Факультет математики, фізики і комп'ютерних наук

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/44f877e6-8cc7-4edf-aef2-c07df95ea018

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 19
  • Thumbnail Image
    Item
    Досвід польських освітян щодо мотивації студентів до вивчення іноземних мов засобами дистанційного навчання в умовах пандемічних обмежень.
    (2021) Громов, Є. В.; Коломієць, А. М.; Гордієнко, Ю. А.; Жовнич, О. В.; Gromov, Y. V.; Kolomiiets, A. M.; Hordiienko, Y. A.; Zhovnych, O. V.
    Статтю присвячено проблемі підвищення мотивації польськими педагогами старшокласників і студентів до вивчення іноземної мови, а також аналізу змін, які мотивація зазнає в умовах дистанційного навчання. У тексті зроблено спробу визначити мотивуючі та демотивуючі фактори для ефективного застосування засобів дистанційного навчання у вивченні іноземних мов в освітніх установах Польщі. Авторами представлені теоретичні міркування, узагальнення, а також результати емпіричних досліджень польських педагогів-практиків у цій галузі. Виокремлено чинники, які спонукають молодих людей (старшокласників, студентів) до дистанційного вивчення іноземної мови, а також фактори, що мають демотивуючу дію. Міркування та висновки засновані на результатах незалежних опитувань, що були проведені кількома педагогами-практиками серед учнів загальноосвітніх середніх та вищих шкіл Свєнтокшиського, Мазовецького та Люблінського воєводств впродовж перших місяців 2021 року. Також наведено рекомендації щодо формування додаткової мотивації студентів в онлайн-навчанні. Дистанційне навчання, яке домінує в українській освіті з березня 2020 року, зокрема й у вивченні іноземних мов, спонукає до ретельного аналізу того, як і наскільки успішно вирішують зазначену проблему педагоги сусідніх країн. Метою дослідження було визначення факторів, що впливають на мотивацію студентів до вивчення іноземної мови, не зважаючи на карантинні обмеження, труднощі та незручності, які виникають при онлайн-навчанні, а також з’ясування думки молодих людей про дистанційне навчання загалом. Також з’ясовано очікування і потреби українських студентів стосовно викладання іноземної мови засобами дистанційного навчання у порівнянні з польськими.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування поняття світогляду в учнів старшої школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Коцулим, Микола; Kotsulym, M.; Гаєвський, Андрій; Haievskyi, A.; Сільвейстр, Анатолій; Silveistr, A.
    У статті представлені та теоретично обґрунтовано сутність, структуру та поняття формування світогляду учнів під час навчання фізики. Описано можливі шляхи формування наукових поглядів учнів на уроках фізики за допомогою методів, прийомів та форм навчання. З’ясовано поняття наукового світогляду та доцільність застосування методологічних та методичних підходів у його формуванні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування навчальної мотивації учнів основної школи до вивчення фізики на основі реалізації міжпредметних зв’язків
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2019) Аллахвердієв, Олександр; Allakhverdiiev, Oleksandr; Дзьобко, Яна; Dzobko, Ya.; Сільвейстр, Анатолій; Silveistr, A.
    У статті проаналізовано та теоретично обґрунтовано поняття навчальної мотивації до вивчення фізики на основі реалізації міжпредметних зв’язків учнів основної школи. З’ясовано та виділено найзагальніші закономірності, які можуть бути основою у науці для реалізації міжпредметних зв’язків як чинників формування навчальної мотивації учнів основної школи на уроках фізики. Встановлено, що багатосторонні міжпредметні зв’язки не тільки на якісно новому рівні розв’язують завдання навчання, але і формують навчальну мотивацію учнів основної школи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування мотивації до занять фізичною культурою у школярів середніх класів загальноосвітнього навчального закладу
    (Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2016) Асаулюк, І.О.; Асаулюк, И. А.; Asaulyuk, I.; Дмитренко, С. М.; Дмитренко, С. Н.; Dmytrenko, S.; Коннова, М. В.; Konnova, M.
