Факультет іноземних мов

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/8b3994c0-270f-4e57-9a3a-6609126fc292

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Thumbnail Image
    Item
    Іншомовна комунікативна компетентість як невід’ємна складова образу сучасного педагога.
    (Науковий фаховий журнал «Імідж сучасного педагога», 2018) Добіжа, Н. В.; Добижа, Н. В.; Dobizha, N. V.; Оніщук, І. І.; Онищук, И. И.; Onishchuk, І. І.
    Формування іншомовної комунікативної компетентності є актуальною науково-практичною задачею сучасної системи вищої освіти. Державний освітній стандарт містить вимоги до компетентності фахівців, які враховують реальні потреби сучасного ринку праці. Від фахівця будь-якої професійної сфери потрібно вміння працювати з інформаційними джерелами (у тому числі іншомовними): обробляти і використовувати отриману інформацію для підвищення ефективності праці, бути здатним до її творчої інтерпретації і передачі, що неможливо без достатнього рівня розвитку комунікативної іншомовної компетентності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Захист творчих програм – метод активного навчання іноземної мови
    (Вінниця : ВДПУ, 2017) Оніщук, І. І.; Онищук, И. И.; Onishchuk, I. I.; Добіжа, Н. В.; Добижа, Н. В.; Dobizha, N. V.; Таким образом становится возможным освоение языка как средства межкультурного общения; развитие умений использовать иностранный язык как инструмент в диалоге культур и цивилизаций современного мира.; Thus it becomes possible to master the language as a means of intercultural communication; development of skills to use foreign language as an instrument in the dialogue of cultures and civilizations of the modern world.
    Таким чином стає можливим опанування мови як засобу міжкультурного спілкування; розвиток умінь використовувати іноземну мову як інструмент у діалозі культур і цивілізацій сучасного світу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методологічні засади формування індивідуального стилю педагогічного спілкування майбутнього вчителя іноземної мови в процесі педагогічної практики
    (Вінниця : ВДПУ, 2017) Добіжа, Н. В.; Добижа, Н. В.; Dobizha, N. V.; Оніщук, І. І; Онищук, И. И.; Onishchuk, I. I.
    У статті визначені методологічні засади формування індивідуального стилю педагогічного спілкування майбутнього вчителя іноземної мови в процесі педагогічної практики. Обґрунтовано необхідність застосування антропологічного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, компетентнісного та діалогічного підходів в освітньому процесі. Розкрито роль педагогічної практики у формуванні формування індивідуального стилю педагогічного спілкування майбутнього вчителя іноземної мови. Розглядаються цілі, завдання, функції педагогічної практики та описується процес їх реалізації з метою реалізації зазначених підходів у процесі формування індивідуального стилю педагогічного спілкування майбутнього вчителя іноземної мови.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психологічний тренінг – ефективний метод розвитку рефлексивних умінь у майбутніх учителів
    (Харків: ХНАДУ, 2015) Добіжа, Н. В.; Добижа, Н. В.; Dobizha, N. V.
    У статті розглянуто проблему формування рефлексивних умінь та здібностей майбутнього вчителя в процесі професійної підготовки. Обґрунтовано важливість формування даного феномену у майбутніх спеціалістів. У статті аналізуються нові підходи до проблеми формування рефлексивних умінь у майбутніх учителів з точки зору сучасних теоретико-методичних положень. Охарактеризовано умови, які сприяють ефективному формуванню рефлексивних умінь студентів у процесі професійної підготовки: розвиток мотиваційної сфери майбутніх учителів; оволодіння прийомами керування власним емоційним станом у професійній діяльності; розвиток умінь і навичок впливу на інших людей в процесі взаємодії, співпраці з ними; підвищення готовності до інновацій, творчого пошуку; усвідомлення професійних завдань, індивідуальних психічних якостей; формування позитивної Я - концепції студента; забезпечення майбутньому вчителю можливості для самовираження у спілкуванні. Нами запропоновано використовувати професійний психологічний тренінг як один із ефективних засобів формування здатності майбутнього вчителя до рефлексії. Стаття містить практичні рекомендації щодо використання під час тренінгу вправ на розвиток комунікативних та організаційних умінь, аналітичних здібностей, культури мовлення, емпатичного слухання, сприйняття вербальних та невербальних сигналів, формування позитивної Я-концепції.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема классификации умений педагогического общения будущего учителя иностранного языка
    (2014) Добіжа, Н. В.; Добижа, Н. В.; Dobizha, N. V.
    В данной статье изложены подходы к классификации умений педагогического общения, охарактеризованы главные принципы и особенности организации взаимодействия учителя и ученика на уроке иностранного языка. Нами предложена более детальная характеристика и систематизация этих умений, что является одним из важных этапов формирования у учителя эффективного стиля общения с учениками.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив особистісних якостей вчителя на формування індивідуального стилю педагогічного спілкування
    (Вінниця: ТОВ «Планер», 2012) Добіжа, Н. В.; Добижа, Н. В.; Dobizha, N. V.
    У статті розглядається роль професійно значущих та загальнолюдських якостей особистості вчителя у формуванні індивідуального стилю педагогічного спілкування, обґрунтовується необхідність виховання особистісних рис вчителя, як ефективної умови організації спілкування з учнями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування комунікативної компетентності майбутнього вчителя іноземної мови в процесі педагогічної практики
    (Вінниця: ТОВ «Нілан ЛТД», 2012) Добіжа, Н. В.; Добижа, Н. В.; Dobizha, N. V.
    У даній статті розкривається роль педагогічної практики у формуванні комунікативної компетентності вчителя іноземної мови. Розглядаються цілі, завдання, функції педагогічної практики та описується процес їх реалізації з метою формування комунікативної компетентності майбутніх учителів іноземної мови.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інформаційно-комунікативних технологій в процесі організації педагогічної практики
    (Запоріжжя, 2016) Dobizha, N. V.; Добіжа, Н. В.; Добижа, Н. В.
    E статті розглянуто можливості використання інформаційно-комунікативних технологій в процесі організації педагогічної практики. Надані практичні рекомендації забезпечення педагогічної підтримки студентів за допомогою Інтернет-ресурсів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Забезпечення індивідуальної педагогічної підтримки майбутнього вчителя в процесі педагогічної практики
    (Вінниця: ТОВ «Нілан ЛТД», 2015) Добіжа, Н. В.; Добижа, Н. В.; Dobizha, N. V.
    У статті розглядається роль організації індивідуальної педагогічної підтримки майбутнього вчителя в процесі усіх видів практик, які передбачені ВНЗ. Досліджені способи організації педагогічної практики крізь призму орієнтації на особистість студента, його потреби та побажання. Педагогічна підтримка студентів полягає, в першу чергу, в полегшенні адаптації до умов реального навчально-виховного процесу в школі, подоланні психологічних бар’єрів, які виникають у студента в організації взаємодії із учнями, плануванні та організації педагогічного спілкування на уроці іноземної мови в процесі педагогічної практики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Елементи патріотичного виховання на уроках іноземної мови
    (Вінниця: КВНЗ «ВАНО», 2017) Dobizha, N. V.; Добіжа, Н. В.; Добижа, Н. В.
    Стаття присвячена елементам патріотичного виховання на уроках іноземних мов. Містить короткий огляд теоретичних та практичних питань з даної теми. Визначено характеристики уроку іноземної мови патріотичної спрямованості.