Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Психолого-педагогічні основи формування дослідницьких умінь учнів у процесі вивчення природничих дисциплін
    (Вінниця, 2020) Нікітченко, Л. О.; Левчук, Н. В.; Баюрко, Н. В.
    Вчитель природничих дисциплін повинен створити сприятливі умови для професійного самовизначення учнів, сприяти розвитку творчого мислення, практичних навичок роботи, морально-волових якостей, культури праці. На заняттях учні ознайомлюються з різними практичної діяльності, і в залежності від виявлених здібностей у них формується інтерес до певних тем з хімії та біології. Педагогічна освіта  особливий тип професійної підготовки, в якій метою є не тільки засвоєння системи знань, умінь і навичок, а й формування професійних якостей особистості майбутнього вчителя. Головним завданням постає розуміння вчителем структури й особливостей педагогічної діяльності, специфіки роботи вчителя, усвідомлення того, що особистість учителя є головним “інструментом” його успішної діяльності з учнями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Становлення особистісної позиції майбутніх учителів природничих дисциплін у процесі проведення фахової практики
    (София, 2009) Білявська, Л. О.; Белявская, Л. А.; Biliavska, L. O.
    В статті висвітлено питання, що стосуються становлення особистісної позиції майбутніх учителів природничих дисциплін у процесі проведення фахової практики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретико-методичні засади підготовки майбутніх учителів при-родничих дисциплін у процесі фахової практики
    (Вінниця : ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017) Нікітченко, Л. О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L. O.; Левчук, Н. В.; Levchuk, N. V.
    Автори монографії ставили за мету дати в оглядовому форматі основну інформацію, необхідну для організації та проведення фахових практик у процесі професійної підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін Робота спрямована на підвищення якості підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін і може використовуватися у навчальному процесі ВНЗ за різними кваліфікаційними рівнями із напрямами підготовки 091 Біологія, 014.05 Середня освіти (Біологія). У роботі розглянуто окремі питання методичного забезпечення фахових практик
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх учителів природничих дисциплін у процесі фахової практики
    (ВДПУ, Вінниця, 2017) Нікітченко, Л. О.; Nikitchenko, L. O.
    Дослідження присвячено проблемі професійної підготовки майбутнього вчителя природничих дисциплін у процесі фахової практики. Результатами дослідження стало виявлення змісту, форм, принципів та методів професійної підготовки. Визначено структуру професійної підготовки майбутнього вчителя, яка включає мотиваційний, змістовий, практично-діяльнісний та організаційно-методичний компоненти; критерії, показники, уточнено рівні готовності до професійної діяльності. Теоретично обґрунтовано доцільність застосування під час професійної підготовки майбутніх учителів у процесі фахової практики таких педагогічних умов: забезпечення практичного застосування біологічних знань під час навчально-дослідної діяльності у процесі фахової практики; надання цілям професійної підготовки у процесі фахової практики особистісної спрямованості; забезпечення стадіального проходження студентами фахової практики відповідно до етапів професійної підготовки (адаптація − результативна активність − індивідуалізація процесу навчання − оволодіння педагогічною майстерністю); відповідно до етапів професійної підготовки використання системи завдань дослідного характеру із застосуванням інтерактивних методів навчання. Розроблено й експериментально перевірено авторську методику професійної підготовки майбутнього вчителя природничих дисциплін у процесі фахової практики.