Кафедра цифрових технологій і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/28c0d391-1030-4be6-8f9e-c67cd2f8a4eb

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування універсальних навчальних дій як педагогічна проблема
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2016) Заболотний, В. Ф.; Zabolotnyy, V.
    Статтю присвячено проблемі формування універсальних навчальних дій учнів під час вивчення фізики за допомогою технологічного підходу. Розглянуто та проведено аналіз наукової літератури з даної теми. Висвітлено поняття «універсальні навчальні дії», описано основні види універсальних навчальних дій. Обґрунтовується доцільність використання формування універсальні навчальні дій школярів під час вивчення фізики. Розкрито можливості, які надає технологічний підхід під час вивчення фізики. Описано види основних універсальних навчальних дій, а саме: особистісні, регулятивні, пізнавальні, комунікативні. Особистісні універсальні навчальні дії дають можливість сформувати пізнавальну самостійність, розвинути інтелектуальні і творчі здібності учнів. Комунікативні універсальні навчальні дії забезпечують соціальну компетентність і врахування позиції інших людей, вміння слухати і вступати в діалог, брати участь у колективному обговоренні проблем. Регулятивні універсальні навчальні дії забезпечують організацію учнями навчальної діяльності: планування, прогнозування, корекція, оцінка. Пізнавальні універсальні навчальні дії включають загально-навчальні, логічні, дії постановки і розв’язання проблем. До пізнавальних дій включають загально-навчальні і логічні універсальні навчальні дії. У свою чергу загально-навчальні універсальні дії включають: самостійне виділення і формування пізнавальної мети. Логічні універсальні навчальні дії включають: аналіз, синтез, доказ, встановлення аналогій. Різні види універсальних навчальних дій, дають можливість організувати навчання учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Можливості застосування соціальних сервісів у навчальному процесі ВНЗ
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Люльчак, С. Ю.; Liulchak, S. Yu.
    В статті розглянуто ефективність та можливості застосування соціальних сервісів в навчальному процесів ВНЗ. Визначено вплив розвитку мережі Інтернет на інформатизацію освіти, використання освітніх можливостей мереж, формування та використання соціальних сервісів Веб 2.0, їх розвиток та напрямки подальшого їх використання в навчальній діяльності. Розглянуто найпоширеніші соціальні сервіси, які доцільно використовувати у навчальному процесі ВНЗ, доведено, що технології Веб 2.0 відповідають сучасному рівню розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та можуть бути ефективно використані в навчальній діяльності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Комунікація і освітнє середовище як засіб забезпечення неперервної освіти
    (Київ ; Вінниця : Планер, 2015) Кириленко, Н. М.; Kyrylenko, N. M.
    Метою статті є розкриття поняття неперервної освіти у контексті розвитку інформаційно- комунікаційних технологій та комунікації в освітніх мережевих середовищах. Розглядається поняття освітніх веб-ресурсів та їх роль для вільного виходу користувача у відкритий інформаційно-освітній простір за цільовим призначенням. У статті приділяється увага використанню глобальної мережі Інтернет, що відкриває можливості для неперервної освіти і має важливе значення для розвитку сучасної системи освіти в усьому світі, для співробітництва педагогів, закладів освіти та інших установ в Україні та за її межами.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль комунікативної компетентності у розвитку психолого-педагогічної майстерності
    (Вінниця : ВДПУ, 2016) Яковліва, О. П.; Yakovlev, A.; Яковлева, А. П.; Яковлів, В. Л.; Яковлев, В. Л.; Yakovliv, V.; Yakovlev, E.; Яковлев, Е. В; Яковлів, Є. В
    У статті розкривається роль комунікативної компетентності майбутніх психологів та педагогів. Оволодіння їх комунікативною компетентністю є основою встановлення відносин між психологом, педагогом і учнями; психологом і клієнтами тощо. Теоретично обґрунтовано проблема ролі комунікативної компетентності, уміння налагоджувати ефективне, професійне, цілеспрямоване спілкування з учнями, клієнтами, партнерами, перебудовувати його в залежності від рівня розвитку співрозмовника на основі знань психолого-педагогічної етики. Розкрито структуру ділових та міжособистісних зв’язків між людьми; обміну інформацією в людському суспільстві взагалі. Встановлено, що для визначення однієї із форм відносин використовується категорія «зв’язок». Поняття «зв’язку» (контакту) лежить в основі самого терміну «комунікація». Підтверджено, що психолого-педагогічна майстерність – це комплекс якостей особистості, який забезпечує високий рівень самоорганізації професійної психолого-педагогічної діяльності.