    В статі розкриті головні передумови формування мотивації до занять фізичною культурою у школярів середніх класів. Встановлено, що формування мотивації до навчання неможливо здійснити без урахування вікових особливостей учнів та їх індивідуальних психологічних характеристик. Мотивація до навчання – одна з головних умов реалізації навчально-виховного процесу. Вона не тільки сприяє розвитку інтелекту, але й виступає рушійною силою вдосконалення особистості. Формування мотивації до навчально-пізнавальної діяльності учнів – це важлива проблема сучасної школи. Її актуальність обумовлена оновленням змісту навчання, завданням формувати в учнів прийоми самостійного набуття знань, пізнавальні інтереси, життєві компетенції, активну життєву позицію, здійсненням єдності ідейно-політичного, трудового, морального виховання учнів, запровадження профільного навчання. Формування мотивації до навчання неможливо здійснити без урахування вікових особливостей учнів та їх індивідуальних психологічних характеристик. Вчитель фізичної культури повинен організувати навчально-виховний процес таким чином, щоб розвивати мотивацію на певному віковому етапі та здійснювати підготовку учнів до наступного етапу розвитку особистості. Відповідно до вікового розвитку мотивації здійснюється особистісно-орієнтований підхід до навчання. Вікова динаміка спектра мотивів занять фізичною культурою і спортом школярів різного віку дає змогу краще зрозуміти сильні й слабкі сторони традиційної пропаганди здорового способу життя, організації фізичного виховання в умовах загальноосвітньої школи і спрямовує пошук інформативних тестів визначення фізичного стану відповідно позитивної мотивації дітей до занять фізичною культурою
  • Thumbnail Image
    Item
    Міжпредметні зв’язки як чинники формування навчальної мотивації учнів основної школи до вивчення фізики
    (Вінниця: ПП Балюк І. Б., 2019) Аллахвердієв, О. Е.; Allahverdiyev, O. E.; Дзьобко, Я. В.; Dziobko, Ya. V.; Сільвейстр, А. М.; Sіlveіstr, А. М.
    У статті проаналізовано та теоретично обґрунтовується поняття міжпредметних зв’язків та їх вплив на розвиток навчальної мотивації учнів основної школи до вивчення фізики. З’ясовано та виділено найзагальніші закономірності, які можуть бути основою у науці для реалізації міжпредметних зв’язків як чинників формування навчальної мотивації учнів основної школи на уроках фізики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мотивація навчальної діяльності студентів
    (Кіровоград: ПП «Ексклюзив-Систем», 2014) Сільвейстр, Анатолій; Sіlveуstr, Anatoliy; Моклюк, Микола; Moklyuk, Mykola
    Розглядається мотивація навчальної діяльності студентів. З’ясовано, що мотивація є одним із провідних факторів успішного навчання, але його особливості та дієвість відрізняються на різних етапах навчального процесу, через які проходить студент.
  • Thumbnail Image
    Item
    Технології навчання як засоби формування навчальної мотивації молодших школярів
    (Одеса: ГО «Південна фундація педагогіки», 2018) Колодько, С.А.; Kolodko, S.A.; Сільвейстр А. М.; Sіlveіstr, А. М.
    Розглядаються технології навчання як засоби формування навчальної мотивації молодших школярів, зокрема технологічний підхід до навчання у початковій школі. З’ясовано, що у процесі формування навчальної мотивації молодших школярів можна використовувати різні освітні технології, а саме: технології створення ситуації успіху, технології рефлексивного навчання, технології диференційованого навчання, технології групової роботи, технології проблемно-діалогічного навчання та сучасні інформаційні технології навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування поняття світогляду в учнів старшої школи
    (Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2020) Коцулим, Микола; Kotsulim, Mykola; Гаєвський, Андрій; Gaevskiy, Andriy; Сільвейстр, Анатолій; Silveistr, Anatoliy
    У статті представлені та теоретично обґрунтовано сутність, структуру та поняття формування світогляду учнів під час навчання фізики. Описано можливі шляхи формування наукових поглядів учнів на уроках фізики за допомогою методів, прийомів та форм навчання. З’ясовано поняття наукового світогляду та доцільність застосування методологічних та методичних підходів у його формуванні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мотивація навчальної діяльності учнів на уроках фізики
    (Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2012) Дзюба, Л. М.; Dzyuba, L. M.; Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    В статті теоретично обґрунтовано поняття мотиву та мотивації навчальної діяльності учнів, розкрито формування навчальної мотивації учнів на уроках фізики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування пізнавальних інтересів студентів нефізичних спеціальностей на заняттях з фізики засобами інформаційних технологій навчання
    (Херсон: Грінь Д. С., 2012) Сільвейстр, А. М.; Sіlveуstr, А. М.
    Актуальність матеріалу, викладеного у статті, обумовлена тим, що пізнавальний інтерес, як один з важливих атрибутів особистості, є завжди в центрі уваги навчального процесу і сьогодні він розглядається як рушійна сила активізації навчання, розвитку пізнавальної самостійності студентів та є важливим напрямком підвищення ефективності навчальної діяльності. При цьому в статті розглядається формування пізнавального інтересу студентів нефізичних спеціальностей на заняттях з фізики засобами інформаційних технологій навчання як стимулу пізнавальної активності та мотивації навчальної діяльності студентів і тим самим спрямовує розвиток мотиваційної сфери особистості, створює умови для формування творчої навчальної діяльності студента.