Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 13
  • Thumbnail Image
    Item
    Форми проведення тренувальних занять у навчально-тренувальному процесі кваліфікованих футболістів
    (ТОВ «Планер», 2018) Карпа, Ігор; Karpa, Ihor
    Результати досліджень дозволили визначити, що ефективність річного циклу залежить від спрямованості тренувальних засобів, обсягу та інтенсивності тренувальних навантажень, а також від правильного вибору форм проведення тренувальних занять у тренувальному процесі на всіх етапах підготовки. Великий вплив на рівень підготовленості кваліфікованих футболістів упродовж річного циклу підготовки здійснюється через правильне дозування обсягу та інтенсивності тренувальних навантажень в річному циклі підготовки. Структура та зміст тренувальних навантажень в основному спрямована на технічну, тактичну та фізичну підготовки. Тривалості та зміст видів підготовки впливають на частоту та тривалість розвитку спортивної форми у річному циклі підготовки. Встановлено, що у процесі річного циклу підготовки використовувалися такі форми проведення тренувальних занять з кваліфікованими футболістами: загальнокомандна, групова неіндивідуалізована, групова індивідуалізована, командна індивідуалізована, командна неіндивідуалізована, індивідуалізовано-самостійна. Програмою дослідження передбачалося на етапі формувального експерименту зменшення занять загальнокомандної форми з 46,8% до 14,5%, особливо на спеціально-підготовчому етапі, з одночасним збільшенням тренувальних занять за іншими формами. В першу чергу збільшилася кількість тренувальних занять, що були проведені за груповою індивідуалізованою та індивідуально-самостійною формами організації діяльності футболістів. Саме на цих заняттях у найбільшій мірі здійснювалося впровадження авторських програм удосконалення техніко-тактичної підготовленості футболістів. У дослідженні отримано нові дані, що стосуються проблеми організації навчально-тренувальних занять кваліфікованих футболістів у відповідності до форм їх проведення. Перерозподіл форм проведення тренувальних занять, дозволив більш оптимально здійснювати тренерські впливи щодо підвищення рівня спортивної підготовленості кваліфікованих футболістів
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості впливу інноваційних технологій на розвиток фізичних здібностей гімнасток 5-7 років
    (ТОВ «Планер», 2018) Хуртенко, О. В.; Khurtenko, O. V.
    Спеціальні вправи для профілактики та корекції порушень опорно-рухового апарату слід поєднувати з танцями й рухливими іграми для підвищення емоційного фону занять. Для створення сприятливого позитивного фону, що забезпечує психологічний і емоційний настрій на заняттях, підвищення сприйняття до музичного супроводу підготовчу частину заняття повинна супроводжувати ритмічна музика, яка активізує увагу і здатна налаштувати організм на ритм навчально-тренувального процесу. При проведенні занять з фітбол-аеробіки використовуються ігровий і змагальний методи, що надає навчально-виховному і тренувальному процесам привабливу форму, полегшує процес запам'ятовування і освоєння вправ, підвищує емоційний фон занять, сприяє розвитку мислення, уяві і творчих здібностей дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості підготовки зв’язуючого гравця у волейболі
    (ТОВ «Планер», 2018) Поліщук, Володимир; Polishchuk, Volodymyr; Боднар, Іван; Bodnar, Ivan
    У статті розглядається проблема удосконалення підготовки в командних спортивних іграх з урахуванням ігрових амплуа. Актуальність дослідження визначається недостатньою розробкою науково-обґрунтованої системи відбору за ігровими амплуа та специфікою такої підготовки у волейболі. Метою дослідження було визначення основних напрямів підвищення ефективності спеціальної підготовки зв’язуючого гравця у волейболі. Для розв’язання поставленої мети використовувалися методи аналізу та узагальнення наукових і методичних джерел, педагогічні спостереження, аналіз змагальної діяльності кваліфікованих гравців у волейболі. Дослідження проводилося під час змагань Чемпіонату України серед чоловічих команд Суперліги. На основі аналізу наукової та методичної літератури, аналізу змагальної діяльності кваліфікованих волейболістів було виявлено комплекс значущих показників підготовленості зв’язуючих у волейболі. Було визначено структуру техніко-тактичних змагальних дій зв’язуючого гравця. Універсальність зв’язуючого гравеця підтверджується використанням всіх техніко-тактичних прийомів гри в нападі та захисті, найбільшу частку в їх діяльності складають передачі м’яча. З’ясовано типологічні особливості його гри (точність при передачах м’яча та їх стабільність у стані біля межового стомлення, а також після максимально швидких переміщень у різних напрямках, високий рівень мобілізаційної готовності до дій, ініціатива в організації ігрових взаємодій) та визначено основні напрями застосування спеціальних засобів для підготовки зв’язуючого гравця. Запропоновано застосування індивідуальних програм підготовки у сполученні з універсальними методами індивідуалізації навчально-тренувального процесу, а також застосування комплексного підходу для розвитку провідних здібностей, якостей та рухових вмінь зв’язуючого гравця.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фізична підготовка юних футболістів різних ігрових амплуа на етапі спеціалізованої базової підготовки.
