Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх учителів до екологічної освіти дітей молодшого шкільного віку в умовах євроінтеграції
    (Актуальні питання географічних, біологічних та хімічних наук: основні наукові проблеми та перспективи дослідження / Збірник наукових праць ВДПУ, 2023) Ткачук, Л. В.; Баюрко, Н. В.
    Публікація актуалізує питання професійної підготовки майбутніх педагогів та висвітлює можливості імплементації кращої європейської практики екологічної освіти дітей молодшого шкільного віку. Зазначено, що участь у програмі «Erasmus+» дозволяє українським освітянам розвивати міжнародні зв’язки з партнерськими інституціями в ЄС, впроваджувати у вітчизняну практику нові освітні програми навчання, що підвищує якість освіти та забезпечує її відповідність міжнародним стандартам.
  • Thumbnail Image
    Item
    Екскурсія у природу як форма організації екологічної освіти і виховання учнів
    (Актуальні питання географічних, біологічних та хімічних наук: основні наукові проблеми та перспективи дослідження / Збірник наукових праць ВДПУ, 2023) Домбровська, Н. Ф.; Баюрко, Н. В.
    У статті висвітлено роль екскурсій у природу як способу організації екологічної освіти, спрямованої на формування екологічної свідомості та розвиток особистої відповідальності учнів за стан збереження довкілля. Ключовими ідеями досвіду навчально-екскурсійної діяльності є збагачення форм її організації і проведення. Обґрунтовано ефективність використання віртуальних екскурсій та сучасних інноваційних освітніх технологій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток творчого потенціалу майбутніх учителів біології як складова їхньої професійної підготовки
    (Актуальні питання географічних, біологічних та хімічних наук: основні наукові проблеми та перспективи дослідження / Збірник наукових праць ВДПУ, 2021) Баюрко, Н. В.; Baiurko, N. V.
    У статті висвітлено проблеми формування творчої особистості учителя біології у процесі професійної підготовки. Теоретично обґрунтовано розвиток творчої пізнавальної активності студентів у освітньому процесі, стимулювання самореалізації майбутніх педагогів у процесі самостійної практичної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика реалізації краєзнавчої складової в процесі навчання біології учнів основної школи
    (Актуальні питання географічних, біологічних та хімічних наук: основні наукові проблеми та перспективи дослідження. Збірник наукових праць ВДПУ, 2021) Суєцька, Х. О.; Баюрко, Н. В.
    У статті проаналізовано зміст навчальної програми шкільного курсу біології та його краєзнавчу спрямованість. Висвітлено можливості упровадження краєзнавчих завдань під час організації екскурсій і проведення практичних занять. Розроблені методичні рекомендації щодо формування системи біологічних понять на основі краєзнавчих спостережень. Важливою умовою підвищення ефективності процесу навчання учнів біології є забезпечення тісного зв’язку позаурочної і позакласної роботи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Обґрунтування дидактичних умов використанням мультимедійних технологій навчання під час вивчення біології
    (2022) Страпачук, С. С.; Чернова, Я. С.; Нікітченко, Л. О.; Баюрко, Н. В.
    Сучасна педагогіка розв’язує завдання масового використання мультимедійних технологій під час роботи закладів загальної середньої освіти, можливостей інтернету під час навчання. Під час використання мультимедійних технологій у процесі навчання постає необхідність у чіткому окресленні їх ролі під час освітнього процесу, розкритті їх потенціалу та впливу на свідомість учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація дистанційного навчання учнів на уроках біології
    (Вінниця: ВДПУ, 2022) Нікітченко, Л. О.; Баюрко, Н. В.
