Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні засади використання гуманістичного підходу в теорії розвитку особистості для формування в учнів 5-6 класів компетентності здорового життя на уроках технологій
    (Вінниця : ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2024) Калюжний, В.В.; Цина, А.Ю.
    У статті розглядаються методи навчання для формування компетентності здорового життя особистості учнів 5-6 класів на уроках технологій на засадах використання гуманістичного підходу в теорії розвитку особистості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Моделювання систем міжпредметних зв’язків основ виробництва в навчанні технологій учнів старшої школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Гаркушевський, В. С.; Бабич, В. В.; Загородній, О. В.; Цвілик, Р. О.
    У статті йдеться про моделювання міжпредметних зв’язків основ виробництва в навчанні технологій учнів старшої школи. Встановлено, що міжпредметні зв’язки виявляються через зв’язок явищ і процесів, закономірності виділення окремих знань, коли відбувається глибоке проникнення у процеси вивчення, комплексний розгляд об’єктів, явищ. Елементи знань стають динамічними щодо послідовності їх подання, змісту знань, видів діяльності вчителя й сприяють утворенню міжпредметної структури навчальних знань.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування знань з основ машинознавства в школярів під час навчання технологій в старшій школі: магістерська робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Фльорко, С. Ю.; Florko, S. Yu.
    У магістерській роботі розглянуто питання обґрунтування концептуальних засад, а також розробка змісту і методичної системи технічної підготовки учнів старшої загальноосвітньої школи та експериментальна їх перевірка. Реалізована концепція компетентнісного підходу щодо технічної підготовки учнів старшої загальноосвітньої школи. Доведено гіпотезу ефективного формування технічної грамотності школярів старшої школи, якщо в якості практичних методів навчання використовувати метод розв’язування навчальних технічних задач, в яких розкриваються природничо-наукові основи перетворення енергії в елементах приводів технологічних машин. Виконано такі основні завдання дослідження: відбір і структурування змісту теми «Методи творчого та критичного мислення в проектній технології» базового модуля «Проектні технології у перетворювальній діяльності людини» в процесі технологічного навчання у 10 – 11 класах; розроблено методику навчання розв’язування учнями старшої школи навчальних технічних задач, в яких розкриваються природничо-наукові основи перетворення енергії в елементах приводів технологічних машин та ін. Наукова новизна і теоретичне значення роботи полягає в обґрунтуванні основних концептуальні засади формування змісту технічних задач для технічної підготовки учнів старшої загальноосвітньої школи, а саме: мети та завдання розв’язування технічних задач, методологічних підходів до досліджуваного процесу, принципів, умов, ключових функцій; розробленні змісту і структури системи технічних задач; удосконаленні теоретичних основ формування технічних знань у технологічній підготовці старшокласників, а також дістали подальшого розвитку положення про формування технічного мислення старшокласників у процесі проектно - орієнтованого навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    До проблеми формування екологічної компетентності учнів закладів загальної середньої освіти в позакласній діяльності
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S.D.; Довбищук, В.В.; Dovbyshchuk, V.V.; Кушнір, Д.П.; Kushnir, D.P.
    Стаття присвячена проблемі екологізації технологічної підготовки учнів закладів загальної середньої освіти. Встановлено, що формування екологічної компетентності учнів в позакласній діяльності охоплює етапи: виникнення інтересу до сучасних екологічних проблем; розвиток соціально значущих мотивів ставлення особистості до природи; розкриття універсальної цінності природи; формування системи екологічних знань і моральних переконань, певних здатностей, узагальнених принципів і моделей поведінки та діяльності у довкіллі; залучення учнів до природоохоронної та ресурсозберігаючої діяльності; оцінювання фактів взаємодії людини та природи, зокрема й результатів технологічної та природоохоронної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування екологічно-технологічних компетентностей учнів закладів середньої та професійної освіти засобами проблемного навчання та дидактичних ігор
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Гаркушевський, В.С.; Garkushevsky, V.S.; Бойцова, С. В.; Boytsova, S. V.; Лемішова, Л. І.; Лемишова, Л. И.; Lemishova, L. I.
