Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 48
  • Thumbnail Image
    Item
    Система навчання студентів плаванню у фізичному вихованні закладів вищої освіти: перспективи дослідження
    (ТОВ "Твори", 2020) Глухов, Іван; Пітин, Мар’ян; Hlukhov, Ivan; Pityn, Maryan; Глухов, Иван; Питын, Марьян
    Актуальність. Галузь фізичної культури і спорту входить до стратегічних напрямів реалізації завдань побудови здорового способу життя з позицій фізичного та психологічного аспектів суспільства. Зважаючи на чіткі пріоритети, покладені в основу процесу фізичного виховання студентської молоді, обов’язковим є оволодіння ними системою прикладних умінь і навичок. Згідно традиційних уявлень, підтверджених упродовж тривалого періоду практичного та наукового пошуку, серед таких є набуття студентами системою рухових умінь і навиків з плавання. Мета – з’ясувати перспективи дослідження з теоретичного та методичного обґрунтування системи навчання плаванню студентів у фізичному вихованні закладів вищої освіти України. Методи: теоретичний аналіз і узагальнення даних наукових і методичних джерел та інформації з ресурсів мережі Інтернет, історико- логічний і системний аналіз, аналіз і синтез, моделювання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінка рівня культури хореографічних танцювальних рухів у студентів факультету фізичного виховання і спорту
    (ТОВ "Твори", 2020) Кізім, Вікторія; Чернишенко, Тамара; Дмитренко, Світлана; Кизим, Виктория; Чернышенко, Тамара; Дмитренко, Светлана; Kizim, Viktoriia; Chernyshenko, Tamara; Dmytrenko, Svitlana
    Актуальність теми дослідження. Розглянуто рівень культури хореографічних і танцювальних рухів студентів факультету фізичного виховання і спорту. Експериментально досліджено та проаналізовано особливості змісту хореографічних вправ на заняттях з дисципліни «Ритміка і хореографія». Мета роботи – визначити, дослідити й експериментально обґрунтувати ефективні засоби та методи формування культури рухів на занятті з дисципліни «Ритміка і хореографія» у студентів, які навчаються на факультеті фізичного виховання і спорту. У роботі використано теоретичні й емпіричні методи дослідження: аналіз фахової науково-методичної літератури, соціологічні методи дослідження (анкетування), метод експертних оцінок, методи математичної статистики. В дослідженні взяли участь студенти 1-го курсу в кількості 124 осіб факультету фізичного виховання і спорту зі спеціальностей: 014.11 Середня освіта (фізична культура), 017 Фізична культура і спорт.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження функціонального стану студентів 1 курсу ВДПУ, які займаються у факультативних групах і секціях спортивного виховання
    (2019) Мельничук, М. П.; Черниш, М. С; Яцко, В. В.; Мельничук, Н. П; Черныш, М. С.; Яцко, В. В.; Melnychuk, M. P; Chernysh, M. C; Yatsko, V. V.
    У статті показані результати досліджень функціонального стану студентів факультативних груп і секцій спортивного виховання. Одержані дані свідчать про низький рівень функціонального стану і фізичної працездатності студентів факультативних груп. Запропоновані шляхи підвищення рівня функціонального стану студентів. Підтверджено переваги секційної форми організації освітнього процесу з фізичного виховання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Можливості корекції фізичного здоров’я студентської молоді
    (Вінниця: ВДПУ, 2018-01-30) Коваль, В. А.; Брезденюк, О. Ю.; Коваль, В. А.; Брезденюк, А. Ю.; Koval, V. A.; Brezdeniuk, O. Yu.
    У статті розглянуто можливості удосконалення фізичного здоров’я студентської молоді. Встановлено, що ефективними засобами корекції фізичного здоров’я студентів є бігові навантаження.
  • Thumbnail Image
    Item
    Компонентний склад маси тіла як фактор впливу на фізичний стан студентської молоді
    (Вінниця: ВДПУ, 2019-01-30) Машталяр, І. А.; Брезденюк, О. Ю.; Машталяр, И. А.; Брезденюк, А. Ю.; Mashtalyar, I. A.; Brezdeniuk, O. Yu.
    У статті розглянуто вплив компонентного складу маси тіла на функціональні можливості студентської молоді. Встановлено, що одним із чинників який впливає на фізичний стан студентів є кількісний вміст жирового та м’язового компонентів їх маси тіла.
  • Thumbnail Image
    Item
    Можливості удосконалення фізичної підготовленості студентів засобами фізичного виховання
    (Вінниця: ВДПУ, 2019-01-30) Брезденюк, О. Ю.; Жир, М. О.; Брезденюк, А. Ю.; Жир, М. О.; Brezdeniuk, O. Yu.; Zhyr, M. O.
    У статті висвітлено можливості удосконалення фізичної підготовленості студентів. Встановлено, що ефективними засобами покращення якісних параметрів рухової активності є фізичні навантаження різного спрямування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Динаміка рівня функціональної підготовленості студентів 17-19 років.
    (Вінниця: ВДПУ, 2019) Корженко, В. С.; Korzhenko, V.
    У дипломній роботі представлено результати дослідження рівня фізичної працездатності, максимального споживання кисню та порогу анаеробного обміну. Встановлено вірогідні відмінності між абсолютними та відносними величинами фізичної працездатності, між абсолютними величинами максимального споживання кисню між студентами 2 і 1 курсів. Рівень аеробної продуктивності усіх досліджуваних студентів відповідає в середньому «нижче посереднього».
