Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Профілактика захворювань дітей та підлітків. Методичні рекомендації для підготовки до практичних занять
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Завальнюк, Оксана Леонідівна
    У навчально-методичному посібнику розглядаються теоретичні і практичні питання виявлення найпоширеніших захворювань дітей шкільного віку: патології хребта, порушення зору, захворювань шлунково-кишкового тракту та методи їх профілактики під час навчального процесу, а також медичні вимоги безпеки (правила і норми) щодо освітнього середовища у всіх типах закладів загальної середньої освіти. Посібник містить опорні питання лекційного курсу, рекомендації до виконання практичних занять із зразками а також завдання для самоперевірки знань, які допоможуть в організації самостійної роботи здобувачів – майбутніх вчителів біологічного фаху.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методи і методика дослідження антропогенних ландшафтів студентами географами закладів вищої освіти
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Денисик, Г. І.; Чиж, О. П.
    В статті розглянуто проблему використання специфічних методів та методики дослідження антропогенних ландшафтів у навчальному процесі географічних та природничо-географічних факультетів закладів вищої освіти (ЗВО) України. Зазначено, що вирішення цієї проблеми розпочалося лише 20-х років ХХІ ст., що зумовлено введенням у навчальний процес таких курсів як «Антропогенне ландшафтознавство», «Конструктивне ландшафтознавство» та низки спеціальних дисциплін. Мета дослідження – виокремити та обґрунтувати необхідність застосування специфічних методів пізнання антропогенних ландшафтів студентами географами для детального їх вивчення у процесі майбутньої освітянської географічної діяльності. Серед специфічних методів дослідження антропогенних ландшафтів розглянуто методи: історизму, або ретроспективного аналізу, врахування сумісництва природних і антропогенних ландшафтів, складання карт історико-географічних рядів. Також обґрунтовано можливості використання методів інших наук, які споріднені з відповідними класами антропогенних ландшафтів. Особлива увага приділена ретроспективному аналізу динаміки розвитку антропогенних ландшафтів. Серед них одним з основних є метод картографічної реконструкції. У результаті застосування цього методу студенти географи мають можливість створити історико-генетичний ряд карт, на яких відображають найбільш характерні часові зрізи розвитку антропогенних ландшафтів досліджуваного регіону. Зазначено також, що із методом картографічної реконструкції тісно взаємопов’язаний метод природно-антропогенного сумісництва, який дає можливість студентам географам обґрунтувати реконструкцію сучасних антропогенних ландшафтів у майбутньому з метою їх раціонального використання. Підходи до використання у навчальному процесі зазначених методів розглянуто на прикладі дослідження техногенних ландшафтів, які найбільш яскраво представляють антропогенні ландшафти. На прикладі гірничопромислових ландшафтів околиць містечка Турбів Вінницької області показано методику їх дослідження сумісно викладачами та студентами природничо-географічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського та учнів старших класів Турбівської загальноосвітньої школи. У подальшому потрібно конкретизувати методи суміжних досліджень відповідно до кожного класу антропогенних ландшафтів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Медико-соціальний аналіз впливу навчального процесу на стан здоров'я студентів педагогічного ВУЗу: дипломна робота
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2021) Логінова, Олександра Олександрівна; Loginova, A. A.; Логинова, А. А.
    Проведено комплексне медико-соціальне дослідження стану здоров'я і способу життя студентів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського в умовах соціально-економічних реформ. Дана характеристика способу і умов життя студентів дозволила визначити основні тенденції в динаміці, структурі і рівні захворюваності. Сформульовано інтегральна оцінка провідних медико-соціальних характеристик способу життя студентів. Встановлено залежність стану їх здоров'я від факторів навчального процесу, медико-демографічних та соціально-гігієнічних показників, виявлені найбільш значимі з них. Проведено моделювання та прогнозування порушень стану здоров'я з урахуванням умов і способу життя студентів педагогічного ВНЗ. Виявлено і в ієрархічному порядку побудовані фактори ризику їх здоров'я. На основі узагальнення отриманих матеріалів розроблено пропозиції щодо оптимізації стану здоров'я студентів педагогічного вузу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Упровадження інноваційних технологій в процесі вивчення біології
    (Przemyśl: Nauka i stud., 2021) Нікітченко, Л.О.; Nikitchenko, L.O.; Баюко, Н.В.; Baiurko, N.V.; Голик, Т.В.; Golik, T.; Сукач, В.М.; Sukach, V.
    У статті йдеться про інноваційні методи навчання, що передбачають зростання ролі учня в навчальному процесі, зміщення центру навчального процесу від вчителя до учня; посилення функції підтримки учня, допомоги йому в організації індивідуального навчального процесу; можливість зворотного зв’язку вчителя з кожним учнем у процесі використання навчальних та інформаційних технологій
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретико-методичні засади підготовки майбутніх учителів при-родничих дисциплін у процесі фахової практики
    (Вінниця : ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017) Нікітченко, Л. О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L. O.; Левчук, Н. В.; Levchuk, N. V.
    Автори монографії ставили за мету дати в оглядовому форматі основну інформацію, необхідну для організації та проведення фахових практик у процесі професійної підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін Робота спрямована на підвищення якості підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін і може використовуватися у навчальному процесі ВНЗ за різними кваліфікаційними рівнями із напрямами підготовки 091 Біологія, 014.05 Середня освіти (Біологія). У роботі розглянуто окремі питання методичного забезпечення фахових практик