Кафедра педагогіки і освітнього менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/e4485521-7196-4e71-9a89-de26bb11985c

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Item
    Філософські підходи до розуміння сутності поняття «морально-етична культура».
    (2024) Скакун, С.; Каплінський, В.
    Наукове дослідження проблеми морально-етичних цінностей у майбутніх учителів неможливе без знання того, як вони розвивались у минулому. У філософських системах Давньої Греції наявні перші спроби наукового обґрунтування специфіки морального виховання, його завдань і цілей. Тут же досить чітко визначився і зв’язок морального виховання з процесом самовдосконалення особистості. Першим в античній філософії, хто звернувся до внутрішнього світу людини, був Демокріт. Саме він заклав основи традиції в етичній думці. Ця традиція полягала в розрізненні мотиву й вчинку. Він вважав, що бути доброю людиною – означає не тільки не чинити несправедливості, а й не бажати цього.
  • Thumbnail Image
    Item
    Авторський підхід до моделювання системи професійного становлення майбутнього вчителя в освітньо-виховному середовищі ЗВО
    (2022) Каплінський, В.
    В статті розкривається зміст і особливості авторського інноваційного підходу до моделювання системи професійного становлення майбутнього вчителя в освітньо-виховному середовищі ЗВО. Інноваційний характер моделі полягає у тому, що професійне становлення вчителя не може відбуватись у відриві від особистісного (дві діяльності в одній). Професійне становлення становлення розглядається як форма особистісного становлення, яке здійснюється через призму професійної діяльності. Розроблена авторська модель системи професійного становлення майбутнього вчителя не лише забезпечує цілісне бачення цього процесу, але й сприяє переходу до конкретного плану дій щодо його проектування і реалізації на практиці.