Наукова періодика. Матеріали конференцій

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/7d43c975-0e7c-4333-8f81-4c652ece885c

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 803
  • Item
    Туреччина 1920-х рр. у працях Л. Величка
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Кравчук, О.
    У статті проаналізовані праці Л. Величка про Турецьку республіку 1920-х рр. Зауважено, що автор, використовуючи різноманітні жанри (науковий, публіцистичний і художній), прагнув всебічно аналізувати політичні події та зміни у тогочасній Туреччині. Особливістю висвітлення теми автором стало твердження, що неодмінною передумовою успішності новітньої турецької держави є її союз з СРСР. Такі твердження були перебільшенням і політично упередженими, адже президент Туреччини М. Кемаль належав до прибічників повномасштабної вестернізації країни.
  • Item
    Утворення Бессарабської Радянської Соціалістичної Республіки в складі РРФСР 1919 р.: причини та наслідки у контексті сучасної проблеми Придністров’я
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Тучинський, В.
    У статті зроблено спробу дослідити утворення Бессарабської Радянської Соціалістичної Республіки в складі РРФСР 1919 р. у контексті сучасної проблеми Придністров’я. Звернуто увагу на головні передумови, причини та наслідки створення державного утворення. Зроблено висновок про те, що ескперименти більшовицької влади із проголошення БРСР 1919 р. та створення Молдавської Автономної Республіки у складі УРСР 1924 р. заклали глибинні передумови сучасної проблеми Придністров’я.
  • Item
    Політичний портрет Теодора Рузвельта
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Мурашова, О.
    Стаття присвячена висвітленню політичної біографії Теодора Рузвельта. На основі використаних джерел та літератури можна стверджувати, що становлення майбутнього 26-го президента США відбувалося у непростих умовах. Зважаючи на проблеми зі здоров’ям та досить активну та насичену політичну та військову діяльність Теодор Рузвельт зумів зайняти найвищий пост в державі.
  • Item
    Англія та Громадянська війна в США 1861-1865 рр.
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Лампіга, Д.; Кравченко, П.
    У статті проаналізовано окремі аспекти відносин між Англією та США в період 1861-1865 рр. Особливу увагу зосереджено на висвітленні політичних та військових прецедентів, які підкреслюють суперечливість офіційної політики Лондона, яка лише приховувала справжні стратегічні інтереси британців у цьому конфлікті.
  • Item
    Англійські колонії в Північній Америці: становлення
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Кравченко, П.
    У статті йдеться про становлення перших англійських колоній у Північній Америці. Головна увага звернена на колонію Вірджинія, на території якої виникло перше постійне поселення англійців, та Нову Англію, колонії якої зіграли вирішальну роль у становленні американської нації.
  • Item
    Жінка-фараон Хатшепсут як історична постать
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Войтко, Л.
    У статті проаналізовано історичні особливості правління першої в історії Стародавнього Єгипту жінки-фараона Хатшепсут. Акцентовано увагу на винятковості обставин, за яких Хатшепсут посіла престол фараона. Виявлено особливості її державницьких спрямувань, роль у становленні державності країни. Окреслено її внесок у зміцнення економіки і торгівлі Стародавнього Єгипту. Підсумовано роль та значення постаті жінки-фараона Хатшепсут в історії країни.
  • Item
    Стан заходів із збереження пам’яток природи республіканського значення в Україні у кінці 1960-х років
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Маліновська, А.; Романюк, І.
    У статті на основі архівних джерел та літератури проаналізовано стан справ із збереженням та відновленням пам’яток садово-паркової архітектури України республіканського значення в другій половині 1960-х рр.
  • Item
    Організація регіональних досліджень науковцями-емігрантами, вихідцями з Поділля
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Трембіцький, А.
    У статті розкрито деякі аспекти діяльності членів родини Сіцінських–Чехівських–Січинських–Шандорів, вкоріненої в етносоціокультурне середовище подільського краю, щодо організації, творення та розвитку науково-краєзнавчих осередків (Організаційного ювілейного комітету з відзначення 900-ліття м. Кам’янця-Подільського, Кабінету дослідження Поділля ім. проф. о. Ю. Січинського, Товариства подолян при УВАН) у місцях свого поселення.
  • Item
    Соціально-політичний портрет Сталіна в оцінці Р. Конквеста
    (Вінниця : ВДПУ, 2025) Борзов, С.
    У статті висвітлено соціально-політичний портрет Сталіна в політологічно-історичній інтерпретації відомого американського ученого Роберта Конквеста, проаналізовано його авторські оцінки, виокремлено спільні і відмінні характеристики у порівнянні з іншими західними ученими. Розкрито концептуальні та інноваційні підходи американського ученого до виявлення ним антропологічних, ментальних, світоглядних, ідеологічних рис та ознак відомої історичної особи.
  • Item
    Український Вільний університет: відкриття, внутрішній устрій, проблеми функціонування (віденський і празький період)
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Кузьмінець, Н.; Стадник, О.
    У статті розглянуто внутрішню структуру, наукову діяльність та проблеми функціонування Українського Вільного університету у Празі; показано роль українських емігрантів у збереженні національних цінностей.