    (2018) Янівський, Віталій; Янивский, Виталий; Yanivskyi, Vitalii
    Захищаються результати досліджень та даються практичні рекомендації щодо фізичної підготовки юних футболістів на етапі спеціалізованої базової підготовки. Мета роботи – розробити і екмпериментально обгрунтувати програму розвитку фізичних здібностей юних футболістів. В ході дослідження визначений рівень фізичної підготовленості юних футболістів різних ігрових амплуа, а також встаоновлений вплив тренувальної програми на показники фізичної підготовленості юних футболістів. Розроблені практичні рекомендації для розвитку фізичних якостей юних футболістів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Адаптація до тренувальних навантажень кваліфікованих волейболістів протягом підготовчого періоду.
    (2018) Горбенко, Андрій; Горбенко, Андрей; Horbenko, Andrii
    У дипломній роботі досліджується проблема адаптації волейболістів високої кваліфікації до тренувальних навантажень протягом підготовчого періоду річного тренувального циклу. Мета роботи – розробити методичні рекомендації з адаптації організму кваліфікованих волейболістів до тренувальних навантажень. У ході досліджень було вивчено процеси формування адаптації волейболістів до фізичного навантаження. В роботі визначено функціональні та інтегральні критерії адаптації кваліфікованих волейболістів до тренувального навантаження. Виявлена динаміка тренувальних навантажень в процесі адаптації волейболістів високої кваліфікації. Розроблені практичні рекомендації, спрямовані на адаптацію кваліфікованих волейболістів до тренувальної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Інтегральна підготовка волейболістів в процесі навчально-тренувальних занять.
    (ТОВ «Планер», 2017) Семенець, Марина; Semenets, Maryna
    У статті розглянуто застосування методики інтегральної підготовки з метою підвищення ефективності навчально-тренувального процесу волейболісток у ВНЗ. Представлено підсумкові дані проведеного педагогічного експерименту. Надано методичні рекомендації застосування даної методики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оптимізація навчально-тренувального процесу студентів груп підвищення спортивної майстерності з пауерліфтингу в умовах вищого навчального закладу.
    (ТОВ «Планер», 2017) Дерик, Дмитро; Derek, Dmytro
    В статті висвітлені питання щодо шляхів оптимізації навчально-тренувального процесу студентів груп підвищення спортивної майстерності з пауерліфтингу в умовах вищого навчального закладу. Подано порівняльний аналіз показників фізичного розвитку студентів, які займаються пауерліфтингом.
  • Thumbnail Image
    Item
    Результативность учебно-тренировочного процесса спортсменов Специальных Олимпиад (на материале футбола)
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Борисова, Ольга; Borysova, Ol'ha; Борисова, Ольга; Когут, Ірина; Kohut, Iryna; Когут, Ирина; Ярмоленко, Максим; Yarmolenko, Maksym; Ярмоленко, Максим
    В статье представлена оценка эффективности программного материала учебно-тренировочной деятельности согласно авторской программы Специальных Олимпиад по футболу. Выявлены положительные изменения психоэмоционального состояния занимающихся футболом. Полученные в процессе педагогического эксперимента данные подтвердили эффективность разработанной учебно-тренировочной программы по футболу, так как, на II этапе последовательного эксперимента наблюдались достоверные различия (p<0,05) психоэмоционального состояния у вышеуказанной категории лиц. Установлено, что вопросы организации и проведения тренировочных занятий для людей с подобными проблемами должны контролироваться не только проверкой уровня физической и технической подготовленности, а и оценкой социальных навыков, взаимоотношений в коллективе и уровня психоэмоционального состояния.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблемні аспекти навчально-тренувальної діяльності осіб з відхиленнями розумового розвитку в межах руху Спеціальних Олімпіад
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Борисова, Ольга; Борисова, Ольга; Borysova, Ol'ha; Когут, Ірина; Когут, Ирина; Kohut, Iryna; Ярмоленко, Максим; Ярмоленко, Максим; Yarmolenko, Maksym
    У статті розглянуті проблемні моменти навчально-тренувальної діяльності спортсменів Спеціальних Олімпіад, а саме: соціалізації даного контингенту; наявності у них значної кількості захворювань, які мають свою специфіку, форми і особливості їх прояву; визначення адекватного організаційно-методичного забезпечення тощо. Вирішення перерахованих проблем можливе шляхом раціонально організованих навчально-тренувальних занять. Встановлено, що питання організації і проведення тренувальних занять для людей з подібними вадами ще не отримали достатнього наукового опрацювання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні аспекти діяльності тренера
    (Вінниця: ТОВ "Планер", 2017) Асаулюк, Інна; Асаулюк, Инна; Asauliuk, Inna; Дяченко, Анна; Дяченко, Анна; Diachenko, Anna; Каплінський, Василь; Каплинский, Василий; Kaplinskyi, Vasyl
    У статті проаналізовано педагогічні аспекти діяльності тренера-викладача. Описано негативний бік мовних впливів тренера на спортсмена в змагальній діяльності. Подано схематичне зображення структури педагогічної майстерності тренера. Описано з чим пов'язаний негативний вплив порад-підказок тренера спортсмену безпосередньо під час змагання.