Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Культура мовлення і спілкування як складові фахової підготовки майбутніх учителів початкової школи
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Комарівська, Надія; Любчак, Людмила; Дабіжа, Людмила
    У статті обґрунтовано важливість формування основ культури мовлення і спілкування в майбутніх учителів початкових класів на етапі вузівської підготовки. Розглянуто зміст, основні компоненти та визначено основні шляхи підготовки студентів в оволодінні навичками культури мовлення та спілкування. Автори розглянули культуру мовлення і спілкування як важливий вид культури, що стосується переважно міжособистісних відносин та риторичної культури. Обґрунтовано, що формуванню професійно необхідних знань, умінь і навичок, підвищенню культури фахового мовлення майбутнього вчителя сприяє поєднання функціонального, комунікативного, а також культурологічного й особистісного підходів до вивчення мовних явищ. доведено, що реалізацію необхідно здійснювати під час практичної діяльності студентів на лекціях, практичних та лабораторних заняттях, у процесі самостійної та навчально-дослідної роботи, під час педагогічної практики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічний потенціал комплексу мистецтв у процесі формування естетичного сприймання у молодших школярів
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Тодосієнко, Н. Л.
    У статті висвітлено актуальні проблеми естетичного виховання особистості молодшого школяра, пошук нових підходів до формування естетичного сприймання у дітей молодшого шкільного віку та впровадження їх у освітній процес сучасної школи, максимальне використання творчого потенціалу учнів. Для досягнення мети було здійснено підбір, розробку й апробацію комплексу методів та методики активізації, дослідження рівня розвитку естетичного сприймання в дітей молодшого шкільного віку, педагогічного потенціалу використання комплексу мистецтв у контексті формування творчої, високодуховної особистості дитини, культури естетичного сприймання молодших школярів та оволодіння цілісною системою знань про мистецтво в позакласних формах виховної роботи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови розвитку творчих здібностей молодших школярів у процесі навчальної діяльності
    (Вінниця : Нілан ЛТД, 2017) Кльофас, Г. В.; Клефас, Г. В.; Klofas, H. V.
    Розглядаються педагогічні умови розвитку творчих здібностей молодших школярів у процесі навчальної діяльності: демонстрація дітям зразків креативної поведінки значущого дорослого (педагога); надання школярам свободи вибору, права на власну позицію, творчу самореалізацію; організація виховної взаємодії з учнями на засадах діалогічного підходу.