Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 15
  • Thumbnail Image
    Item
    Ефективність тренувань легкоатлеток 17-19 років із використанням кросфiт комплексів на загально-підготовчому етапі підготовчого періоду
    (Переяслав-Хмельницкий, 2019) Мірошніченко, В. М.; Мирошниченко, В. Н.; Miroshnichenko, V. M.; Журавльова, А. Х.; Журавлёва, А. Х.; Zhuravlova, A. H.; Кузьмiк, В .Б.; Кузьмик, В. Б.; Kuzmik, V. B.
    Тенденції минулих років коли для покращення спортивних результатів достатньо збільшити обсяг або інтенсивність тренувальних навантажень вичерпали себе. Кросфіт система є одним із таких напрямків, який у поєднанні із традиційними засобами можуть ефективно впливати на різні сторони підготовки. Довели доцільність використання кросфіт комплексів у процесі підготовки легкоатлеток, які спеціалізуються з бігу на середні дистанції.
  • Thumbnail Image
    Item
    Можливості корекції фізичного здоров’я студентської молоді
    (Вінниця: ВДПУ, 2018-01-30) Коваль, В. А.; Брезденюк, О. Ю.; Коваль, В. А.; Брезденюк, А. Ю.; Koval, V. A.; Brezdeniuk, O. Yu.
    У статті розглянуто можливості удосконалення фізичного здоров’я студентської молоді. Встановлено, що ефективними засобами корекції фізичного здоров’я студентів є бігові навантаження.
  • Thumbnail Image
    Item
    Компонентний склад маси тіла як фактор впливу на фізичний стан студентської молоді
    (Вінниця: ВДПУ, 2019-01-30) Машталяр, І. А.; Брезденюк, О. Ю.; Машталяр, И. А.; Брезденюк, А. Ю.; Mashtalyar, I. A.; Brezdeniuk, O. Yu.
    У статті розглянуто вплив компонентного складу маси тіла на функціональні можливості студентської молоді. Встановлено, що одним із чинників який впливає на фізичний стан студентів є кількісний вміст жирового та м’язового компонентів їх маси тіла.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оздоровительно-кондиционный макроцикл тренировочного шейпинг-процесса женщин 21-35 лет
    (ТОВ «Планер», 2018) Скидан, Алина; Skydan, Alina; Врублевский, Евгений; Vrublevskyi, Yevhenii
    Качественная и количественная характеристика тренировочного процесса женщин является одной из важнейших проблем современной оздоровительной физической культуры. Восстановление, сохранение и укрепление здоровья женщин разного периода зрелого возраста на сегодняшний день является приоритетным направлением деятельности в сфере оздоровительного фитнеса. Цель: экспериментально обосновать оздоровительно-кондиционный макроцикл тренировочного шейпинг-процесса женщин 21-35 лет. Методы: теоретический анализ и обобщение данных научно-методической литературы, анкетирование, антропометрический метод, методы функциональной диагностики, педагогическое тестирование, педагогическое наблюдение, педагогическое прогнозирование и проектирование, педагогический эксперимент, статистические методы обработки материалов. Результаты: разработана структура организации шейпинг процесса женщин 21-35 лет, с набором взаимосвязанных компонентов (мотивационный, диагностический, прогностический, проектировочный, организационный, результативный). Определены приоритетные мотивационные ориентиры женщин к занятиям шейпингом: коррекция телосложения, укрепление здоровья и улучшение настроения. Оценка исходного уровня физического развития, функциональной и физической подготовленности женщин 21-35 лет выявила отклонения от нормативных значений большинства показателей. Определена основная направленность оздоровительного процесса женщин исследуемого возраста. Разработан годовой план оздоровительно-кондиционного макроцикла тренировочного шейпинг-процесса с женщинами первого периода зрелого возраста. В результате годичного тренировочного цикла в рамках педагогического эксперимента анализ данных физического развития, функциональной и физической подготовленности женщин 21-35 лет выявил достоверные изменения всех показателей, в сравнении с исходными значениями. Выводы: эффективность оздоровительно-кондиционного макроцикла тренировочного шейпинг-процесса подтверждается благоприятной динамикой физического состояния, функциональной и физической подготовленности женщин 21-35 лет.
  • Thumbnail Image
    Item
    Модельні характеристики функціональної підготовленості кваліфікованих волейболісток
    (ТОВ «Планер», 2015) Щепотіна, Н.; Щепотина, Н.; Shchepotina, N.
