Факультет історії і міжнародних відносин

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/490327fb-7fd4-4939-a4e6-430027a55f70

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 27
  • Thumbnail Image
    Item
    Розвиток публічної дипломатії та формування міжнародного іміджу України шляхом участі вітчизняних ВНЗ у програмі Жана Моне
    (Київ, 2018) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O. A.; Гайдученко, І.; Гайдученко, И.; Gaiduchenko, I.; Голюк, Р.; Golyuk, R.
    У статті досліджені можливості використання участі українських університетів та науково-педагогічних працівників і студентів у міжнародних науково-освітніх програмах, на прикладі програми Жана Моне, як інструменту публічної дипломатії України. Ефективність даного методу публічної дипломатії є високою в академічних колах. У той же час, потрібно звернути увагу на порівняно вузьке поле його застосування, оскільки, можливості використання участі українських ВНЗ у програмі Жана Моне різко обмежені відсутністю необхідних компетенцій в науково-педагогічних працівників вітчизняних університетів. З метою підвищення ефективності застосування даного інструменту публічної дипломатії варто вжити ряд заходів на рівні Міністерства освіти і науки та Міністерства закордонних справ України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Демотивація персоналу у сфері освіти
    (2007) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O. A.
    Метою даної роботи є проаналізувати найбільш поширені причини демотивації освітянських кадрів в Україні і розглянути шляхи підвищення мотивації працівників у сфері освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дискусії навколо «Реформи Говіна» в Польщі
    (Вінниця, 2019) Неприцька, Т. І.; Неприцкая, Т. И.; Neprytska, T. I.; Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, О. А.
    В статті розглядаються дискусії навколо Закону «Про вищу освіту і науку» у Польщі. Основні та найбільш аргументовані звинувачення на адресу «реформи Говіна» стосуються спроб правлячої партії «Право і Справедливість» централізувати владу та обмежити академічну свободу. Проте, сама необхідність реформування системи вищої освіти Польщі заперечень не викликає.
  • Thumbnail Image
    Item
    Освітній і національний брендінг Польщі на початку ХХІ століття
    (Житомир, 2014) Неприцький, О. А.; Неприцкий, А. А.; Neprytskyi, O. A.
    Метою даної статті є висвітлення взаємозв’язків між освітнім і національним брендінгом польської держави.
  • Thumbnail Image
    Item
    Забезпечення трудової дисципліни вчительства загальноосвітніх шкіл повоєнного періоду (1945 – середини 1950-х рр.)
    (Вінниця: ТОВ «Нілан -ЛТД», 2018) Мельничук, Т. А.; Романець, Л. М.; Мельничук, Т. А.; Романец, Л. Н.; Melnychuk, T. A.; Romanets, L. M.
    В статті розглядається державна політика в сфері забезпечення трудової дисципліни в загальноосвітніх закладах повоєнної України ( 1944– середини 1950-х рр.). Суть освіти досліджуваного періоду визначали заідеологізованість навчання і виховання, уніфікація навчальних методів, планів і підручників, централізація управління, єдиний освітянський простір, формалізм. Освітня діяльність вчителя регламентувалось різними методичними вказівками та порадами, що базувались на постановах партійних органів і доводились до педагогічних колективів шкіл. У статті автори проаналізували основні методи ідеологічного впливу на повоєнне вчительство, охарактеризували шляхи тотального контролю за їх навчально-виховною діяльністю та вказали наслідки даних процесів на особистість вчителя.
  • Thumbnail Image
    Item
    Між суспільством і владою: радянська школа в УРСР
    (Вінниця : «ТВОРИ», 2020) Дровозюк, Степан; Drovozyuk, Stepan I.
    Метою статті є аналіз монографії Ольги Олександрівни Лаврут, яка присвячена характеристиці місії школи в Українській РСР наприкінці 1940-х – у 1980-х рр. У роботі з’ясовано соціально-економічні умови функціонування закладів в УРСР; організацію освітнього процесу, змістове наповнення навчання; проаналізований кадровий склад учительства, динаміка і шляхи його формування. Авторка охарактеризувала умови праці вчителів, специфічні риси повсякденного життя педагогів; співвіднесла декларативне та реальне у процесі реалізації освітньої та суспільної місії вчителя. У роботі визначено місце школи в житті вчителів, учнів і їхніх батьків; досліджено специфіку школи в Україні порівняно з рештою СРСР у другій половині ХХ ст.
