Факультет права, публічного управління і менеджменту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/679f6d45-111b-4d96-8e48-13b1d8f93e4b

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 18
  • Thumbnail Image
    Item
    Організаційно-управлінські аспекти зростання споживання твердого біопалива в Україні
    (Одеса : Олді+, 2024) Климчук, О. В.
    Визначальна роль у нарощуванні виробництва твердого біопалива полягає у гарантуванні національної енергетичної безпеки, формуванні конкурентоспроможності виробленої продукції та прискоренні процесів економічного зростання України. Високий організаційно-управлінський рівень функціонування ринку твердого біопалива потребує високорентабельного вирощування й ритмічного постачання енергетичної біосировини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Державна політика розвитку будівельної галузі в умовах військової агресії росії
    (Одеса : Одеська Політехніка, 2024) Вишнівський, М. В.; Климчук, О. В.
    В умовах наявної військової агресії росії, підприємства будівельної галузі зіштовхуються зі значними викликами, але водночас будівельна індустрія залишається ключовим сектором економіки. Для забезпечення її стійкого та збалансованого розвитку запропоновано формування комплексної державної політики, яка, передусім, має бути спрямована на реформування регуляторної діяльності держави у будівництві, запровадженні інновацій та стимулюванні залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій.
  • Thumbnail Image
    Item
    Міжнародна політика та сучасні виклики у сфері економічної безпеки держави: тенденції в Україні
    (Одеса : Одеська Політехніка, 2024) Таранчук, С. О.; Климчук, О. В.
    Державну політику економічної безпеки потрібно розглядати як вагому складову державної політики національної безпеки, яка відзначається цілеспрямованою діяльністю органів державної влади на усіх рівнях управління. Така політика має ініціювати необхідні управлінські рішення, здійснювати реалізацію стратегічних пріоритетів щодо протекціонізму національних економічних інтересів, забезпечення економічних свобод суб’єктів господарювання і населення, нівелювання найбільш небезпечних ризиків та усунення негативних проявів економічної глобалізації на усій території країни. Наявність значної кількості високоймовірних загроз і викликів свідчить про те, що профільним органам державної влади та іншим суб’єктам забезпечення національної економічної безпеки необхідно здійснювати модернізацію стратегічних аспектів проведення планування й прогнозування та вибору пріоритетів управлінської діяльності на різних рівнях, орієнтуючись на зміцнення економічної безпеки держави. Дієва економічна безпека держави як невід’ємна спроможність національної економіки має забезпечувати визначену стійкість до внутрішніх і зовнішніх загроз, формувати високий рівень конкурентоспроможності у глобалізованому економічному середовищі, підтримувати стале та збалансоване економічне зростання, застосовуючи сучасні критерії оцінювання та моніторингу ключових параметрів національної економіки, здійснення аналізу стратегічної ефективності державної економічної політики тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Управлінські аспекти формування економіко-енергетичної безпеки України на засадах розвитку біоенергетики
    (Вінниця : Нілан-ЛТД, 2021) Климчук, О. В.
    У монографії здійснено систематизацію теоретичних засад світового досвіду оптимізації використання паливно-енергетичних ресурсів та обґрунтовано роль біопалива у формуванні економіко-енергетичної безпеки. Проаналізовано еволюційний процес становлення, розвитку й регулювання виробництва біопалива в Україні та висвітлено концептуальні засади національної біоенергетичної політики. Розкрито науково-методологічні основи здійснення регулювання для формування конкурентоспроможного виробництва біопалива в умовах ринку. Визначено сутність організаційно-економічного механізму стимулювання конкурентоспроможності на основі інноваційності й кластеризації та розроблено методологічні засади регулювання розвитку регіонального виробництва біопалива. Здійснено системний аналіз сучасного стану необхідності промислового виробництва та тенденцій використання біопалива, враховуючи структуру як національного енергоспоживання, так і в розрізі областей та природно-економічних районів України. Наведено національні особливості нормативно-правового й інфраструктурного забезпечення виробництва біопалива, а також здійснення регуляторної політики у сфері стимулювання виробництва та споживання біопалива. На основі економіко-організаційного забезпечення оптимізації потенціалу біоенергетичної сировини розроблено стратегічні напрями розвитку та сформовано концептуальні засади регулювання конкурентоспроможного виробництва біопалива в Україні. Монографія розрахована на наукових працівників та фахівців у галузі економіки, організації управління агропромисловим комплексом, паливно-енергетичним комплексом, спеціалістів біопаливної індустрії, науковців, викладачів, аспірантів та студентів вищих навчальних закладів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Транскордонне співробітництво: ключові аспекти і виклики для розвитку регіонів України
    (2023) Мережко, В.; Назаренко, М.