    У статті йдеться про організацію дистанційної освіти на уроках біології, яка є сьогодні єдиним способом отримання учнями потрібних знань. Організація освітнього процесу засобами дистанційної освіти ґрунтується на використанні як кращих традиційних методів навчання, так і нових інформаційних та телекомунікаційних технологій, а також на принципах самостійного навчання учнів. Онлайн-навчання в школі пропонує учням широкий вибір навчальних роликів, створених як у форматі традиційних уроків, так і у вигляді невеликих науково-популярних фільмів. Подібні інструменти істотно розширюють можливості навчання біології, пропонують принципово новий підхід до отримання знань узагалі. Наразі дистанційне навчання стало невід’ємною складовою частиною процесу навчання в закладах загальної середньої освіти. Звичайно, дистанційне навчання не може повністю замінити процес традиційного навчання на уроках у школі, однак дистанційні технології цілком здатні бути зручними та ефективними інструментами для викладання біології в школі. У статті описано сервіси, які під час дистанційного навчання допомагали урізноманітнити уроки біології. Також описана модель формування компетентностей учнів на уроках біології з використанням дистанційних технологій навчання. При побудові моделі брались до уваги найсуттєвіші властивості і взаємозв’язки процесу навчання учнів на уроках біології у закладах загальної середньої освіти за допомогою технологій дистанційного навчання. Модель підготовки школярів технологіями дистанційного навчання сконструйовано на основі таких компонентів: мета, принципи, змістові блоки, практичні блоки, компоненти готовності та відповідні їм критеріальні показники, рівні сформованості компетенцій учнів та результат. Запропонована модель базується на ідеї комплексного підходу до процесу навчання учнів на уроках біології в дистанційному режимі і реалізується шляхом раціонального поєднання наявного педагогічного досвіду вчителя з інноваційними та інформаційними технологіями, які спрямовані на формування компетентностей учнів у процесі освітньої діяльності у закладах загальної середньої освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психолого-педагогічні основи формування дослідницьких умінь учнів у процесі вивчення природничих дисциплін
    (Вінниця, 2020) Нікітченко, Л. О.; Левчук, Н. В.; Баюрко, Н. В.
    Вчитель природничих дисциплін повинен створити сприятливі умови для професійного самовизначення учнів, сприяти розвитку творчого мислення, практичних навичок роботи, морально-волових якостей, культури праці. На заняттях учні ознайомлюються з різними практичної діяльності, і в залежності від виявлених здібностей у них формується інтерес до певних тем з хімії та біології. Педагогічна освіта  особливий тип професійної підготовки, в якій метою є не тільки засвоєння системи знань, умінь і навичок, а й формування професійних якостей особистості майбутнього вчителя. Головним завданням постає розуміння вчителем структури й особливостей педагогічної діяльності, специфіки роботи вчителя, усвідомлення того, що особистість учителя є головним “інструментом” його успішної діяльності з учнями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання завдань екологічного спрямування в процесі проходження майбутніми учителями біології різних видів практик
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018) Баюрко, Н. В.; Baiurko, N.V.
    У статті розглядаються організаційно-педагогічні умови формування готовності майбутніх учителів біології до розвитку екологічної компетентності школярів; висвітлюється доцільність умотивованого використання завдань екологічного спрямування в процесі їхньої практичної підготовки як одного з основних шляхів активізації потреби студентів в оволодінні методиками розвитку екологічної компетентності учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Підготовка майбутніх учителів біології до розвитку екологічної компетентності учнів основної школи: монографія
    (Вінниця: Нілан-ЛТД, 2017) Баюрко, Наталія Василівна; Баюрко, Н. В.; Baiurko, N. V.
    У роботі проаналізовано теоретичні засади досліджуваної проблеми, розкрито сутність екологічної компетентності, «готовності майбутніх учителів біології до розвитку екологічної компетентності учнів основної школи», визначено критерії, показники, охарактеризовано рівні сформованості готовності. Теоретично обґрунтовано й експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови та методику формування готовності майбутніх учителів біології до розвитку екологічної компетентності учнів основної школи у процесі навчання у вищих педагогічних закладах освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Теоретико-методологічні аспекти підготовки майбутніх учителів біології до розвитку екологічної компетентності учнів основної школи
    (ВДПУ, Вінниця, 2017) Баюрко, Н. В.; Baiurko, N. V.
    У статті розглянуто дефініцію поняття «екологічна компетентність» у сучасній психологічній і педагогічній літературі, визначено критерії, показники, схарактеризовано рівні сформованості готовності майбутніх учителів біології до розвитку екологічної компетентності учнів основної школи. Описано результати експериментальної перевірки ефективності організаційно-педагогічних умов та методики формування досліджуваної якості у майбутніх учителів біології у процесі навчання у вищих педагогічних закладах освіти.