  • Thumbnail Image
    Item
    Становлення та розвиток інклюзивної освіти в Україні
    (Вінниця: Твори, 2019) Мельничук, О.; Melnychuk, O.
    У статті досліджено становлення та розвиток інклюзивної освіти в Україні на підставі її нормативно-правового регулювання. Розкрито заходи держави, спрямовані на забезпечення освіти осіб з особливими освітніми потребами. Висвітлено трансформацію інституційних та законодавчих засад інклюзивної освіти. Проаналізовано статичні дані Міністерства освіти і науки України щодо впровадження інклюзивного навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Створення на Вінниччині навчальних закладів механізації сільського господарства системи трудових резервів у 50-х рр.. ХХ століття
    (Вінниця: Твори, 2019) Рогозовська-Косунець, А.; Рогозовская-Косунец, А.; Rogozovska-Kosunets, A.; Романюк, І.; Романюк, И.; Romaniuk, I. M.
    У статті розглядається один із напрямків реформування професійно-технічної освіти на Вінниччині у 1950-х роках ХХ століття, а саме: створення нового типу навчальних закладів системи трудових резервів – училищ та шкіл механізації сільського господарства. Стаття також розкриває особливості діяльності закладів освіти механізації сільського господарства в межах існуючої системи трудових резервів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Степан Рудик у громадсько-політичному житті Галичини першої половини ХХ ст.
    (Вінниця : «ТВОРИ», 2020) Белінська, Л.; Белинская, Л.; Belinska, L. S.
    Метою статті є висвітлення життєвого шляху незаслужено забутого громадсько-політичного діяча, журналіста, редактора Степана Рудика, який відображає долю цілого покоління галицьких українців у складі Австро-Угорської та Польської держав. Автор аналізує біографію публіциста на тлі драматичних подій 1920-1930-х рр. на західноукраїнських землях, які віддзеркалюють змагання українців за національну ідентичність та державотворчі прагнення. Методологія дослідження ґрунтується на поєднанні різних наукових методів: історико-біографічного, просопографічного, аналітичного, синтетичного, казуального. Наукова новизна роботи полягає у введенні до наукового обігу невідомих загалу матеріалів та архівних документів, що стосуються особистих даних С. Рудика і проливають світло на його внесок у побудову українського громадянського суспільства Галичини в умовах польської держави. Акцентовано увагу на особистих вчинках С. Рудика, які свідчили про щоденний патріотизм, відданість українській ідеї. Висновки. Покоління галицьких українців, народжених наприкінці ХІХ-початку ХХ ст., пройшли складний шлях боротьби за можливість отримати освіту рідною мовою, мати власну державу. Націєтворчі ідеали вони захищали зі зброєю в руках у лавах Української Галицької Армії, в студентських товариствах, редакціях культурознавчих часописів, що призвело до переслідувань і арештів з боку польської влади. Високоосвічений випускник філософського факультету Віденського університету, хорунжий Української Галицької Армії, редактор газети «Стрілецька Думка» та львівського журналу «Культура» Степан Рудик загинув у виправній колонії Іркутська. В умовах сучасної гібридної та безпосередньої війни його приклад закликає бути готовими захищати незалежну Українську державу, здобуту попередніми генераціями. Ключові слова: Степан Рудик, освіта, «Стрілецька Думка», журнал «Культура», студентське товариство, політика.
  • Thumbnail Image
    Item
    Створення на Вінниччині навчальних закладів механізації сільського господарства системи трудових резервів у 50-х рр.. ХХ століття
    (Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2019) Рогозовська-Косунець, А.; Рогозовская-Косунец, А.; Rogozovska-Kosunets, A.; Романюк, І.; Романюк, И.; Romaniuk, I. M.
    У статті розглядається один із напрямків реформування професійно-технічної освіти на Вінниччині у 1950-х роках ХХ століття, а саме: створення нового типу навчальних закладів системи трудових резервів – училищ та шкіл механізації сільського господарства. Стаття також розкриває особливості діяльності закладів освіти механізації сільського господарства в межах існуючої системи трудових резервів.