Факультет фізичного виховання і спорту

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/32798286-0ff5-427c-87ee-42fdfd7e6aa9

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив оздоровчого тренування на силових здібностей жінок зрілого віку
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Шпильчук, Валентин; Хуртенко, Оксана
    The article analyzes data from the scientific and methodological literature on the research problem. The peculiarities of the manifestation of strength abilities of women 30-35 years old who are engaged in Pilates and fitness training with mini barbells have been studied and revealed. A comparison of the dynamics of the development of strength abilities of mature women with different somatotypes in the process of Pilates and fitness training with mini barbells has been conducted barbell.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ігрові технології в оздоровчому тренуванні чоловіків середнього віку
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Хуртенко, Оксана; Шпильчук, Валентин
    Протягом тривалого часу в Україні спостерігається незадоволеність традиційними заняттями фізичною культурою людей різного віку та професії. Закономірний перехід вітчизняної фізичної культури від лінійних до поліваріантних форм фізкультурно-оздоровчої діяльності обумовлений появою на вітчизняному ринку послуг такого феномену як фітнес. Фітнес реалізується в різних формах рухової активності та задовольняє потреби різних соціальних груп населення у фізкультурно-оздоровчій практиці за рахунок великої різноманітності фітнес-технологій, їх доступності та емоційної привабливості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мотиваційно-ціннісне ставлення дітей молодшого шкільного віку до фізичної культури
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Хуртенко, Оксана; Масюк, Олександр
    Роль спорту та фізичної культури на сучасному етапі нашого суспільства зростає, набуває якісно нового значення. Це пояснюється підвищенням їх соціальної значущості та перетворенням на самостійну ланку економічного та політичного життя нашої країни, коли фізична культура стає об'єднуючою силою та елементом національної ідеї. Особлива увага сьогодні приділяється розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи з різними категоріями населення, і особливо з дітьми та молоддю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Характеристика формальних комплексів ката в карате
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Іваненко, Олександр; Хуртенко, Максим; Хуртенко, Оксана
    У статті проаналізовано комплекс ката як метод індивідуальної підготовки бійця. Охарактеризовано вимоги, що пред'являються до виконання ката в процесі змагальної та навчально-тренувальної діяльності. Визначено, що ката може бути універсальним засобом і фізичної, і технічної, і психологічної підготовки спортсменів єдиноборців.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості фізичного виховання дітей дошкільного віку
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Хуртенко, Оксана; Курсанова, Богдана; Мельник, Андрій
    В статті проаналізовано особливості фізичного виховання дітей дошкільного віку. Конкретизовано цілі фізичного виховання дітей дошкільного віку. Визначено основні напрями оптимізації системи фізичного виховання дітей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування засобів йоги в практиці фізичної культури
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Забутна, Марія; Хуртенко, Оксана
    У статті окреслені функції сучасних східних оздоровчих систем. Охарактеризовано йогу, як спосіб життя, що веде до фізичного здоров'я та психічної врівноваженості. Перераховані найпоширеніші види сучасної йоги.
  • Thumbnail Image
    Item
    Загальна характеристика засобів відновлення фізичної працездатності спортсменів
    (ТОВ "ТВОРИ", 2021) Хуртенко, Оксана; Дмитренко, Світлана; Ковальчук, Андрій; Чернишенко, Тамара; Chernyshenko, Tamara; Kovalchuk, Andrii; Dmytrenko, Svitlana; Khurtenko, Oksana
    Колективну монографію присвячено актуальним проблемам програмування тренувального процесу спортсменів в різних струткурних утвореннях, моделювання та побудови моделей в різних видах спорту, питанням підготовленості та відновлення спортсменів, управлінню та контролю в процесі багаторічного вдосконалення. Кожний розділ монографії побудовано як самостійні частини, проте вони є взаємозалежні та створюють систему знань про управління, програмування, моделювання в спорті. Для студентів, аспірантів та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти з фізичного виховання і спорту, факультетів фізичного виховання, тренерів, спортсменів, фахівців та науковців.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив занять дитячим фітнесом на показники фізичного стану дівчаток 7-8 років
    (ТОВ "Твори", 2020) Кириченко, Вікторія; Садовський, Олексій; Хуртенко, Оксана; Kyrychenko, Viktoriia; Sadovskiy, Oleksiy; Khurtenko, Oksana; Кириченко, Виктория; Садовский, Алексей; Хуртенко, Оксана
    Актуальність теми дослідження. Сучасна система шкільної освіти вимагає від школярів неабияких зусиль. Шкільне навчання характеризується процесами інтенсифікації. Внаслідок того, що дітям доводиться витрачати на навчання велику кількість часу, який вони проводять у стані відносної бездіяльності, зменшується бюджет часу, відведений на активну рухову діяльність. Крім того, процеси глобалізації й урбанізації не оминули і наймолодших школярів. На сьогодні кожен школяр має смартфон, у якому проводить у середньому сім годин на день, які він міг би присвятити активному відпочинку. Особливо занепокоєння викликає стан здоров'я молодших школярів. Саме тому задля профілактики гіподинамії та її негативних наслідків, виникає необхідність пошуку шляхів організації рухової активності з цією віковою групою. Мета – дослідити вплив занять дитячим фітнесом на показники фізичного стану дівчаток віком 7-8 років. Методи дослідження: теоретичні й емпіричні методи, а також методи математичної статистики. Результати дослідження. В статті розкриті питання організації рухової активності оздоровчої спрямованості. Автори аналізують статистику захворюваності школярів до та протягом навчання у школі. Зауважується, що ефективними на сьогодні виступають нетрадиційні форми рухової активності, однією з яких є дитячий фітнес.
