Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 14
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва до соціокультурної діяльності засобами інноваційних технологій
    (ВДПУ ім. М. Коцюбинського. – Вінниця, 2020., 2020) Василевська-Скупа, Л. П.; Vasylevska-Skupa, L. P.; Слободиська, О. А.; Slobodyska, O. A.
    В статті висвітлено проблему підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва до здійснення соціокультурної діяльності засобами інноваційних технологій. Актуальність даного питання пов'язана із сучасними процесами глобалізації, утвердженням загальнолюдських, духовних та соціокультурних цінностей. У зв`язку з тим, що нині вітчизняна освіта орієнтована на входження у світовий інформаційно-освітній простір, зростають вимоги до впровадження ІКТ, зокрема веб-технологій для навчального процесу в мистецькій освіті ЗВО. Підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва, як трансляторів культурних вітчизняних та світових цінностей до соціокультурної діяльності передбачає накопичення великого багажу знань про культуру інших країн, що сприятиме обміну досвідом та толерантному ставленню до їхньої культури та мистецтва. Глобальна комп'ютеризація всього людства в єдину інформаційну систему стає могутнім чинником розкриття творчих потенцій особистості, звільнивши її від рутинної, формально-допоміжної праці. З метою підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва до соціокультурної діяльності важливим завданням мистецької освіти є пошук шляхів інноваційних освітніх методів, форм і технологій організації освітнього процесу, що сприятимуть розвитку емпатії, креативного мислення, запам`ятовуванню мистецьких особливостей різних країн та формуванню толерантного ставлення до них. Саме тому варто навчати студентів використовувати наступні інноваційні методи навчання: комікси, «Трикутник Уолта Діснея», «Артбук», настільні ігри, формат TED, ментальні мапи та квести. Застосування сучасних інноваційних технологій сприятиме зростанню творчого та інтелектуального потенціалу майбутніх учителів музичного мистецтва, продуктивній їх підготовці до соціокультурного розвитку підростаючого покоління засобами світового та національного музичного мистецтва.
  • Thumbnail Image
    Item
    Реалізація інноваційних технологій професійної підготовки майбутніх учителів у галузі мистецької освіти
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Стребкова, Д.В.; Strebkova, D.V.; Сідорова, І.С.; Sidorova, I.S.; Науменко, І.В.; Naumenko, I.V.
    У статті охарактеризовані інноваційні технології професійної підготовки майбутніх учителів у галузі мистецької освіти. Визначені завдання, що постають в реалізації даних освітніх технологій у підготовці майбутніх фахівців. Розглянута діяльність вчителя-професіонала, здатного творчо застосовувати здобуті знання, уміння й навички у галузі художньо-педагогічних інновацій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні погляди на проблему формування музичної культури молодших школярів.
    (2018-01) Кушнір, К. В.; Клімішина, І.А.; Kushnir, K. V.; Klimishyna, I. A.
    Стаття присвячена актуальній проблемі сучасної мистецької, зокрема музичної, освіти – аналізу досліджень науковців щодо проблеми формування музичної культури учнів початкової школи в процесі музичної діяльності. Проаналізовано науково-педагогічні дослідження, що висвітлюють різні підходи щодо визначення поняття „музична культура”. У статті окреслюються шляхи формування музичної культури молодших школярів засобами народної творчості. Підкреслюється, що музична культура є важливим чинником в формуванні духовності особистості та необхідним елементом гармонійного розвитку та різнобічного виховання школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дистанційна форма навчання студентів ЗВО в сучасних умовах мистецької освіти в період пандемії
    (Warsaw, Poland, 2021-01-25) Кушнір, К. В; Кравченко, І.М.; Щербакова, Л.В.; Kushnir, K. V.; Kravchenko, I. М.; Shcherbakova, L. V.
