уроках образотворчого мистецтва необхідний цілеспрямований педагогічний вплив на основі врахування вікових та індивідуальних особливостей дитини, зокрема, творчості потрібно навчати на основі репродуктивної та образотворчої діяльності. Мета статті: теоретично обґрунтувати психолого-педагогічні умови творчого розвитку учнів початкових класів на уроках образотворчого мистецтва.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості організації занять зображувальною діяльністю як засобу творчого розвитку дітей 5-7-річного віку
    (Вінниця : ФОП Корзун Д. Ю., 2020) Дабіжа, Л.
    На сучасному етапі в системі освіти йдуть бурхливі зміни: вводяться нові системи і технології навчання. У зв'язку з цим стала особливо актуальною тема художньої освіти та творчого розвитку дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Це зумовлено тим, що творчий розвиток дітей засобами образотворчої діяльності з врахуванням їх психологічних особливостей може служити потужним фактором поліпшення їх соціальної адаптації, бути суттєвим резервом підвищення продуктивності навчання. Мета статті. Розкрити розвивальні можливості занять образотворчою діяльністю дітей 5-7-річного віку, розглянути пріоритетні засоби реалізації завдань творчого розвику дітей засобами образотворчого мистецтва.