Наукова періодика. Матеріали конференцій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/7d43c975-0e7c-4333-8f81-4c652ece885c

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Вислухати – почути – зрозуміти – передати: актуальний досвід сучасних усноісторичних досліджень.
    (2022) Коляструк, О. А.
    У статті йдеться про здобутки української усної історії від зародження до на сучасного періоду. Особлива увага звернута на публікації на основі усноісторичних джерел, які провідні вітчизняні та зарубіжні історики, соціологи, етнологи здійснили з використанням різноманітних дослідницьких інструментів і міждисциплінарних методик як про реалії радянського минулого, так і сучасних актуальних подій – Революції гідності та російсько-української війни 2014-2022 рр.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми історії національної інтелігенції 1920-х рр. у сучасній українській історіографії
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Коляструк, О. А.
    Актуальність вивчення історії інтелігенції на сучасному етапі зумовлена низкою чинників, серед яких можна виокремити гносеологічно-світоглядні, науково-методологічні, політично-праксеологічні. Гносеологічне спонукання продиктоване, по-перше, загальною необхідністю переосмислення і новітнього тлумачення минулого як для кожного покоління людей загалом, так і науковців, зокрема. «Історичні знання завжди відігравали і надалі відіграватимуть важливу роль у розвитку суспільства, насамперед, у часовій і просторовій орієнтації та ідентифікації його членів, – підкреслює відомий львівський історіограф Л. Зашкільняк. – Історія, зокрема її інтерпретація у суспільній свідомості, служила і служить підставою для формування світобачення як суспільства в цілому, так і його різних соціальних груп»1. По-друге, оскільки інтелігенція традиційно зайнята продукуванням нових духовних цінностей і формуванням людини, а її історична свідомість пронизує всі сфери й рівні суспільної свідомості, то її саморефлексія має бути завершеною.
  • Thumbnail Image
    Item
    Апологія історії повсякденності
    (Вінниця: ВДПУ ім. М. Коцюбинського, 2010) Коляструк, О. А.
    У статті йдеться про історію повсякденності як особливу галузь соціальної історії. В ній простежується еволюція поглядів на повсякденність в сучасній західній гуманітарній науковій традиції та історичній науці. Історія повсякденності дозволяє вдосконалити методологію історичного пізнання, а також більш глибоко проаналізувати історичний процес, показати роль пересічної людини в історії
  • Thumbnail Image
    Item
    Наукова школа Віктора Михайловича Даниленка
    (Вінниця, 2010) Зінько, Ю. А.; Зинько, Ю. А.; Zinko, Y. A.; Коляструк, О. А.; Koliastruk, О. А.
    У статті йдеться про науково-педагогічну діяльність відомого українського історика Віктора Михайловича Даниленка, члена-кореспондента НАН України, знаного спеціаліста з соціально-політичної історії України й історії культури. Під керівництвом професора В. М. Даниленка підготовлено близько сорока докторів і кандидатів історичних наук. Тематика їх досліджень – переважно соціальна історія України. Завдяки передовим науковим поглядам, людській порядності і громадянській позиції вченого навколо нього сформувалась ціла наукова школа, гідне коло наступників і однодумців
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив житлової реформи М. Хрущова на повсякденність радянського суспільства
    (2016) Коляструк, О. А.; Koliastruk, O. A.
    У статті йдеться про те, як здійснена в межах офіційної десталінізації і демократизації пільного життя в СРСР після смерті Й. Сталіна житлова реформа позначилась на повсякденному житті радянських людей і формувала його нову модель.
  • Thumbnail Image
    Item
    Офіційні документи та свідчення очевидців про повсякденне життя вінничан в умовах окупації
    (2015) Коляструк, О. А.; Kolyastruk, O. A.
    У статті йдеться про пізнавальний потенціал джерел з історії окупації, залежність документального забезпечення дослідження повсякденного життя вінничан у роки окупації. Простежуються окремі тенденції виявлення та використання джерел різного походження.