    У статті висвітлено сучасний стан дистанційної освіти, розглянуто її переваги та недоліки, а також проаналізовано основні фактори, що гальмують запровадження повноцінного дистанційного навчання мистецької освіти під час пандемії. З’ясовано основні проблеми, з якими стикаються викладачі ВНЗ при організації дистанційного навчання. Досліджено перспективи впровадження дистанційної освіти у ЗВО України. Основну роль у здійсненні дистанційного навчання відіграють сучасні комп’ютерні технології, які в поєднанні з новітніми освітніми медіа-технологіями стають ефективним засобом розвитку професійного мислення студентів. Зараз суспільство як ніколи зацікавлене в інформатизації та комп’ютеризації всіх сфер діяльності, в тому числі мистецтва. Тому комп’ютер є незамінним помічником вчителя та учнів у оволодінні інформаційними потоками, моделюванні та ілюстрації процесів, явищ, предметів і подій. Якісне володіння музичними та комп’ютерними технологіями, орієнтує майбутнього вчителя мистецтва на школу завтрашнього дня і дає йому певний «запас» для високопрофесійної діяльності. У статті розглянуто шляхи застосування інноваційних та музично-комп’ютерних технологій при вивченні мистецьких дисциплін, а також форми їх впровадження, які спрямовані на підвищення якості підготовки майбутніх фахівців. Визначено основні пріоритети розвитку сучасної мистецької освіти в Україні та перспективи дистанційного навчання для системи вищої освіти України в період пандемії.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичне виховання учнів молодшого шкільного віку засобами мистецтва у контексті інноваційних підходів
    (Вінниця, 2022) Мальов, С.
    У статті розкрито сутність понять, спрямованих на активізацію процесу естетичного виховання дітей молодшого шкільного віку – «мистецтво», «художньо-педагогічна технологія», «інноваційний підхід», «художньо-естетична діяльність»; розглянуто зміст естетичних компетентностей учнів початкових класів та інноваційної підготовки на уроках мистецтва. Запропоновано інноваційні технології, спрямовані на активізацію креативності молодших школярів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Умови збереження та розвитку української національної культури в контексті ідей реформування шкільної мистецької освіти
    (Вінниця, 2022) ЮЕ, У.; Гавриш, І.
    В статті розглянуто роль української мистецької освіти у соціокультурному просторі ХХІ століття. Визначено шляхи реалізації питання в сучасному європейському контексті. Зазначено важливість відродження ідентичності української культури відповідно реалізації ідей реформування мистецької шкільної освіти. Виділено роль національно-патріотичного виховання молоді як умова входження української культури до світової культурної спільноті.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мистецька освіта як інструмент творення особистості
    (Вінниця, 2022) Слободянюк, І.
    У статті досліджено вплив мистецької освіти на розвиток естетичної культури людини. Короткий визначено вплив різних видів мистецтва на виховання особистості, що є особливо важливим знаряддям формування у людини естетичного досвіду та компетентностей, а також важливою умовою гармонійних соціальних відносин.Проблема, порушена в статті, це важливий етап у творенні гармонійно розвиненої особистості, її творчого потенціалу, а також усвідомлення індивідумом частки національної та світової культури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Новітні технології та засоби навчання у мистецькій освіті: виховне і розвивальне значення казки
    (Вінниця, 2022) Задорожна, Ю.
    У статті розкрито сутність понять «мистецька освіта», народна казка, «художнньо-педагогічна технологія», «інноваційна педагогічна діяльність». Розглянуто зміст інноваційної підготовки майбутніх педагогів до занять з мистецтва. Запропоновано інноваційні художньо-педагогічні технологі, казкотерапія, спрямовані на активізацію креативності дітей у дошкільному та молодшому шкільному віці; розуміння й пізнння оточуючого світу через уявні образи в старших класах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтерактивні педагогічні технології художньо-естетичного розвитку учнів початкової школи: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Калінська, Яна Юріївна
    В дипломній роботі розглядається проблема мистецької освіти учнів початкових класів, зміст та організаційна сутність інтерактивних технологій художньо-естетичного розвитку дітей молодшого шкільного віку. Тема знаходиться у центрі уваги сучасних дослідників і потребує як теоретичного так і практичного вирішення, що зумовило її вибір. В роботі ґрунтовно проаналізовано науково-педагогічні дослідження, що висвітлюють різні підходи щодо визначення поняття „інтерактивні технології”, розкрито педагогічні умови використання інтерактивних технологій художньо-естетичного розвитку учнів початкової школи, сформульовано критерії та показники художньо-естетичного розвитку учнів початкової школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Актуальні питання мистецької освіти та виховання
    (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2018) Белінська, Т. В.; Белинская, Т. В.; Belinska, T. V.
    До збірника матеріалів науково-практичної конференції включено наукові статті викладачів і студентів у яких відображено результати актуальних досліджень теоретико-методологічних концепцій мистецької освіти та виховання.