Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 11
  • Thumbnail Image
    Item
    Класифікація та будова тканин і матеріалів для вишивання
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Лебідь, С.О.; Lebid, S.O.; Лесик, А.Р.; Lesyk, A.R.; Поплінська, Т.О.; Poplinska, T.O.; Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.
    У статті наведено класифікацію та характеристику будови тканин і матеріалів для вишивання. Для основи, на якій вишивають, застосовують різні види тканин: вовняні, лляні, конопляні, канва. Зазначено, що тип застосовуваної тканини залежить від техніки вишивання. Найбільше використовують канву – це тканина з великими рідкими поздовжніми й поперечними нитками, що утворюють правильні квадратики. Канву широко використовують для вишивання хрестом, косою чи прямою гладдю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика виконання вітражного розпису на склі в умовах гурткової роботи з декоративно-ужиткового мистецтва
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Свята, М.В.; Svyata, M.V.; Шовкалюк, А.В.; Shovkalyuk, A.V.
    У статті розглянуто питання освітнього потенціалу декоративно-ужиткового мистецтва та його окремого складового елементу – художнього розпису по склу в умовах гурткової роботи. Представлено технологію (методику) виконання художнього розпису скла на заняттях з декоративно-ужиткового мистецтва, визначено основні завдання педагога на кожному її етапі, а також особливості, необхідні для формування художнього досвіду за допомогою такої роботи. Сформульовано висновок про необхідність теоретичних знань, володіння методикою як декоративно-ужиткового мистецтва в цілому, так і його елементів зокрема, які сприяють активному формуванню в особистості цілісного погляду на художній потенціал такого мистецтва, його художній зміст.
  • Thumbnail Image
    Item
    Навчання майбутніх учителів трудового навчання та технологій основам композиції у декоративно-ужитковому мистецтві
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Соловей, В.В.; Solovey, V.V.; Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Лукова, О.М.; Lukova, O.M.; Багрій, Д.С.; Bahriy, D.S.
    У статті теоретично обґрунтовано доцільність навчання майбутніх учителів трудового навчання та технологій основам композиції у декоративно-ужитковому мистецтві та формування у них уявлень про основні поняття, закони і засоби композиції. Зазначено, що композиція, яка становить підґрунтя світобудови, є основою створення композиції будь-якого художнього твору. Гармонія, цілісність, симетрія, ритм, що властиві для світу природи, лежать і в основі будь-якого людського творіння.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичне виховання учнів закладів загальної середньої освіти засобами декоративно-ужиткового мистецтва
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Соловей, В.В.; Solovey, V.V.; Свята, М.В.; Svyata, M.V.; Сімончук, В.В.; Simonchuk, V.V.
    У статті теоретично обґрунтовано об’єктивну необхідність включення декоративно-ужиткового мистецтва в процес естетичного виховання і мистецької освіти учнів закладів загальної середньої освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Науково-теоретичні аспекти формування готовності майбутніх учителів трудового навчання та технологій до навчання учнів закладів загальної середньої освіти декоративно-ужиткового мистецтва
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Соловей, В.В.; Solovey, V.V.; Сухорукова, Н.Ю.; Sukhorukova, N.Yu.
    У статті обґрунтовано об’єктивну необхідність і розкрито науково-теоретичні аспекти формування готовності майбутніх учителів трудового навчання та технологій до навчання учнів закладів загальної середньої освіти декоративно-ужиткового мистецтва. Визначено низку суперечностей у системі професійної підготовки вчителів трудового навчання та технологій, що зумовлюють актуальність проблеми; теоретико-методологічні положення досліджуваної проблеми. Сформульовано організаційно-педагогічні умови формування досліджуваного феномену; практичні рекомендації з удосконалення професійної підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій у контексті дослідження.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток у майбутніх педагогів середньої і професійної освіти, фахівців образотворчого та декоративного мистецтва художньо-творчої активності засобами орнаментального мистецтва
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Дощечкіна, І.В.; Doshchechkina, I.V.; Лукова, О.М.; Lukova, O.M.; Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.
    У статті обґрунтовано науково-теоретичні основи орнаментальної композиції; виявлено психолого-педагогічні умови розвитку у майбутніх учителів трудового навчання та технологій, педагогів професійної освіти і фахівців образотворчого та декоративного мистецтва художньо-творчої активності засобами орнаментального мистецтва; визначено критерії оцінки розвитку у студентів художньо-творчої активності під час виконання орнаментальних композицій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психолого-педагогічні основи організації художньо-творчої діяльності студентів на заняттях з декоративно-ужиткового мистецтва
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Свята, М.В.; Svyata, M.V.; Семенюк, С.П.; Semenyuk, S.P.
    У статті схарактеризовано психолого-педагогічні основи організації та обґрунтовано особливості педагогічного супроводу художньо-творчої діяльності майбутніх учителів технологій та педагогів професійної освіти на заняттях з декоративно-ужиткового мистецтва.
  • Thumbnail Image
    Item
    Художні особливості Подільської народної вишивки
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Плазовська, Л.В.; Plazovska, L.V.; Лукова, О.М.; Lukova, O.M.
    У статті зазначено, що важливе місце в духовно-мистецькій культурі українського народу з давніх-давен посідала вишивка, яка розкриває багатство творчих сил народу, вершини його мистецького хисту, становить унікальне мистецтво народної графіки. Своєрідною за кольоровою гамою, орнаментальними мотивами, способом їх компонування у візерунок, структурою та технікою виконання є подільська вишивка. У статті також розкрито художні особливості подільської народної вишивки, у цілому, та у регіональному контексті, зокрема, характерні особливості її колористики й орнаментики, техніки виконання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретичні аспекти навчання майбутніх фахівців швейного виробництва у закладах професійної (професійно-технічної) освіти декоративного рішення костюма
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля»., 2020) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Магдич, Я.І.; Магдич, Я.И.; Magdych, Yа.I.
    У статті визначено теоретичні аспекти навчання майбутніх фахівців швейного виробництва у закладах професійної (професійно-технічної) освіти декоративного рішення костюма; розкрито зміст декоративного рішення костюма; схарактеризовано матеріали, техніки і засоби, які використовують для декорування одягу; наголошено на ефективності практичної роботи під час навчання майбутніх фахівцями швейного виробництва художньо-декоративного оздоблення одягу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій, педагогів професійної освіти і фахівців образотворчого та декоративного мистецтва естетичних уявлень засобами орнаментальної композиції
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Марущак, О.В.; Marushchak, O.V.; Бабчук, Ю.М.; Бабчук, Ю.Н.; Babchuk, Yu.M.; Чадюк, Г.Ф.; Chadyuk, G.F.; Бойчук, С.О.; Бойчук, С.А.; Boychuk, S.O.
    У статті уточнено зміст і сформульовано визначення поняття «естетичні уявлення студентів»; виявлено педагогічний потенціал національного орнаменту як частини народного художнього образотворчого мистецтва у формуванні естетичних уявлень у майбутніх учителів трудового навчання та технологій, педагогів професійної освіти і фахівців образотворчого та декоративного мистецтва; сформульовано організаційно-педагогічні умови формування у студентів естетичних уявлень засобами національного орнаменту.