  • Thumbnail Image
    Item
    Покращення показників фізичної підготовленості в студентів транспортного коледжу шляхом використання бігових навантажень
    (Луцьк : Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки, 2018) Галандзовський, С.; Сулима, A.; Корольчук, А.; Галандзовский, С.; Сулима, A.; Корольчук, A.; Galandzovskii, Stanislav; Sulyma, Alla; Korolchuk, Anatolii
    Мета роботи – дослідження впливу бігових навантажень в аеробному режимі енергозабезпечення на показники фізичної підготовленості студентів транспортного коледжу. Методи роботи. У праці використовували теоретичний аналіз й узагальнення даних науково-методичної літератури, тестування фізичної підготовленості, методи математичної статистики. Дослідження проводили у вересні 2015–квітні 2016 р. на базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. У дослідженні брали участь 44 студента Вінницького транспортного колледжу чоловічої статі. Студентів розділили на дві групи – контрольну та основну. Досліджено вплив 24-тижневої програми з використанням бігових навантажень в аеробному режимі енергозабезпечення. Ефективність занять із використанням бігових навантажень в аеробному режимі енергозабезпечення вивчали за їх здатністю впливати на фізичну підготовленість студентів транспортного коледжу. Установлено, що «Навчальна програма з фізичного виховання для вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації» не спричиняє вірогідних позитивних змін фізичної підготовленості студентів транспортного коледжу. Висновки. Застосування у фізичному вихованні студентів транспортного коледжу занять періодичністю три рази на тиждень, які включають бігові навантаження в аеробному режимі енергозабезпечення, покращують показники загальної, швидкісної й швидкісно-силової витривалості; силової динамічної витривалості м’язів ніг; силової статичної витривалості м’язів спини, сідничних м’язів і м’язів задньої поверхні стегна. Під впливом занять, у яких використовували бігові навантаження в аеробному режимі енергозабезпечення, через 24 тижні у студентів достовірно зросли загальна витривалість (на 4,35%), швидкісна витривалість (на 3,73%), силова динамічна витривалість м’язів ніг (на 8,27%) і статична витривалість м’язів спини, сідничних м’язів та м’язів задньої поверхні стегна (на 5,39%) (p<0,05).
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання засобів crossfit у процесі фізичного виховання студентів закладів вищої освіти
    (ТОВ «Планер», 2019) Шемчак, Ігор; Shemchak, Ihor; Кулик, Денис; Kulyk, Denys
    На сьогоднішній день проблема низького рівня здоров’я і фізичної підготовленості студентської молоді залишається однією з найактуальніших. Виходячи з цього пошук ефективних форм та змісту фізичного виховання у ЗВО, які б сприяли підвищенню рухової активності, фізичної підготовленості та інтересу студентів до занять є провідним напрямом удосконалення системи фізичного виховання. На думку ряду авторів одним із сучасних і перспективних форм організації фізичного виховання у ЗВО є система тренувань за методикою CrossFit. Вона є одним з новітніх видів рухової активності саме серед молоді, який стрімко набирає популярності в нашій країні. Мета дослідження - з’ясувати особливості системи CrossFit та можливості її використання в фізичному вихованні студентів закладів вищої освіти. Матеріал та методи дослідження: аналіз, узагальнення та систематизація даних спеціальної науково-методичної літератури, контент-аналіз інтернет-джерел. Результати роботи та ключові висновки. В процесі досліджень зясовано, що методика CrossFit є інноваційним видом рухової активності, який користується популярністю серед молоді та має низку переваг. CrossFit включає вправи з різних видів спорту: важкої і легкої атлетики, бодібілдингу, пауерліфтингу, гімнастики, гирьового спорту та ін. Різноманітність, доступність та універсальність вправ системи CrossFit дозволяє їх використовувати як на заняттях з фізичного виховання, так і в процесі самостійних занять фізичними вправами студентів з метою удосконалення фізичної підготовленості та підвищення інтересу. Застосування CrossFit в фізичному виховання студентів потребує подальшого дослідження в напрямку розробки методичних підходів до його використання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Визначення мотиваційних засад до занять фізичною культурою студентів закладів вищої педагогічної освіти
    (ТОВ «Планер», 2019) Скачедуб, Наталія; Skachedub, Nataliia; Прийменко, Лариса; Pryimenko, Larysa
    Статтю присвячено проблемі формування позитивної мотивації до занять фізичною культурою у студентів закладів вищої педагогічної освіти. Виявивлено основні мотиви, що спонукають студентів займатись фізичною культурою, а саме: поліпшення самопочуття; спілкування з друзями; розвиток рухових якостей особистості; зміцнення стану здоров’я та підвищення адаптаційного потенціалу формування гарної статури; розвиток вольових якостей; привабливість самих занять.У процесі дослідження також виявлено мотиви відмови від занять фізичною культурою, а саме: фізична культура на має великого значення в житті людини; не вистачає часу для рухової активності; відсутність необхідних місць для занять; низький рівень здоров’я; лінь; велика зайнятість навчальною діяльністю. Виявлено пріоритетні інтереси та потреби студентів – види та форми рухової активності, які охоплюють 2-3 види спорту. Зроблено порівняльний аналіз даних дослідження студентів 1 та 2 курсів факультету іноземної та слав’янської філології.Описано конкретні напрями роботи для підвищення мотивації студентів до занять фізичною культурою, а саме: гігієнічний – припускає використовування засобів фізичної культури для відновлення працездатності й зміцнення здоров’я; оздоровчо-рекреативний – передбачає використовування засобів фізичної культури в позанавчальний час і в період канікул з метою відновлення працездатності організму й профілактики його перевтоми й перенапруження; загально-підготовчий – забезпечує всебічну фізичну підготовленість і її підтримку протягом тривалого періоду на рівні вимог і норм певної системи тестів; лікувальний – використовування фізичних вправ, загартовувальних чинників та інших гігієнічних засобів в загальній системі лікувальних заходів з відновлення здоров’я або підвищення функціональних можливостей організму.