Факультет педагогіки, психології і професійної освіти

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/1a05f9a6-2c36-4ab2-b59d-71f989010099

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми створення інтерактивних онлайн курсів мовної підготовки для студентів-іноземців рівня А0-А1
    (Вінниця : Друк плюс, 2022) Прісовська, Галина Євгенівна; Іванова, Олена Валентинівна
    Стаття присвячена опису стратегії, організації та практики впровадження змішаного навчання (англ. «Blended Learnіng») у Науково-навчальному інституті підготовки іноземних громадян, що передбачає виконання закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», в якому затверджується розробка Програми сприяння опануванню української мови, а також забезпечення навчальними ресурсами, вирішення питань адміністрування, розроблення внутрішніх нормативних документів; ІКТ; методики, а також опису Інтернет-ресурсів, Інтернет-сервісів, різних освітніх онлайн-програм та додатків, що використовуються у дистанційно-змішаному навчальному процесі. У статті розглянуто педагогічні аспекти, пов'язані з організацією процесу аудиторного та дистанційного навчання у ННІПІГ та його реалізацією у спільній діяльності викладачів та іноземних студентів початкового етапу навчання. Відображено роботу над розбудовою інтерактивного навчального курсу з навчання українській мові як іноземній елементарного рівня в умовах онлайн та змішаного навчання для нульового (елементарного) рівня. Підняті проблеми відсутності достатнього аргументованого наукового обґрунтування нових форм навчання для успішного впровадження у практику освіти та описано цілі та завдання для вирішення даної проблеми, різноманітність освітніх ресурсів, які можуть забезпечити середовище формування та прояви ключових мовних компетентностей іноземних студентів початкового етапу навчання за умови досконалого вивчення можливостей ефективного використання нових форм навчання, підвищення інтерактивності навчального процесу та можливості використання інтерактивних форм навчання, систем електронних освітніх ресурсів нового покоління; розвиток методів та засобів колективної взаємодії викладачів зі студентами-іноземцями для дистанційної координації та управління освітньою діяльністю з використанням мережевих технологій та інших питань, що розробляються у ННІПІГ НУ «Одеська політехніка» у межах міжкафедральної науково-дослідної теми «Забезпечення інтерактивності під час змішаного навчання з мовної підготовки іноземних громадян».
  • Thumbnail Image
    Item
    Он-лайн квест як зовнішній інструмент пізнання: когнітивний аспект
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Кушнір, А. С.
    У статті визначено сутність поняття «он-лайн квест» з точки зору когнітивної педагогіки, розкрито зміст терміну «гейміфікація» в освітньому процесі та досліджено прийом сторітеллінгу. З’ясовано, що у когнітивному процесі приймають участь пізнавальні характеристики та інструменти людини, де вона виступає як користувач інструментами пізнання «внутрішніми», що представлені у вигляді лінгвістичних здібностей і «зовнішніми», що, у даній статті, відображаються он-лайн квестами з елементами гейміфікації. Гейміфікація визначена як процес впровадження ігрових технологій, щоб зробити завдання більш захоплюючим й цікавими для студентів. Також досліджено прийом сторітеллінгу, що впливає на емоційну сферу студента і сприяє кращому засвоєнню інформації. Описано процес впровадження он-лайн квесту з елементами гейміфікації у Вінницькому гуманітарно-педагогічному коледжі і доведено, що он-лайн квест має широкі можливості у навчанні іноземних мов, що обумовлено його проблемністю, автентичністю та інтерактивністю. Проведений експеримент показав, що он-лайн квест з елементами гейміфікації забезпечує тісний зв'язок навчання з реальним життям та збагачує новим змістом. Однак недоліки даної технології виражаються у відсутності тренування індивідуальних комунікативних навичок студентів. Враховуючи усі переваги та недоліки он-лайн квестів, ми схиляємося до думки, що дана технологія може виступати як зовнішній інструмент пізнання, оскільки має широкі можливості у навчанні інзмних мов.
  • Thumbnail Image
    Item
    Організація навчального процесу з використанням сервісів ВЕБ 2.0
    (Вінниця : Планер, 2011) Євсюкова, Л. С.; Евсюкова, Л. С.; Evsyukova, L.S.
    У статті розглядається питання використання сервісів Веб 2.0 у навчальній діяльності ВНЗ, здійснюється аналіз та окреслюються переваги використання соціальних сервісів Веб 2.0, виділяються питання подальшого дослідження даної проблеми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання методів інтерактивного навчання у закладах професійної освіти
    (Київ-Вінниця: ФОП Тарнашинський О.В., 2017) Гордійчук, Галина Борисівна; Гордийчук, Галина Борисовна; Gordiychuk, Galina Borisovna
    У статті аналізується доцільність використання методів інтерактивного навчання у закладах професійної освіти; наводяться приклади використання деяких методів інтерактивного навчання. У статті робиться наголос на тому, що ефективність використання інтерактивних методів залежить від декількох факторів: рівня підготовки учнів й володіння викладачем методиками використання інтерактивних методів. Методи інтерактивного навчання відкривають для учнів можливості співпраці зі своїми ровесниками, дають змогу реалізувати природне прагнення людини до спілкування, сприяють досягненню учнями вищих результатів засвоєння знань і формування вмінь. Використання методів інтерактивного навчання сприяють загальному розвитку учнів, наданню кожному з них оптимальних можливостей для особистісного становлення й вдосконалення в контексті самовизначення, самореалізації та формування професійної культури. З цією метою під час роботи з учнями використовуються такі методи інтерактивного навчання, як: метод «Мікрофон», метод «Мозковий штурм», метод «Займи позицію», метод «Робота в парах», метод «Коло ідей». Використовуючи методи інтерактивного навчання, зокрема на уроках інформатики спостерігалась зацікавленість дітей, їх емоційне піднесення та небайдужість до того, що відбувається на уроці. Інформаційно-комунікаційні технології дозволяють забезпечити інтеракцію завдяки використанню можливостей мережевих та соціальних сервісів. Нині настільки поширеними є такі веб-технології: блоги, документи для спільного користування й редагування, вікі-статті, фото й відео сервіси, ментальні карти, платформа для створення онлайн-вправ навчального характеру LearningApps тощо.