  • Thumbnail Image
    Item
    Впровадження фізкультурно-оздоровчих технологій в систему фізичного виховання студентів
    (ТОВ «Планер», 2019) Дмитренко, Світлана; Dmytrenko, Svitlana; Хуртенко, Оксана; Khurtenko, Oksana; Герасимишин, Віктор; Herasymyshyn, Viktor
    Актуальність дослідження зумовлена недостатнім рівнем рухової активності сучасних студентів. В статті розкриваються проблеми формування у студентів стійкого інтересу та мотивації до систематичних занять фізичною культурою як основного чинника їх якісної життєдіяльності. Незважаючи на численну кількість досліджень, спрямованих на вивчення впровадження фізкультурно-оздоровчих технологій у систему фізичного виховання студентів очевидним є низький рівень фізичної підготовленості останніх. Мета – розглянути теоретико-методичні аспекти впровадження фізкультурно-оздоровчих технологій у систему фізичного виховання студентів. Методи дослідження – теоретичний аналіз і узагальнення даних наукової літератури, педагогічні методи дослідження. Завдання дослідження відображають поступовість досягнення мети та передбачали аналіз даних літератури щодо систем конструювання фізкультурно-оздоровчої діяльності у фізичному вихованні студентів. Результати роботи. Аналіз наукової літератури свідчить про чималу кількість підходів до удосконалення процесу фізичного виховання студентської молоді. Ефективним способом підвищення інтересу і мотивації до занять з фізичного виховання є впровадження інноваційних фізкультурно-оздоровчих технологій у систему фізичного виховання. Проаналізовані роботи авторів щодо теоретико-методичних аспектів впровадження фізкультурно-оздоровчої діяльності у фізичному вихованні студентів. Ключові висновки. На даному етапі системи фізичного виховання у закладах вищої освіти існує проблема зниження мотивації студентів до систематичних занять фізичною культурою. Необхідною є орієнтація на систематичні фізкультурно-оздоровчі заняття під керівництвом та контролем викладача з врахуванням інтересів студентів та емоційно-ціннісного відношення до фізкультурно-спортивної діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Удосконалення координаційних здібностей у дітей 6-7 років, які займаються акробатикою
    (ТОВ «Планер», 2018) Яковлів, Володимир; Yakovliv, Volodymyr; Хуртенко, Оксана; Khurtenko, Oksana; Яковлів, Євген; Yakovliv, Yevhen
    Робота присвячена удосконаленню координаційних здібностей дітей віком 6-7 років, які займаються спортивною акробатикою. Впроваджено у навчально-тренувальний процес методику застосування спеціальних рухливих ігор в удосконаленні координаційних здібностей. Підтверджено, що молодший шкільний вік є найбільш сприятливим для формування у дітей координаційних здібностей, що реалізуються у руховій активності.Висвітлено поняття координації з різних точок зору. Вказано, що у спортивній акробатиці спортсмени повинні володіти високими координаційними можливостями, високим рівнем розвитку функції балансування та функції рівноваги. Виявлені показники, які характеризують координаційні здібності дітей 6-7 років, які займаються акробатикою: статична рівновага за методикою Бондаревського; три перекиди вперед; бокова рівновага; динамічна рівновага на гімнастичній лаві; біг до пронумерованих м’ячів; батутна підготовка; акробатична координація. Представлені результати констатувального експерименту з рівня розвитку координаційних здібностей дітей 6-7 років, які займаються акробатикою. У всіх тестових вправах суттєвих розбіжностей не виявлено (Р> 0,05). Результати формувального педагогічного експерименту за авторською методикою з використанням рухливих ігор для удосконалення координаційних здібностей юних акробатів, показали позитивні зрушення у всіх тестових вправах хлопчиків і дівчат експериментальних груп (Р˂0,05). Темпи приросту результатів по відношенню до вихідного рівня склали від 7% до 71%, що підтверджує ефективність запропонованої методики удосконалення координаційних здібностей дітей 6-7 років, які займаються акробатикою.