Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Декорування інтер’єру як складова підготовки учнів старшої школи у процесі профільного навчання
    (Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2019) Зузяк, Т. П.; Zuziak, T. P.; Бенеда, М. С.; Beneda, M. S.; Лудан, Д. В.; Ludan, D. V.
    У статті розкрито вивчення учнями старшої школи основ декорування інтер’єру у процесі профільного навчання. Охарактеризована програма профілю «Основи дизайну», розглянуто основні уміння й навички, які засвоюють учні під час вивчення декорування інтер’єру. Розкрито правила декорування інтер’єру, основні стилі та засоби декорування інтер’єру.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування художньо-естетичної компетентності засобами декоративно-ужиткового мистецтва: зміст і структура феномену
    (Riga, Latvia: «Baltija Publishing», 2019) Зузяк, Т. П.; Zuziak, T. P.; Марущак, О. В.; Marushchak, O. V.
    У статті проаналізовано поняття компетентності як інтегративної характеристики особистості педагога; визначено поняття художньо-естетичної компетентності, її основні компоненти (когнітивний, мотиваційно-ціннісний, діяльнісно-практичний, рефлексивний, комунікативний, естетичний). Зазначено, що успіх та ефективність формування художньо-естетичної компетентності залежить від сукупності адекватних принципів, функціональної спрямованості навчання, методів і прийомів, засобів та педагогічних умов, за яких буде організовано навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Художній розпис як вид декоративно-ужиткового мистецтва на уроках технологій учнів середньої школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Зузяк, Т. П.; Zuziak, T. P.; Якубівська, Н. Л.; Якубовская, Н. Л.; Yakubivska, N. L.
    У статті розглянуто художній розпис як вид декоративно-ужиткового мистецтва та вивчення його на уроках технологій учнів середньої школи. Розглянуто історію виникнення художнього розпису. Значна увага приділена розкриттю суті Петриківського розпису. Доведено, що введення в навчальну програму учнів середньої щколи вивчення художнього розпису має важливе виховне та естетичне значення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості навчання учнів старшої школи технології ручного ткацтва
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Зузяк, Т. П.; Zuziak, T. P.; Музика, О. Р.; Музыка, О. Р.; Muzyka, O. R.
    У статті визначені особливості та головні завдання навчання учнів старшої школи технології ручного ткацтва. Розглянуто історію виникнення гобелену. Доведено, що введення в навчальну програму учнів старшої школи уроків ткацтва підвищують індивідуальну художню майстерність та сприяють розвитку естетичного виховання учня.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика вивчення предмету «Композиція» в ПТНЗ художнього профілю
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Зузяк, Т. П.; Zuziak, T. P.; Дурба, Т. Л.; Durba, T. L.; Зьомка, М. О.; Zyomka, M. O.
    У статті розкрита методика вивчення предмету «Композиція» в професійно-технічному закладі художнього профілю. Доведено, що у ПТНЗ художнього профілю при вивченні предмету «Композиція» найбільш вдало використовувати метод проектів. Метою навчального проектування є створення педагогом таких умов під час освітнього процесу, за яких його результатом є індивідуальний досвід проектної діяльності учня професійно-технічного навчального закладу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль гуртка декоративно-ужиткового мистецтва у формуванні естетичного смаку учнів
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Зузяк, Т. П.; Zuziak, T. P.; Лудан, Д. В.; Ludan, D. V.; Пінаєва, В. В.; Пинаева, В. В.; Pinaeva, V. V.
    У статті розглянуто роль гуртка декоративно-ужиткового мистецтва в формуванні естетичного смаку учнів. Доведено, що робота учнів на гурткових заняттях передусім направлена на розвиток творчого та креативного застосування нових знань, умінь та навичок для створення художніх виробів декоративно-ужиткового мистецтва. Саме гурткова робота творчого характеру розвиває як інтелектуальні, так і творчі здібності учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Досвід визначних майстрів гончаротворення як передумова етнокультурного виховання студентської молоді
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2018) Зузяк, Т. П.; Zuziak, T. P.; Марущак, О. В.; Maruschak, O. V.
    У статті обґрунтовано вплив художньо-технологічних традицій та досвіду самобутніх центрів, визначних майстрів народного мистецтва на етнокультурне виховання молоді; з метою прилучення обдарованої молоді до традиційного виду декоративно-ужиткового мистецтва українців – гончарства – зроблено історичний екскурс в історію гончарства Поділля