Кафедра цифрових технологій і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/28c0d391-1030-4be6-8f9e-c67cd2f8a4eb

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика проведення ділових ігор у процесі вивчення економічних дисциплін майбутніми вчителями технологій
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2016) Буга, О. І.; Buga, O.
    У статті розглядаються етапи підготовки учасників навчальної ділової гри, головні принципи розробки ділової гри. Методика проведення навчальних ділових ігор має різносторонній і динамічний характер і проводяться за визначеною моделлю, що складається з таких етапів: підготовка учасників навчальної ділової гри; дослідження ситуації, інструкцій, установок й інших додаткових матеріалів; проведення навчальної ділової гри; аналіз, обговорювання й оцінювання наслідків навчальної ділової гри. У процесі навчальної ділової гри ніхто не має права вторгатися в її перебіг і змінювати його. Лише викладач має право за необхідності коригувати дії учасників ділової гри, коли це диктується дидактичними чи методичними обставинами. Головною властивістю даної навчальної ділової гри має бути динамізм і саморозвиток дидактичної ситуації. Всі її елементи мають становити систему, де все взаємопов’язано і взаємозумовлено. Саме тому будь-яке розв’язання певної проблеми безпосередньо впливає на перебіг навчальної ділової гри. Такий характер ділової гри позитивно впливає на процес самоучіння учасників навчальної ділової гри, що є однією з властивостей ділових ігор. Тренування в умінні аналізувати інформацію, прийняти оптимальне рішення, знаходити помилки, вносити необхідні корективи в стратегію і тактику дій – це позитивні аспекти навчальних ділових ігор, які треба використовувати в процесі їх проведення. Під час розробки ділових ігор і їх проведення потрібно дотримуватися конкретних положень, які вироблено педагогічною теорією та підкріплено практикою застосування ігрових технологій. Дані принципи не можуть обійняти все різноманїття властивостей й особливостей реальних ділових ігор, будь-яка з них є творчим результатом цілого колективу розроблювачів. Одначе вони дають шанс усім студентам – учасникам ділової гри сконцентруватися на головних аспектах змісту та канонах, що імітуються стосовно управлінського процесу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні підходи до використання методів проблемного навчання в математичній освіті
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Коломієць, А. М.; Коломиец, А. М.; Kolomiets, A. M.; Шмулян, Я. В.; Shmulian, Ya. V.
    У статті проблемне навчання розглядається як технологія розвиваючої освіти, спрямована на активне одержання учнями знань, формування прийомів дослідницької пізнавальної діяльності, залучення до наукового пошуку творчості, виховання соціально значимих рис особистості. Матеріали даної статті присвячені визначенню форм та необхідних компонентів використання хмарних технологій та веб-квестів, також аналізуються теоретичні засади технології проблемного навчання в основній школі та розглядаються сучасні підходи до використання методів проблемного навчання в математичній освіті.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування проблемно-орієнтованого навчання на заняттях з іноземної мови у вищому навчальному закладі
    (2016) Дмітренко, Н. Є.; Дмитренко, Н. Е.; Dmitrenko, N.; Доля, І.; Dolia, I.
    У статті розглянуто зміст і структуру застосування проблемно-орієнтованого навчання на заняттях з іноземної мови у вищому навчальному закладі і висвітлено основні характеристики проблемно-орієнтованого навчання: актуальність, міждисциплінарний характер навчання, комплексне вирішення завдань, мотиваційний характер навчання, достовірність і реалістичність навчання, налаштування на співробітництво, позитивний настрій. Авторами описано риси (мотиваційні, предметно-змістові) і властивості (аутентичне спілкування на занятті, актуальність завдання для учасників, складність завдання, інформаційна нерівність партнерів, творчий характер) проблемних ситуацій. Науковцями розглянуто рівні проблемності (рівень, який забезпечує застосування попередньо засвоєних знань у нових ситуаціях; рівень, який забезпечує діяльність, засновану на репродукції, повторенні; пошуково-репродуктивний рівень; творчий рівень) та вимоги до створення проблемної ситуації. У статті запропоновано модель і етапи (планування, процес, оцінка) реалізації проблемно-орієнтованого навчання на занятті з іноземної мови, а також звернено увагу на роль та компетенції викладача, які реалізуються в заохоченні активного обговорення проблеми, організації взаємодоповнюючої роботи студентів, забезпеченні можливості отримання відповідної інформації, підтриманні суті проблеми під час введення обговорення у процесі застосування проблемно-орієнтованого навчання на занятті з іноземної мови у вищому навчальному закладі. Результати дослідження можуть бути застосовані у процесі впровадження проблемно-орієнтованого навчання на заняттях з іноземної мови та інших дисциплін з урахуванням специфіки їх викладання у вищому навчальному закладі.