    Стаття присвячена проблемі формування екологічно-технологічних компетентностей учнів засобами проблемного навчання та дидактичних ігор. Встановлено, що ефективними методами формування екологічно-технологічних компетентностей учнів є проблемне навчання та ігрові технології, що захоплюють і сприяють розвитку їхньої емоційної сфери. Проблемне навчання та дидактичні ігри вибудовуються на засадах: орієнтації на груповий характер і взаємодію учнів у вирішенні екологічних проблем; опори на сформовані компетентності з різних предметів, необхідні для організації проблемних дискусій та ігор; урахування вікових особливостей та активізації діяльності учнів; розвитку інтересу учнів до екологічно-технологічної діяльності й навчання; варіативності проблемних ситуацій та ігор з метою запобігання втрати інтересу до гри і діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика маркетингового дослідження проекту «Кавовий сервіз»
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля»., 2020) Соловей, В.В.; Solovey, V.V.; Кабаков, Є.І.; Кабаков, Е.И.; Kabakov, E.I.; Хотінь, Р.П.; Khotin, R.P.
    У статті йдеться про проблеми добору методів маркетингових досліджень проектів, що виконуються під час навчання технологій учнів середніх закладів освіти. Визначено, що маркетингові дослідження і звіти констатують і визначають товарні очікування розробників, дизайнерів, виробників і споживачів виробів. Маркетинг зумовлює проектування виробу, планування виробництва а також продаж, збут і сервіс виробу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація колективного навчання художнього різьблення деревини у профільній школі
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Гаркушевський, В. С.; Гаркушевский, В. С.; Garkushevsky, V. S.; Гордєєв, В. В.; Гордеев, В. В.; Gordeyev, V. V.; Сташко, Д. І.; Сташко, Д. И.; Stashko, D. I.
    В статті розглядаються аспекти колективного навчання різьблення деревини в школі. Встановлено, що залучення учнів до надбань декоративно-вжиткового мистецтва у школі сприяє формуванню в учнів здорових естетичних смаків. Навчаючись робити речі не просто корисні, а й красиві, школярі глибоко усвідомлюють значення естетичного складової в житті людини. Важливо, щоб доступні види праці поєднувалися з колективною художньою творчістю і давали можливість проявитися учнівському смаку в посильній діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Економічна освіта й виховання учнів під час навчання варіативно-обов’язкового модулю «основи підприємницької діяльності» в старшій школі
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Гаркушевський, В. С.; Гаркушевский, В. С.; Garkushevsky, V. S.; Ваколюк, В. Ф.; Vakolyuk, V. V.; Подпокровний, С. В.; Подпокровный, С. В.; Podpokrovny, S. V.
    В статті розглядаються основні напрями й риси економічної освіти учнів під час навчання технологій в старшій школі відповідно до змісту оновленої програми. Встановлено, що глибокий аналіз змісту та застосування інноваційних методик навчання поліпшує процес утворення системи ключових компетентностей учнів та узагальнених економічних знань з основ виробництва, прискорює процес формування економічного мислення як аспекту економічної культури учнів старшої школи, розвиток умінь застосовувати теоретичні знання у практичній діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ефективність модульної системи організації профільного навчання швейної справи в старшій школі
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі Поділля», 2018) Цвілик, С. Д.; Цвилык, С. Д.; Tsvilik, S. D.; Люлько, Н. М.; Lyulko, N. M.; Пухлик, Л. Ю.; Пухлык, Л. Ю.; Pukhlik, L. Yu.
    В статті розглядаються проблеми організації модульного навчання швейної справи в старшій школі. Встановлено, що модульна програма складається з окремих модулів і враховує: цільове призначення інформаційного матеріалу; сполучення комплексних інтегруючих і часткових дидактичних цілей; повноту навчального матеріалу в модулях; відносну самостійність елементів модуля; реалізацію зворотного зв'язку; оптимальну передачу інформаційного і методичного матеріалу вчителя учневі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Урахування й розвиток особистісних якостей та природних здібностей учнів під час навчання технологій у профільній школі
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі Поділля», 2018) Цвілик, С. Д.; Цвилык, С. Д.; Tsvilik, S. D.; Ковальська, О. О.; Ковальская, А. А.; Kovalska, O. O.
    У статті розглядаються педагогічні аспекти формування технологічних компетентностей учнів на засадах індивідуально-диференційованого підходу. Встановлено, що врахування особистісних якостей та природних здібностей в навчанні технологій у профільній школі створить умови професійного самовизначення й усебічного розвитку учнів, забезпечить формування їх готовності до майбутньої перетворювальної діяльності. Ключові слова: навчання технологій, особистісні якості, природні здібності, технологічні компетентності, розвиток, умови.