Факультет мистецтв і художньо-освітніх технологій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b8c31212-66fe-4d21-b8fe-45d63fdbe3aa

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 13
  • Thumbnail Image
    Item
    Дидактичні умови засвоєння графічних понять учнями закладів загальної середньої освіти
    (Вінниця : ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2024) Гаркушевський, В.С.; Нікітіна, І.І.; Кашуба, А.В.
    В статті розглядаються особливості засвоєння графічних понять учнями середньої освіти. Дослідження психологів та практичний досвід підтверджують, що різні за змістом поняття засвоюються засобами різних методів і методичних прийомів, що стимулюють конкретну розумову діяльність учнів. Встановлено, що необхідно спонукати учнів до пошуку виокремлення просторових співвідношень елементів форми предмета, до уявного розміщення образу предмета в уявному просторі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вивчення шорсткості поверхонь деталей та правил її зазначення на робочих креслениках деталей
    (Вінниця : ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2024) Гаркушевський, В.С.; Зеленько, М.А.; Загоруйко, Б.М.
    В статті вивчається феномен шорсткості поверхні та його вплив на комплекс властивостей деталі, правила зазначення вимог до поверхні в конструкторській документації. Визначено, що для контролю якості поверхні шорсткість нормують певними параметрами, які зазначають на креслениках за певними правилами відповідно до вимог стандарту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Активізація пізнавальної діяльності учнів середньої та професійної освіти засобами графічних завдань
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Гаркушевський, В.С.; Harkushevskyi, V.S.; Коломієць, Н.І.; Kolomiets, N.I.; Андрусишина, Д.А.; Andrusyshyna, D.A.
    В статті запропоновано систему графічних задач, що є важливим фактором формування просторового мислення і уявлень учнів в навчанні креслення. Встановлено, що застосування графічних задач дає можливість реалізувати зв’язки креслення з технікою та промисловим виробництвом – читання робочих креслень деталей, складальних та будівельних креслень, урахування деяких технологічних вимог у виконанні креслень і ескізів деталей. Під час розв'язання задач забезпечується формування цілісної системи графічних компетентностей учнів, що сприяє використанню здобутих знань у навчанні інших дисциплін та в практичній діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Алгоритмізація пізнавальної діяльності учнів середньої та професійної школи у комп’ютерному навчанні графічних дисциплін
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Гаркушевський, В.С.; Harkushevsky, V.S.,; Гусятинська, В.І.; Husyatynska, V.I.; Вовк, К.В.; Vovk, K.V.
    В статті йдеться про поєднання комп’ютерних і традиційних (немашинних) технологій графічної підготовки учнів середньої та професійної школи. Головною умовою достатньо швидкого й правильного виконання побудов в графічному редакторі є знайомство користувача з основними принципами роботи. Встановлено, що раціональним дидактично обґрунтований алгоритм навчально-пізнавальної діяльності учнів за новою комп’ютерною технологією містить: теоретичний курс (зміст навчання); вивчення теоретичного матеріалу за допомогою комп’ютера; усвідомлення й закріплення теорії за допомогою інтерактивних курсів; формування й розвиток графічних практичних умінь та здатностей з використанням комп’ютера; оцінювання набутих графічних компетентностей з використанням автоматизованого контролю знань в режимі самоконтролю й контролю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Побудова геометричних форм тривимірних об’єктів засобами хмарних сервісів
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2023) Гаркушевський, В.С.; Harkushevsky, V.S.; Городюк, Я.В.; Horodyuk, Y.V.; Дзісь, Т.В.; Dzis, T.V.