    Вивчається динаміка показників функціональної підготовленості кваліфікованих волейболісток впродовж річного тренувального циклу. Визначено, що найвищі показники функціональної підготовленості зафіксовано у другому змагальному періоді, зокрема, ЖЄЛ на рівні 3059,57±29,48 мл; життєвий індекс – 48,74±0,62 мл•кг-¹; PWC170(абс) – 940,66±18,70 кгм•хв-¹; PWC170(відн) – 14,87±0,21 кгм•хв-¹•кг-¹; МСКабс – 2839,12±31,80 мл•хв-¹; МСКвідн – 45,11±0,42 мл•кг-¹•хв-¹. Розроблено десятибальну шкалу оцінки і визначено модельні характеристики функціональної підготовленості кваліфікованих волейболісток
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення функціональної підготовленості кваліфікованих хокеїстів на траві шляхом застосування у тренувальному процесі методики «ендогенно-гіпоксичного дихання»
    (Львів, 2016) Сулима, A; Sulyma, A
    У статті розглянуто ефективність впливу занять за методикою «ендогенно-гіпоксичного дихання» на функціональну підготовленість кваліфікованих хокеїстів на траві. Встановлено, що створення в організмі стану вираженої гіперкапнії і помірної гіпоксії за допомогою методики ЕГДсприяє покращенню середніх значень показників фізичноїпрацездатності (PWC170); максимального споживання кисню (VO2 max);порогу анаеробного обміну (ПАНО); максимальної кількості зовнішньої механічної роботи за 10с (ВАнТ 10) та 30с (ВАнТ 30).
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості функціональної підготовленості хокеїстів на траві на етапі максимальної реалізації індивідуальних можливостей
    (Львів, 2014) Сулима, A; Sulyma, A
    У статті подано результати дослідження аеробної та анаеробної продуктивності організ- му кваліфікованих хокеїстів на траві віком 18–21 рік за показниками максимального споживання кисню (VO2max), порога анаеробного обміну (ПАНО), максимальної кількості зовнішньої механічної роботи за 10 с (ВанТ 10), 30с (ВанТ 30), 60с (МКЗР), а також за функціональними гіпоксичними пробами із затрим- кою дихання на вдиху та видиху. Установлено, що рівень аеробної продуктивності за відносною величи- ною максимального споживання кисню, яку оцінювали за критеріями Я.П.Пярната, у середньому «нижчий за середній» і нижчий за «критичний» рівня здоров’я за Г.Л. Апанасенком. Тому вважаємо, що при роботі зі спортсменами цієї спеціалізації слід більше уваги приділяти вправам, які б сприяли підвищенню аероб- них та анаеробних можливостей організму.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив різних режимів тренувань з веслування на фізичну та функціональну підготовленість дівчат 14-15 років та їх здатність адаптуватися до несприятливої метеоситуації.
    (ТОВ «Планер», 2018) Богуславська, Вікторія; Bohuslavska, Viktoria; Драчук, Сергій; Drachuk, Serhii
    Робота присвячена вивченню ефективності впливу різних режимів тренувань з веслування на фізичну та функціональну підготовленість дівчат 14-15 років. Встановлено, що заняття з велування різного спрямування сприяють не лише підвищенню фізичної та функціональної підготовленості дівчат на етапі попередньої базової підготовки, але й покращенню їх адаптації до несприятливої метеоситуації. Разом з тим, у їх одноліток, фізична активність яких обмежувалася лише відвідуванням уроків фізичної культури в школі, за ІІІ (несприятливого) типу погоди зареєстровано зниження фізичної та функціональної підготовленості порівняно з І (сприятливим) типом погоди.
  • Thumbnail Image
    Item
    Корекція функціональної та фізичної підготовленості юнаків із «високим» вмістом жирового компоненту біговими навантаженнями різного cпрямування
    (Житомир: Видавець О. О. Євенок, 2017) Брезденюк, О.; Брезденюк, А.; Brezdeniuk, O.
    Статтю присвячено вивченню впливу бігових навантажень в аеробному режимі й змішаному режимах енергозабезпечення на функціональну та фізичну підготовленість юнаків із «високим» вмістом жирового компоненту. Розроблені з метою удосконалення функціональних і фізичних можливостей студентів заняття за програмами бігових навантажень у змішаному режимі енергозабезпечення демонструють очевидні переваги перед заняттями, які стимулюють лише аеробні процеси енергозабезпечення. Це проявляється більш вагомим зростанням аеробної продуктивності, зменшенням вмісту жирового компоненту та збільшенням м’язового компоненту маси тіла студентів. а також вагомішим впливом на фізичну підготовленість юнаків.
  • Thumbnail Image
    Item
    Метрологічні основи контролю за фізичною підготовленістю спортсменів
    (Київ: КНТ, 2017) Костюкевич, Виктор; Костюкевич, Віктор; Kostyukevych, Viktor; Шевчик, Людмила; Шевчик, Людмила; Shevchyk, Lyudmyla; Сокольвак, Ольга; Сокольвак, Ольга; Sokol'vak, Ol'ha
    В главі у скороченому варіанті представлені загальні вимоги за фізичною підготовленістю спортсменів, характеризуються тести для контролю швидкісних якостей, силових якостей, витривалості, спритності та гнучкості. В главі також наведений алгоритм контролю за рівнем функціональної підготовленості спортсменів.