Факультет іноземних мов

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/8b3994c0-270f-4e57-9a3a-6609126fc292

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Linguistic and cognitive features of english written academic discourse
    (2020) Hrachova, I.; Mosiichuk, A.
    The article highlights the linguistic and cognitive characteristics of English written academic discourse from a cognitive-communicative perspective claiming that the academic prose has a set of verbal features that testify to the actualization of corresponding conceptual structures
  • Thumbnail Image
    Item
    Дискурс як об’єкт новітніх лінгвістичних досліджень
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Лебедєва, Н.
    На основі типу носія інформації виділяють такі різновиди сучасного дискурсу як радіопередача, друкований дискурс, телефонна розмова, спілкування за допомогою електронних засобів. Всі різновиди дискурсу мають свої особливості, дослідженням яких активно займаються галузі сучасного дискурсивного аналізу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасний жіночий політичний дискурс (на прикладі мовленнєвого портрету Ангели Меркель): дипломна робота.
    (Вінницький державний педагогічний ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2016) Пасічник, Світлана Іллівна
    Мовлення Ангели Меркель дуже своєрідне, і з точки зору використання мовних засобів, виразності, із точки зору створення нетипового образу політичного діяча. У виступах федеральної канцлерки простежується відмова від образу лідера, є багато посилань на саму себе як на частину суспільства, а не як на його керівника. У політичному дискурсі Ангели Меркель наявна велика кількість як маскулінних, так і фемінних маркерів мовлення, тому питання приналежності дискурсу канцлерки Німеччини до чоловічого чи жіночого політичного дискурсу залишається спірним.
  • Thumbnail Image
    Item
    Метафорична концептуалізація негативного і позитивного мислення (на матеріалі сучасного американського психологічного дискурсу)
    (Вінниця: ДонНУ ім. Василя Стуса, 2019) Мосійчук, А. В.; Мосийчук, А. В.; Mosiichuk, A.
    У статті схарактеризовано чотири групи метафоричних концептуальних моделей, відмінності в структурній організації яких дозволяють співставити способи метафоричного осмислення концептів НЕГАТИВНЕ МИСЛЕННЯ та ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ, що є складовою частиною сучасної американської концептуальної картини світу. Результати дослідження показали, що трансформація від негативного до позитивного стилю мислення супроводжується появою низки метафоричних концептуальних схем, притаманних новому, позитивному сприйняттю дійсності.