    В статті аналізуються функції і логічні операції комп’ютерного моделювання тривимірних тіл й аналізу їх геометричної форми, що застосовуються у процесі виготовлення проєктно-конструкторської документації та під час навчання графічних дисциплін у середній, професійній школі та в закладах вищої освіти. Встановлено, що застосування комп’ютерних моделей під час аналізу геометричної форми предмета активізує освітній процес, прискорює процеси проєктування, оновлює графічні знання на основі сучасних комп’ютерних технологій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування алгоритмів МІСRОSOFT ЕХСЕL у виконанні розрахунково-графічних завдань з технологій обробки матеріалів у середній та професійній школі
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2022) Гаркушевський, В.С.; Harkushkvskyi, V.S.; Бабич, В.В.; Babych, V.V.; Подвальнюк, А.І.; Podvalniuk, A.I
    У статті схарактеризовано методичні аспекти застосування алгоритмів МІСRОSOFT ЕХСЕL під час виконання й перевірки розрахунково-графічних завдань з технологій обробки матеріалів учнів середньої та професійної школи. Встановлено, що у перевірці розрахунково-графічних завдань з обробки конструкційних матеріалів складно здійснювати контроль за правильністю отриманих відповідей. Ефективним в даному випадку буде використання електронних таблиць. Для цього потрібно створити розрахунковий алгоритм, за допомогою якого будуть здійснюватися розрахунки, що дає змогу за невеликий проміжок часу здійснювати комплексний контроль.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання веб-орієнтованої системи управління ILIAS у навчанні технологій учнів закладів середньої та професійної освіти
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Шимкова, І.В.; Shymkova, I.V.; Гаркушевський, В.С.; Garkushevsky, V.S.; Єсіна, О.Л.; Yesina, O.L.; Головін, Р.О.; Golovin, R.O.
    У статті йдеться про особливості використання веб-орієнтованої системи управління ILIAS у навчанні технологій учнів закладів середньої та професійної освіти, що дає змогу створити персональне навчальне середовище для кожного зареєстрованого учня з особистими налаштуваннями, мультимедійними навчальними матеріалами, тестами, глосарієм, функціями друку, пошуковим механізмом і засобами комунікації. Учні можуть працювати в системі, використовуючи мережу інтернет або локальну мережу навчального закладу. Зареєстровані в системі вчителі мають змогу формувати групи учнів, розробляти власні мультимедійні навчальні курси та системи тестового контролю знань. З’являються необмежені можливості для створення мультимедійних навчальних матеріалів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дидактичні можливості комп’ютерно-інформаційних технологій у навчанні технологій конструкційних матеріалів учнів старшої школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2021) Гаркушевський, В.С.; Garkushevsky, V.S.; Цвілик, С.Д.; Tsvilyk, S.D.; Заболотна, К.С.; Zabolotna, K.S.; Зеленько, М.А.; Zelenko, M.A.
    У статті йдеться про дидактичні можливості комп’ютерно-інформаційних технологій у навчанні технологій конструкційних матеріалів учнів старшої школи. Встановлено, виклад теоретичного матеріалу з технологій виробництва конструкційних матеріалів часто супроводжується демонструванням основних теоретичних положень засобами навчальних комп’ютерних презентацій або робочого середовища найпоширеніших систем автоматизованого проєктування (САПР), а реалізація педагогічного контролю можлива засобами комп’ютерних програмних оболонок (KTC Net, TestMan, TestReader, VeralTest тощо), що наповнюються тестовими завданнями певної складності й ваги оцінювання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проектування міжпредметних взаємодій у навчанні креслення учнів професійної школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Лемішова, Л.І.; Lemishova, L.I.; Чичирко, О.Ю.; Chychyrko, O.YU.; Гаркушевський, В.С.; Garkushevskіy, V.S.
    У статті схарактеризовано певні риси міжпредметних взаємодій під час навчання креслення учнів професійної школи. Актуалізовано необхідність здійснення міжпредметних зв’язків основ виробництва, технічного креслення з інших наук, так як професійна підготовка є важливим етапом у підготовці учнів професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) до діяльності у сфері матеріального виробництва. Встановлено, що характер мобілізації знань залежить від особистості, дійсності знань та змісту праці. Використовуючи отримані знання з креслення, фізики, учні перевіряють правильність цих знань досвідом і, одержавши бажані результати, знаходять ствердження істинності своїх знань. У діяльності учні доповнюють і збагачують свої теоретичні знання, розширюють область їхнього застосування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування економічних компетентностей учнів старшої школи засобами проблемного навчання
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Гаркушевський, В.С.; Garkushevsky, V.S.; Сметанський, А.Л.; Smetansky, A.L.; Уманець, М.І.; Umanets, M.I.
    У статті розглядаються аспекти проблемного навчання основ підприємництва учнів старшої школи. Встановлено, що формування економічних компетентностей учнів старшої школи ґрунтується на мотиваційних чинниках. Для створення проблемних ситуацій необхідно ставити перед учнями практичні й теоретичні завдання, під час виконання яких вони відкривають для себе нові знання або способи дії. Важливою умовою успішного створення й розв’язання проблемних ситуацій є вміле формулювання проблемних завдань й використання веб-квестового методу проектів.