    Дана стаття присвячена глибокому вивченню і аналізу транскордонного співробітництва регіонів України, сприймаючи його як важливий елемент сучасного регіонального розвитку. Починаючи з огляду історії та поточного стану транскордонної співпраці в Україні, стаття розкриває ключові виклики та можливості, з якими стикаються регіони, виокремлюючи їх в контексті глобальних тенденцій. Особлива увага приділяється вивченню прикладів успішного транскордонного співробітництва, зокрема аналізу діяльності Єврорегіону «Дністер». Цей регіональний альянс служить ілюстративним прикладом вдалих ініціатив та позитивного впливу на розвиток учасників. Стаття виокремлює висновки та рекомендації на основі отриманих результатів, направлені на подальше зміцнення транскордонного співробітництва в регіонах України. Її мета – стимулювати обговорення та діалог щодо ефективних шляхів розвитку міжнародного співробітництва в контексті високодинамічного регіонального середовища. За допомогою аналізу різноманітних аспектів транскордонного взаємодії, стаття спрямована на вдосконалення стратегій співпраці та сприяння сталому розвитку регіонів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зовнішня трудова еміграція з України: причини, масштаби, наслідки : курсова робота.
    (2022) Литвинюк, Я. М.
    Курсова робота присвячена дослідженню теоретичних і практичних аспектів процесів трудової еміграції українців. Досліджено економічну сутність міграційних процесів та причини міграційних процесів в Україні. Виявлено масштаби, динаміку і напрямків основних міграційних потоків, структуру українських працівників-емігрантів та наслідки міграції. Визначено шляхи підвищення ефективності політики регулювання трудової еміграції з України та окреслено перспективи зовнішньої міграції українських громадян.
  • Thumbnail Image
    Item
    Децентралізація публічної влади в Україні : курсова робота.
    (2023) Габрійчук, Ярослав Вікторович
    Децентралізація публічної влади в Україні є однією з основних реформ державного управління в нашій державі, спрямованою на покращення ефективності державного управління. Дана реформа включає в себе багато аспектів, зокрема місцеве самоврядування, фінансову самостійність громад, розвиток інфраструктури, здоров’я та освіту. Головною метою дослідження є комплексний аналіз децентралізації публічної влади в України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Державне регулювання протидії кіберзлочинності в Україні
    (Хмельницький : університет управління та права імені Леоніда Юзькова, 2022) Коцман, І. І.
    Глобальна світова інформатизація породила новий вид злочинності - злочинність у сфері високих технологій. Особливістю цього нового виду злочинності в тому, що об’єктом злочинних посягань стає інформація. Комп’ютерні системи в процесі здійснення такого виду злочини стають засобом скоєння злочину. Тому для уникнення та зменшення злочинів у цій сфері органами законодавчої влади здійснюється правове регулювання, яке і є предметом розгляду.
  • Thumbnail Image
    Item
    Механізми впливу громадянського суспільства на формування українського інформаційного простору : кваліфікаційна робота
    (2022) Грицак, Анатолій Васильович
    Метою дослідження є теоретико-методологічне обґрунтування механізмів впливу громадянського суспільства на формування українського інформаційного простору. Досягнення поставленої мети передбачає вирішення наступних завдань: – дослідити складові елементи і функції громадянського суспільства та інформаційного простору; – охарактеризувати нормативно-правову базу функціонування громадянського суспільства та інформаційного простору в Україні; – охарактеризувати компетенції громадянського суспільства та інформаційного простору; – окреслити напрями та особливості взаємодії громадянського суспільства та інформаційного простору; – охарактеризувати стан та функціонування громадянського суспільства у інформаційному просторі України; – сформулювати основні напрями удосконалення механізмів впливу громадянського суспільства на формування інформаційного простору в Україні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Політика добровільного об’єднання територіальних громад: європейський та вітчизняний підхід
    (Вінниця : Друк, 2021) Бень, Віра
    У статті здійснено порівняльний аналіз європейського та вітчизняного підходу до політики добровільного об’єднання територіальних громад. Автором проведено дослідження ключових напрямків реформування системи місцевого самоврядування в Україні та європейських країнах. У роботі охарактеризовано динаміку формування територіальних громад, основні поняття, принципи та умови добровільного об’єднання територіальних громад. Охарактеризовано вітчизняне нормативно-правове забезпечення відносин, що виникають у процесі формування спроможних громад. У роботі проведено аналіз загальних аспектів реформи децентралізації на прикладі країн-членів Європейського Союзу. Вивчався переважно практичний досвід у проведені реформ колишніх постсоціалістичних країн. Автором зазначено, що використання європейського досвіду реформування місцевих органів публічної влади слугую гарним підґрунтям для проведення реформи децентралізації в Україні та досягти ефективних змін у системі управління, фінансування, модернізації невеликих громад України. У роботі зазначено, що реформа децентралізації вже зараз призвела до помітних змін в українському суспільстві, в органах державного управління, а також у системі місцевого самоврядування. З часу ухвалення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні у 2014 р. була створена законодавча база для проведення широкомасштабної реформи місцевого самоврядування та був напрацьований практичний досвід. Автором вказано, що політика добровільного об’єднання територіальних громад має врахувати й існуючий історичний досвід проведення подібних реформ. Аналіз вітчизняного та європейського досвіду реформування місцевого самоврядування та формування дієздатних громад показує, що політика на укрупнення територіальних громад є одним із важливих шляхів до створення ефективної системи місцевого самоврядування. Державна політика України у сфері місцевого самоврядування базується на інтересах мешканців територіальних громад, вона передбачає децентралізацію влади через передачу від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування повноважень, ресурсів і відповідальності. В основу цієї політики закладено положення Європейської хартії місцевого самоврядування та кращий досвід європейських країн.