Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 13
  • Thumbnail Image
    Item
    Основи декоративно-вжиткового мистецтва. Практикум.
    (Вінниця: ВДПУ, 2023) Шимкова, І. В.; Shymkova, I. V.; Марущак, О. В.; Maryshchak, O. V.; Цвілик, С. Д.; Tsvilyk, S. D.
    Даний навчально-методичний посібник призначений для студентів та широкого кола зацікавлених осіб, що бажають освоїти основи декоративно-ужиткового мистецтва. Посібник розроблено з урахуванням сучасних тенденцій у світі дизайну та мистецтва, а також з фокусом на практичний виконавський аспект. Практичні роботи присвячені видам декоративно-ужиткового мистецтва, включаючи текстильне мистецтво, писанкарство, полімерну глину та інші матеріали. Автори докладно розглядають техніки виконання, властивості матеріалів, а також розвивають творчий підхід до створення виробів. Кожне практичне завдання супроводжується поясненнями, ілюстраціями та порадами щодо вдосконалення майстерності. Посібник також враховує можливість використання сучасних технологій та інновацій у декоративно-ужитковому мистецтві.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування у вчителів трудового навчання та технологій фахової компетенції з проєктування предметно-просторового середовища засобами декоративно-ужиткового мистецтва
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Марущак, О. В.; Ткаченко, А. Г.; Озеруга, Д. В.
    Визнання дидактичної цінності декоративно-ужиткового мистецтва, а також його необмежених потенційних можливостей щодо формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій фахової компетенції з проєктування предметно-просторового середовища засобами декоративно-ужиткового мистецтва зумовило необхідність формулювання організаційно-педагогічних умов та обґрунтування теоретичних основ формування у здобувачів вищої освіти розглядуваної компетенції. Методологічну основу дослідження складають положення психолого-педагогічної теорії діяльності, теорії компетентнісного підходу в освіті, теоретичні положення досліджень провідних учених-педагогів в галузі художньої освіти на засадах національно-культурних традицій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування у майбутніх учителів трудового навчання та технологій професійних компетенцій в умовах інтегративного освітнього середовища
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Марущак, О. В.; Дощечкіна, І. В.; Недзеленко, Ю. А.
    У статті розглянуто особливості організації навчання майбутніх учителів трудового навчання та технологій; теоретичні аспекти реалізації міждисциплінарної інтеграції як засобу формування у здобувачів вищої освіти професійних компетенцій; запропоновані практичні рекомендації щодо створення інтегративного освітнього середовища в контексті фахових дисциплін.
  • Thumbnail Image
    Item
    Принципи формування художньо-естетичної компетентності педагога в галузі декоративно-ужиткового мистецтва
    (Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2019) Марущак, О. В.; Marushchak, O. V.; Багрій, Д. С.; Багрий, Д. С.; Bagriy, D. S.; Тихолаз, Д. В.; Tikholaz, D. V.
    У статті наведено визначення художньо-естетичної компетентності, схарактеризовано її компоненти (когнітивний, мотиваційно-ціннісний, діяльнісно-практичний, рефлексивний, комунікативний, естетичний); визначено й теоретично обґрунтовано педагогічні закономірності та принципи формування у майбутніх педагогів художньо-естетичної компетентності засобами декоративно-ужиткового мистецтва.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтегративна природа декоративно-ужиткового мистецтва як засіб розвитку індивідуальності педагога
    (Wloclawek, Republic of Poland, 2019) Марущак, О. В.; Marushchak, O. V.
    У статті зазначено, що інтегративна природа декоративно-ужиткового мистецтва є основною причиною його успішної пристосованості у світі сучасного мистецтва; визначено сфери прояву та властивості інтегративної природи декоративно-ужиткового мистецтва; наголошено на тому, що стійкість декоративно-ужиткового мистецтва забезпечує синтез народної культури та творчості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування творчих здібностей майбутніх учителів трудового навчання та технологій засобами декоративно-ужиткового мистецтва
    (London / Лондон. – Warszawa, 2019) Марущак, О. В.; Marushchak, O. V.; Савлук, В. М.; Савлук, В. Н.; Savluk, V. M.; Свята, М. В.; Святая, М. В.; Svyata, M. V.
    У статті схарактеризовано особливості формування творчих здібностей майбутніх учителів трудового навчання та технологій засобами декоративно-ужиткового мистецтва; визначено творчі здібності як можливості студентів, що проявляються в умінні виконувати дії творчого характеру та реалізуються в конкретних продуктах діяльності; наголошено, що творчі здібності в декоративно-прикладній діяльності мають специфічні особливості, пов’язані із психологічними закономірностями художнього сприйняття та процесами створення художнього образу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування художньо-естетичної компетентності засобами декоративно-ужиткового мистецтва: зміст і структура феномену
    (Riga, Latvia: «Baltija Publishing», 2019) Зузяк, Т. П.; Zuziak, T. P.; Марущак, О. В.; Marushchak, O. V.
    У статті проаналізовано поняття компетентності як інтегративної характеристики особистості педагога; визначено поняття художньо-естетичної компетентності, її основні компоненти (когнітивний, мотиваційно-ціннісний, діяльнісно-практичний, рефлексивний, комунікативний, естетичний). Зазначено, що успіх та ефективність формування художньо-естетичної компетентності залежить від сукупності адекватних принципів, функціональної спрямованості навчання, методів і прийомів, засобів та педагогічних умов, за яких буде організовано навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Досвід визначних майстрів гончаротворення як передумова етнокультурного виховання студентської молоді
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Зузяк, Т. П.; Zuziak, T. P.; Марущак, О. В.; Maruschak, O. V.
    У статті обґрунтовано вплив художньо-технологічних традицій та досвіду самобутніх центрів, визначних майстрів народного мистецтва на етнокультурне виховання молоді; з метою прилучення обдарованої молоді до традиційного виду декоративно-ужиткового мистецтва українців – гончарства – зроблено історичний екскурс в історію гончарства Поділля
  • Thumbnail Image
    Item
    Методичні аспекти етнокультурного виховання учнів старшої школи засобами декоративно-ужиткового мистецтва
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Марущак, О. В.; Maruschak, O. V.; Кашуба, А. В.; Kashuba, A. V.; Магдич, Я. І.; Магдич, Я. И.; Magdych, Ya. I.
    У статті розкрито зміст поняття «етнокультурне виховання учнів»; визначено основні принципи, мету, завдання етнокультурного виховання учнів; обґрунтовано можливості декоративно-ужиткового мистецтва для етнокультурного виховання старшокласників; схарактеризовано основні напрями та визначено методичні аспекти етнокультурного виховання старшокласників засобами декоративно-ужиткового мистецтва.
  • Thumbnail Image
    Item
    Духовно-естетичне виховання учнів знз засобами гончарного мистецтва
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Марущак, О. В.; Maruschak, O. V.; Савчук, І. В.; Савчук, И. В.; Savchuk, I. V.; Бойчук, С. О.; Бойчук, С. А.; Boichuk, S. O.
    У статті обґрунтовано об’єктивну необхідність застосування засобів декоративно-ужиткового мистецтва на уроках трудового навчання з метою духовно-естетичного виховання учнів; розкрито дидактичні можливості засобів гончарного мистецтва в духовно-естетичному вихованні учнів загальноосвітніх навчальних закладів.